PUSTE JAJO PŁODOWE

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
eenka
Posty: 1845
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Post autor: eenka »

Piszesz bardzo chaotycznie, ja osobiście nie bardzo rozumiem pytanie. Pęcherz płodowy to taki woreczek dla zarodka, on się nie dzieli, jest wypełniony płynem. W nim rozwija się zarodek. Puste jajo płodowe to znaczy, że doszło do zapłodnienia, ale zarodek przestał się rozwijać bardzo wcześnie, jest taki malusieńki, że go nie widać na usg, widać tylko jego "mieszkanko" Jeśli hcg przyrasta prawidłowo, zostaje tylko czekać. Wiem jak to boli ale naprawdę nie ma innej rady jak czekanie.
Awatar użytkownika
sarabul
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2009 01:00

Post autor: sarabul »

Wiem,że to dośc chaotyczne ,ponieważ w ciagu miesiaca wiele się przydarzyło jestem strasznie newrowa.
Faktem jest iż tydzień temu pęcherzyk miał 13 mm i nie było widac zarodka, ze względu na to ze w pierwszym tygodniu ciązy przeprowadzono u mnie laparoskopie. I wykryto rozmiękczona macice.Od tamtego momentu czyli 15 grudnia mam co 5 dni robione usg oraz badane hcg. I byłoby wszytsko ok gdyby nie fakt iż w zeszłym tygodniu pęhcerzyk miał wielkość 13 mm ( ze względu na krawawienie i laparoskopie lekarze nie chcą jeszce ostatecznie okreslić wieku ciązy).
Wczoraj czyli 14 grudnia...w pecherzyku powstała przegroda.Usłyszałam: ciąża dwujajowa....czyli z pecherzyka 13 mm są teraz dwa z którego jeden ma 7,2 mm drugi 8,2 mm i to powinno byc około 5 tygnia ciązy mnogiej. Nietsety w internecie na temat tak wczesnego wykrywania ciązy mnogiej nie jest nic npisane:(. I jeszzce jeden fakt iż nie było widac zarodka...w tym momencie już dwóch zarodków:(ale podobno jest jeszcze czas i mam miec nadzieje.
Wiem ,ze to brzmi dziwnie.lekarz rozłozył rece,bylismy wszyscy w szoku,ponieważ bylismy pewni że zobaczymy strukturę zarodka......a tu 2 pecherzyki.......jestem tak oszołomiona i daltego szukałam wiele na forum,ale nie można nic znależć. Lekarz stwierdził że widział poprzednio iż pęcherzyk był nierówny co mogło oznaczać juz delikatną przegrodę w przypadku ciązy blixniaczej.....ale najbardziej martwi mnie brak widoczności zarodka. Czy mozecie wiecie od kiedy tak na 100% w normalnej ciązy powinien być widoczny.Bardzo dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
eenka
Posty: 1845
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Post autor: eenka »

Nie jestem lekarzem, ale mi powiedziano, że w 7 tygodniowej ciąży powinno już być widać zarodek. Zawsze lekarze biorą poprawkę tygodnia lub nawet dwóch, więc jeśli nic sie nie dzieje, nie krwawisz to można poczekać nawet i 9 tygodni na bicie serca. Nie wiem jak jest w przypadku ciązy bliźniaczej, ale przypuszczam, że podobnie. Nie szalej, to nic nie da, łatwo się mówi, wiem, przechodziłam też przez czekanie, też było całe mnóstwo podejrzeć co parę dni inne, a to że pozamaciczna, a to że zaśniad, a na koniec puste jajo. Poronienie zaczęło się samo. Jak chciałabyś kiedyś pogadać to tu moje gg:4225096 Trzymaj się, nerwy nic nie pomogą. Jeśli coś się już stało to nic na to nie poradzisz, ale nadzieja umiera ostatnia. poczekaj.
Awatar użytkownika
daid
Posty: 220
Rejestracja: 23 mar 2006 01:00

Post autor: daid »

sarabul przykro mi, ze spotyka Ciebie taka trudna sytuacja :( Z doświadczenia wiem, ze trzeba czekać, az wszytsko samo się wyjasni. Mam nadzieje, ze bedziesz większa szcześciara niz ja :) Trzymam kciuki!!!
Invicta
I IUI marzec 2008 - Klapa :-(
II IUI kwiecień 2008 - V.2008 [*] aniołek :-( :-(
III IUI X. 2008 - VI IUI III.2009 - Klapa :-(
naturalny cud!!! :-) V.2010 Witaj synku!!!
Awatar użytkownika
sarabul
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2009 01:00

Post autor: sarabul »

bardzo Wam dziekuję za słowa wsparcia,próbuje cały czas skierowac mysli na inne tory.jeszcze zostalo 4 dni...znalazłam trochę informacji necie i rzeczywiście chyba mam jeszcze chwilę ,Odczytałam na wydruku z usg
gdzie nie było jeszcze widac zarodka (zarodków) że wiek ciązy to 4 tyg i 6 dni.......więc jestem pełna nadziej.pozdrawiam Was wszytskie bardzo bardzo cieplutko
Awatar użytkownika
dziewczyna82
Posty: 822
Rejestracja: 16 mar 2007 01:00

Post autor: dziewczyna82 »

witajcie
mam pytanie
usg 6tydz 3 dzien diagnoza puste jajo
ale beta rosnie nie wiem czy dobrze ale rosnie
czy przyrost z 24000 na 45000 w ciagu 4 dni czy to ciut nie przymało???? (4-5tydz liczac od owulki)
czytałam tez , ze zarodek powinien byc juz na usg widoczny przy becie 6000
a usg było przy becie 11000 i pusto
3 lata staran;-(((
poronienie 9tydzien;-(((
1,2-iui;-(((( klops-mops;-(((
juz nie mam siły....;((ale walcze dalej..
25.09.09r laparo-histero-hsg-wsio ok
19.10.09r beta- 14dfl:99,4mlU/ml-16dfl:315,
22,06.2010r przyszła na swiat ma CÓRA!!!!!!!!!!czarnula;-)
synek w drodze TP 27.06.2012R ;-))))))))))
Awatar użytkownika
eenka
Posty: 1845
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Post autor: eenka »

Przyrost trochę mógłby być większy ale wartości spore, poczekaj jeszcze nie panikuj, tak jak pisałam wcześniej, jak nic się nie dzieje to parę dni nic się nie stanie jeśli jest puste a jeśli nie to będzie dzidzia, cierpliwości, wiem, że cholery idzie dostać ale nie przyśpieszysz czasu, a moja rada poczekać, czytałam o kobiecie u której zarodek pojawił się w 6 tygodniu od owulki a potem "nadrobił" zaległości. Napisz jak to się skończy, pozdrawiam i trzymam kciuki
Awatar użytkownika
rose82
Posty: 310
Rejestracja: 25 mar 2008 01:00

Post autor: rose82 »

Czesc dziewczyny, po prawie roku od pustego jaja zaszlam w ciaze (w trzecim cyklu z Clomidem). Jutro koncze 6 tydz ciazy a za tydzien mam pierwsze usg. Stres jest niesamowity i strach ze historia sie powtorzy. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
eenka
Posty: 1845
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Post autor: eenka »

Trzymam kciuki. Napisz jak tam usg. Będzie dobrze.
Jakie badania robiłaś przez ten rok jeśli robiłaś jakieś.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rose82
Posty: 310
Rejestracja: 25 mar 2008 01:00

Post autor: rose82 »

Moj maz robil kariotypowanie (nie jestem pewna czy tak to sie nazywa w Pl). Ja nie robilam zadnych badan, w lutym mielismy isc do Kliniki leczenia nieplodnosci i tam mielismy miec dodatkowe badania. Moj maz wczesniej robil badanie nasienia, hormony itp. No i wyszlo ze jest duzy problem z iloscia i morfologia plemnikow. Jednym slowem jezeli tym razem bedzie znowu puste jajo to decydujemy sie na IUI -to rada mojej ginekolog. Dam znac w sobote jak usg.
Awatar użytkownika
daid
Posty: 220
Rejestracja: 23 mar 2006 01:00

Post autor: daid »

dziewczyna dobrze dziewczyny piszą - trzeba czekać ! Wiem ,że to bardzo trudne, ale wszystko samo sie wyjasni. Trzymam kciuki aby dzidzius się jednak ujawnił :)
Rosetrzymam kciuki za piekny widok na usg
Invicta
I IUI marzec 2008 - Klapa :-(
II IUI kwiecień 2008 - V.2008 [*] aniołek :-( :-(
III IUI X. 2008 - VI IUI III.2009 - Klapa :-(
naturalny cud!!! :-) V.2010 Witaj synku!!!
Awatar użytkownika
rose82
Posty: 310
Rejestracja: 25 mar 2008 01:00

Post autor: rose82 »

Hej dziewczyny wlasnie wrocilam z usg. Tym razem nie ma pustego jaja. Jest dzidzius. Ale za wczesnie na bicie serca...wg obliczen mojej gin jestem w 5 tyg 6 dniu ciazy-(znalam date owulacji)...tydzien mniej niz myslalam. Mam kolejne usg za tydzien. Gin mowi ze juz bedzie widac. Wiec jeszcze tydzien trzymania kciukow...ciesze sie ze to nie kolejne puste jajo.
Awatar użytkownika
sarabul
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2009 01:00

Post autor: sarabul »

dawno nie pisałam........jestem już po zabiegu czyszzcenia, oba jaja płodowe były puste......ale wynikło jeszcze coś gorszego:( dostałam wyniki badań histopatalogicznych. I straszny wyrok: zaśniad groniasty-ciąza patalogiczna od samego poczatku:(((świat mi sie zawalił,znów waracam do szpitala.Jestem załamana.......
Awatar użytkownika
eenka
Posty: 1845
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Post autor: eenka »

Przykro mi okropnie, ale ucha do góry. To nie żaden wyrok. To jeszcze nie koniec. Do końca to jeszcze długa droga. Trzymam kciuki, musisz być silna. Dasz radę nawet jak ci się wydaje, że to niemożliwe. Obiecuję. Ściski!
Awatar użytkownika
daid
Posty: 220
Rejestracja: 23 mar 2006 01:00

Post autor: daid »

Sarabulbardzo mi przykro...
rose trzymam kciuki za serduszko :)
Invicta
I IUI marzec 2008 - Klapa :-(
II IUI kwiecień 2008 - V.2008 [*] aniołek :-( :-(
III IUI X. 2008 - VI IUI III.2009 - Klapa :-(
naturalny cud!!! :-) V.2010 Witaj synku!!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”