PUSTE JAJO PŁODOWE

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
kameleon
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

PUSTE JAJO PŁODOWE

Post autor: kameleon »

9 miesiecy temu mialam lyzeczkowanie z powodu pustego jaja plodowego,mòj partner ma teratospermie,(18% plemnikow o prawidlowej glowce).Czy ktos' wie co jest przyczyna, pustego jaja plodowego i czy taki epizod sie powtarza w kolejnej ciazy????? :oops: :cry: PORADZCIE!!!





mama pustego jajeczka
Awatar użytkownika
madziorek
Posty: 97
Rejestracja: 16 wrz 2002 00:00

Post autor: madziorek »

Witaj, ja właśnie miałam łyżeczkowanie z powodu pustego jaja parę dni temu :cry: , pytałam się lekarza co jest przyczyną to odpowiedział, że genetyka, na każdym etapie, czyli mogły zaważyć wadliwe gamety, albo kolejne etapy podziałów. O prawdopodobieństwo kolejnej takiej ciąży nie pytałam, bo wydaje mi się niskie, w końcu to nie moja wina, że genetyka zawaliła sprawę, może następnym razem będzie lepiej. Mam tylko nadzieję, że nie będę musiała czekać kolejnych 3 lat.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Monia
Posty: 1073
Rejestracja: 03 gru 2002 01:00

Post autor: Monia »

Moje Drogie
Bardzo Mi przykro że to WAS spotkało.
Niestety mi się to zdarzyło 2 razy raz w 2000 roku poroniłam a potem w 2003 drugie poronienie. W obu ciazach puste jajo.
Robiłam wiele badań i w zasadzie wszystko w porządku tylko przeciwciała plemnikowe sa wysokie.

Ale znam kilka przypadków takich ciąż a nastepne sa OK i śliczne zdrowe dziciaczki sie rodzą.
Trzymam za WAS kicuki i nie zamartwiajcie się na zapas,bo nie warto :D
Monia
Awatar użytkownika
lidek
Posty: 291
Rejestracja: 05 lip 2002 00:00

Post autor: lidek »

u mnie była cytomegalia, bakterie w nasieniu, do tego za niski progesteron, za wysoka prolaktyna
Lidek mama Maćka /ur. 08-06-2001/
Aniołek VIII 1996
Aniołek XI 1997
Aniołek IX 2005
Awatar użytkownika
daria23
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2004 00:00

Post autor: daria23 »

JA MIAŁAM TERAZ ZABIEG DIAGNOZA PUSTE JAJO PŁODOWE......NIE WIEM CZY POWODEM MOZE BYĆ ZASTRZYK...NIDY KAPORGEST ALE PODANY NA WYWOŁANIE....5 DNI PO STOSUNKU.....PIERSZE PORONIENIE WE WRZEŚNIU ZESZŁEGO ROKU....WTEDY BYŁO NIDY WSZSYTKO OKI...TLYKO PO NAPRAWDE OSTREJ JEŹDZIE NERWOEJ....NIE WIEM CZY KOTŚ BY TO WYTRZYMAŁ PŁÓD ZACŻĄŁ OBUMIERAĆ........NAPISZCIE MI CO TO MOŻE BYĆ...CZY NIGDY NIE BĘE MIAŁA DZIECI......TE ANTYCIAŁA MOŻNA LECZYĆ...BARDZO ŁATWO ZACHODZE W CIĄŻE!!!POMOCY!!!
W OCZEKIWANIU NA BOCIANA!!!!
Aniołek (27.09.2003)
Aniołeczek (16.06.2004)
Awatar użytkownika
lidek
Posty: 291
Rejestracja: 05 lip 2002 00:00

Post autor: lidek »

Daria,
już Ci pisałam na edziecku. Na tym forum jest lista badań do zrobienia, dopiero po badaniach można cokolwiek powiedzieć. Napisz co badaliście i jak wyniki bo to najważniejsze. Może to immunologia, ale tak na podstawie Twojego postu nie da sie nic powiedzieć. Napisz coś więcej. Na edziecku też napsiałaś bardzo zdawkowo. Nie prawda jest, że musisz zajść w ciążę, żeby znaleźć przyczynę niepowodzeń. Mam koleżankę po 3 poronieniach i wyszła za wysoka prolaktyna jako jedna z przyczyn i była szczepiona limfocytami męża
Grunt to badania.
pozdrawiam
Lidek mama Maćka /ur. 08-06-2001/
Aniołek VIII 1996
Aniołek XI 1997
Aniołek IX 2005
Awatar użytkownika
daria23
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2004 00:00

Post autor: daria23 »

sorry nie wiem kiedy ty poroniłas ale ja miałam 16 zabieg wiec moze jestem troche roztrzęsiona i szukam jasnowidza...przeprwszam miałam tylko tokso ...tak jak po pierwszym poornieniu....i to jak czytam i tak duzo bo niektórzy lekarze nawet to bagatelizują....wyniki podstawoe krwi moczu bardzo dobre....jeszce raz przepraszeam ale jestem ew szoku!!!! :cry: :cry:
W OCZEKIWANIU NA BOCIANA!!!!
Aniołek (27.09.2003)
Aniołeczek (16.06.2004)
Awatar użytkownika
lidek
Posty: 291
Rejestracja: 05 lip 2002 00:00

Post autor: lidek »

Tokso to stanowczo za mało. Jezeli lekarz tylko natej podstawie twierdzi, że musisz być w ciąży, żeby znaleźc przyczynę poronienia to powinnas go jak najszybciej zmienić. Zabadaj obowiązkowo hormony, ale dopiero po 2 pełnych cyklach. Do tego cytomegalia, chlamydia, nasionka i jak już pisąłam poczytaj listę badan.
Ja poroniłam 7 lat tenu, do tejpory sporo naczyłatam się o poronieniach i byłam u wielu lekarzy. Dlatego bez badan radze nei zaczynac na nowo.
Lidek mama Maćka /ur. 08-06-2001/
Aniołek VIII 1996
Aniołek XI 1997
Aniołek IX 2005
Awatar użytkownika
daria23
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2004 00:00

Post autor: daria23 »

wiem ze toko to za mało ale tak jak to jest po pierwszym poronieu...histopatoligcznego nic nie wyszło...miałam wtedy dużo stresu.....toko wyszło dodatnie ale tylko IgG.......wieć lekarz zalecił...od czekać i do dzieła!!!!
W OCZEKIWANIU NA BOCIANA!!!!
Aniołek (27.09.2003)
Aniołeczek (16.06.2004)
Awatar użytkownika
kameleon
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: kameleon »

Zaczelabym od badania nasienia ,bo jest najprostsze ,a duzo wnosi do wywiadu .Czy dobrze zrozumialam 16 zabiegow?????????? :roll: :roll: :cry:
Awatar użytkownika
daria23
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2004 00:00

Post autor: daria23 »

nie 16.06 miałam zabieg 2 tym razem puste jajo a wtedy obumarła.....boję sie tych badan genetycznych bardzo!!!
W OCZEKIWANIU NA BOCIANA!!!!
Aniołek (27.09.2003)
Aniołeczek (16.06.2004)
Awatar użytkownika
lidek
Posty: 291
Rejestracja: 05 lip 2002 00:00

Post autor: lidek »

Tak na prawdę to nie ma znaczenia czy starania dopiero zaczynacie, czy jesteście już po pronieniu. Tak czy inaczej trzeba się zbadać. Jeżeli piszesz o stresie to może masz za wysoką prolaktynę, ona może być przyczyną poronienia, a jak zbadasz to możesz wyeliminować na przyszłość. Bo chyba chodzi o przynajmniej próby znalezienia przyczyny. Wyniki histopatologiczne zazwyczaj nic nie wykazują a przyczyną jest albo niedomoga lutealna czyli hormony, bakterie w nasieniu, cytomegalia, toksoplazmoza czy chalmydia. Wwarto je zrobić dla własnego spokoju /a może przy okazji znajdziecie przyczynę/ w końcu nie sa takie straszne.
pozdrawiam
Lidek mama Maćka /ur. 08-06-2001/
Aniołek VIII 1996
Aniołek XI 1997
Aniołek IX 2005
Awatar użytkownika
bucik
Posty: 136
Rejestracja: 26 lut 2003 01:00

Post autor: bucik »

Daria,

Poszukaj na forum dla ekspertow. Bylo juz tutaj mnostwo wypowiedzi na ten temat.
Ponizej tylko jedna z ostatnich.
/phpbbforum/viewtopic.php?t=18815

Poza tym postaraj sie jakos wyciszyc, bo Twoj stan emocjonalny jest na prawde niepokojacy. Moze odstaw w kat starania, badania, odpocznij troche psychicznie, nie wiem, zacznij cwiczyc, uprawiac joge, kolarstwo, chodzic codziennie na dlugie spacery, sprobowac technik relaksacyjnych, wyjedzcie gdzies i po paru miesiacach zaczniesz troche spokojniej do wszystkiego podchodzic. To jest trudne, ale w takim stanie jak jestes to musisz sie zastanowic, czy juz jestes gotowa na rzucenie sie w wir po raz kolejny. To samo w sobie jest ogromnym stresem.
Zycze powodzenia
Awatar użytkownika
kameleon
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: kameleon »

roztrzesiona Dario,
nie odpowiedzialas' na moje pytanie :CZY NASIENIE PARTNERA BYLO BADANE?????? :roll: Wiem ,co czujesz:straszne jest wiedzieec' ,ale jeszcze straszniejsze jest zyc' w niepokoju i leku.Posiadanie wielu celow w zyciu moze ci pomoc.Dzidzius' ??? tak ,ale oprocz tego tysiac innych spraw.Najwiecej dzieci przychodzi kiedy "nie mamy na nie czasu"
Awatar użytkownika
daria23
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2004 00:00

Post autor: daria23 »

nie jeszcze nie...nierobiliśmy żadnych badań....ja dopiero raczkuje...6 dni temu miałam drugi zabieg...druga ciąza drugi zbabieg...w ciągu rok czerwiec 2003 samobójcza smierć mamy......rodzice po rozowdzie....wrzesień 2003 poronienie w 8 tygdoniu łyżeczkowanie martwa ciąża.....no i teraz 16.6 puste jajo płodwe po 10 tygodniach ciązy...no niewiem czy ktoś dał by radę...ja nie chodzi o to że mam obsesję że musze miec już natychmiadt nie mam dopiero 24 lata......więc jeszce troszkę czasu...ale po prstu boje się....tylko tyle....miałam robiona tylko tokso...popierwszym poronieniu i co jakiś czas badanie gin i usg...wszytko było oki.....po pierwszym poronieniu lekarz nie panikował aż tak...powiedział czasem tak bywa jeszce po takich przezyciach...no teraz powiedział zę musze zrobic wszytkie badania...to tyle w ramach wyjaśnieneia...przepraszam jeśli kogoś denerwuje jmój stan ale cóz nie wiem co mysleć....probuję sie jakoś wyciszyć pisząc o tym!!!
W OCZEKIWANIU NA BOCIANA!!!!
Aniołek (27.09.2003)
Aniołeczek (16.06.2004)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”