BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
agusik4
Posty: 43
Rejestracja: 05 sty 2011 23:38

BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Post autor: agusik4 »

Witam
Mój doktor kazał mi zrobić badania krwii :
fT4,
morfologia,
glukoza,
VDRL,
HBsAg,
p/c anty HIV,
p/c anty-Toxo IgM
p/c anty-Toxo IgG,
p/c anty-Rubella IgM oraz IgG,
p/c anty-CMV IgM oraz IgG
oraz badanie grupy krwii z przeciwciałami..... razem 13 badań.
... w Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni wyszło za nie 400zł w Laboratoriach Bruss 352,50. Szczęka mi opadła heh.
Mam w związku z tym pytanie, czy któreś z tych badań jest refundowane? Czy jeśli tak to czy zwykły lekarz w przychodni może mi je przepisać?
I jeszcze jedno, czy któraś z was została skierowana przez ginekologa na badania prenatalne? Mnie skierował ponieważ ciąża nie jest wynikiem naturalnych starań ale stymulacji leków, zresztą to jest badanie USG i badanie krwi (które refunduje mi NFZ w Gamecie w Gdyni) ale mój maż jakoś panikuje ;).
od maja 2008 do lutego 2011 luteina i clo. U mnie PCO.
Po psychicznym odpoczynku i clox3(i ziółkach) jest fasolek :)
29.11.2011 godz.23:40 55 cm 3900 wagi Nasz Bartuś jest na świecie :)
Lametta+clo, w 3cyklu jedno jajeczko, zastrzyk na pęknięcie... I jest. 29.12.2016, godz. 00:14, 59cm 4040wagi. Basia. :)
Awatar użytkownika
Ginja
Posty: 1920
Rejestracja: 27 sty 2010 01:00

Re: Badania refundowane przez NFZ

Post autor: Ginja »

Wszystkie w/w badania są refundowane. Jeżeli masz zaprzyjaźnionego lekarza rodzinnego, który wypisze Tobie te badania to jesteś szczęściarą.
Awatar użytkownika
annie75
Posty: 184
Rejestracja: 06 lut 2006 01:00

Re: Badania refundowane przez NFZ

Post autor: annie75 »

"I jeszcze jedno, czy któraś z was została skierowana przez ginekologa na badania prenatalne?"

Chodzę prywatnie i mój ginekolog dał mi skierowania na badania prenatalne(USG+Pappa),oraz USG połowkowe z echokardigrafią.Na skierowaniu wpisał jako wskazania mój wiek 36lat,obydwa badania refundowane.
Ale wskazania moga być inne,moja kolezanka ok.30,bez zadnych obciążeń tez bez problemu dostała skierowania i tym samym na każdym badaniu zaoszczędziła kilkaset zł.
2002-1 ICSI-udane :)
moje szczęście

2007-3 nieudane ICSI na cyklu naturalnym

2011-pozytywny wynik testu-ciąża naturalna :))))
mój Cud
Awatar użytkownika
agusik4
Posty: 43
Rejestracja: 05 sty 2011 23:38

Re: Badania refundowane przez NFZ

Post autor: agusik4 »

ja dostałam skierowanie bo ciąża uzyskana jest "nienaturalnie" heh tylko przez tabletki.
Najgorsze jest to, że dzwoniłam do mojej poprzedniej ginekolog i dowiedziałam się, że refundowane są tylko morfologia i glukoza....hmmmm.
od maja 2008 do lutego 2011 luteina i clo. U mnie PCO.
Po psychicznym odpoczynku i clox3(i ziółkach) jest fasolek :)
29.11.2011 godz.23:40 55 cm 3900 wagi Nasz Bartuś jest na świecie :)
Lametta+clo, w 3cyklu jedno jajeczko, zastrzyk na pęknięcie... I jest. 29.12.2016, godz. 00:14, 59cm 4040wagi. Basia. :)
MamaMaliny
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2011 14:50

Re: BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Post autor: MamaMaliny »

wszystkie te badania są refundowane. 8 kwietnia 2011 weszło w życie zarządzenie ministra zdrowia z dnia 23 października 2010r, w którym mowa o wszystkich badaniach i konsultacjach gwarantowanych w okresie ciąży.

Tydzień temu robiłam takie badania, ale kazano mi zapłacić za różyczkę IGG i ImG, Toksoplasmozę, HIV, HCV, Kiłę i już nie pamiętam co jeszcze. Łącznie 135 złotych. Sprawdziłam sobie w internecie, potem jeszcze dzwoniłam do biura rzecznika praw pacjenta żeby się upewnić. Oczywiście te badania są refundowane! Myślałam, że może lekarze nie śledzą przepisów na bieżąco i stąd taka pomyłka.
Poradzili mi w NFZ wysłać do nich skargę i dołączyć kserokopię paragonu, aż ręce zacierali z uciechy że się przychodni dobiorą do skóry. No ale wolałam raczej polubownie załatwić sprawę więc poszłam do przychodni i poprosiłam o zwrot kasy. Wiecie co mi powiedziano? że owszem, znają ten przepis, ale im się nie opłaca wszystkich badań robić za darmo dlatego żądają zapłaty. No ale mnie oddadzą pieniądze, w drodze wyjątku, skoro już się upomniałam !!!
Gdybym napisała do NFZ, dostałabym zwrot, a oni mieliby nieprzyjemności.

Dziewczyny nie dajcie się naciągać! poczytajcie załącznik do zarządzenia, tam jest taka szczegółowa tabela, co w którym tygodniu ciąży się należy ciężarnej, ZA DARMO.
Jeśli będą żądać zapłaty, powołujcie się na ten przepis, a w razie co - zachowajcie paragon, mam gotowe pismo do NFZ, w razie co służę.
Awatar użytkownika
Ania_Sz
Posty: 83
Rejestracja: 18 sty 2011 09:59

Re: BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Post autor: Ania_Sz »

Możesz podać link do tego zarządzenia, bo nie mogę znaleźć
Maksiu 5.07.2008- zdrowy synuś
Aniołek 6tc +24.10.2009- poronienie samoistne
Aniołek 10tc +24.01.2011- puste jajo płodowe

VII.2011- drugi cykl z CLO i udało się...
6.09.11- biją DWA serduszka!
Zostańcie z nami skarby...
anastazianela
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2011 20:40

Re: BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Post autor: anastazianela »

podajcie link bo też już mam dość tego wyzysku
Awatar użytkownika
agusik4
Posty: 43
Rejestracja: 05 sty 2011 23:38

Re: BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Post autor: agusik4 »

no zobaczcie... ale jak się chodzi prywatnie do lekarza a nie do przychodni to tak czy siak trzeba płacić. Bo chyba lekarz czy klinika muszą mieć podpisaną umowę z przychodnią robiącą badania? Tak czy siak ja za badania na hiv, toksoplazmozę, itp itd zapłaciłam 300zł -400zł na szczęscie ten jeden raz.
Ale teraz też przecież badania krwi muszę robić i tak mniej więcej za morfologię, ft4,mocz,glukozę ostatnio wyszło 57zł a co 3 m-ce jeszcze muszę robić tosko i badanie przeciwciał w krwi (mamy z mężem konflikt) i wychodzi ponad 100zł.
Plus wizyta u lekarza 150zł (teraz mniej więcej 2x w miesiącu będą).... heh nic tylko spać na kasie.
od maja 2008 do lutego 2011 luteina i clo. U mnie PCO.
Po psychicznym odpoczynku i clox3(i ziółkach) jest fasolek :)
29.11.2011 godz.23:40 55 cm 3900 wagi Nasz Bartuś jest na świecie :)
Lametta+clo, w 3cyklu jedno jajeczko, zastrzyk na pęknięcie... I jest. 29.12.2016, godz. 00:14, 59cm 4040wagi. Basia. :)
bibona
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2011 15:21

Re: BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Post autor: bibona »

Mam pytanie dotyczące badań HCV I HBS. Nie wiem, czy pisze w dobrym temacie, ale nie znalazłam innego. Otóż lekarz kazał mi zrobić badania anty HBS i anty HCV. Anty HCV wyszło, że nie mam przeciwciał, a anty Hbs wynik wątpliwy. Po zobaczeniu wyników kazał mi zrobić Hsg, tylko nie napisał czy anty czy antygen. W laboratorium babka powiedziała, że jeśli nie byłam szczepiona to mam zrobić HBS antygen. Wyszło ujemne. Czy to znaczy, że jestem zdrowa i że dziecku nie będzie trzeba podawać immunoglobiny po porodzie? Dlaczego jeśli nie mam HBS to anty Hbs wyszło wątpliwe? Czy wyniki tych badań wogóle są dobre? Proszę pomóżcie, bo wizyte mam dopiero za 2 tygodnie.

Dodane -- 18 Paź 2011 13:15 --

Czy ktoś zna odpowiedz na moje pytanie? Czy napisałam posta nie w tym temacie co trzeba?
Awatar użytkownika
zielona.pomarancza
Posty: 2296
Rejestracja: 14 maja 2010 20:38

Re: BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Post autor: zielona.pomarancza »

MamaMaliny pisze:wszystkie te badania są refundowane. 8 kwietnia 2011 weszło w życie zarządzenie ministra zdrowia z dnia 23 października 2010r, w którym mowa o wszystkich badaniach i konsultacjach gwarantowanych w okresie ciąży
czy możesz podać link do strony z wykazem badań? szukałam na stronie nfz ale narazie nic nie znalazłam...
"...warto jest mieć marzenia i warto jest je spełniać..."
PCO
24.12.2010.IUI
Mama Aniołka Oliwiera (21tc)
do zobaczenia nasz kochany Oliwierku
04.08.2011.IUI
18.04.2012 powitaliśmy na świecie Olinkę- nasz największy skarb.
katarzynka1
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2012 10:46

Re: BADANIA REFUNDOWANE przez NFZ

Post autor: katarzynka1 »

Witam !
Jestem nową użytkowniczką forum i często czytanej przeze mnie stronki NASZ-BOCIAN.pl :) gdyż po 10 letnim stażu małżeńskim (czyli tyle ile ma w tej chwili nasz-bocian.pl ooo ironio :) ) wciąż nie mamy z mężem dzieci..Jest już nadzieja, czyli In-vitro...stąd moje pytanie na tym wątku.
Otóż czy badania typu :
p/c anty HCV
p/c anty HIV,
p/c anty-Toxo IgM
p/c anty-Toxo IgG,
p/c anty-Rubella IgM oraz IgG,
p/c anty-CMV IgM oraz IgG

też mogę zrobić nieodpłatnie, choć nie jestem w ciąży. Proszę o pomoc, gdyż nie mogę inaczej odnaleźć tejże informacji, a nie chcę biec z tym pytaniem do mojej rodzinnej. Dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”