ALERGIA w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
di85
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2008 00:00

ALERGIA w ciąży

Post autor: di85 »

Witam wszystkie Ciężarówki! Jesli mozecie, podzielcie sie prosze wiedza o nurtujacym mnie problemie....

Jestem w 23 t.c. Od 3 czy 4 miesięcy mam ciagly katar (zuzywam 100-200 chusteczek dziennie), lzawiace i zaczerwienione oczy, wieczorem i w nocy obrzekniety, zatkany nos i duszacy kaszel. Wszystkie objawy prawie nastychmiast i zupelnie ustepuja na dworze, za to w sklepach, supermarketach, w domu etc. jest najgorzej. Atakow okropnego kaszlu dostaje glownie wieczorem i w nocy, kiedy probuje spac.
Dodam, ze przed ciaza nie mialam jakichs wiekszych problemow z powodu alergii, choc zawsze kiedy chorowalam lekarze mowili ze objawy grypy/przeziebienia etc. sa u mnie wzmocnione przez objawy alergiczne i ze powinnam sie zbadac. Jednak nigdy az tak mi nie dokuczaly te uczulenia wiec nic z tym nie zrobilam.

Nie jest to na pewno zadne przeziebienie - bylam z tym u lekarza pierwszego kontaktu, ktory stwierdzil ze to alergia na cos... tylko nie wiadomo na co. Bylam u laryngologa - tez stwierdzil ze to jakas alergia i przepisal mi kuracje homeopatami (Euphoribium i Luffa) Nic to nie dalo. Ten pierwszy lek nawet pogorszyl sprawe. Teraz wybieram sie do alergologa. Tylko dlugie terminy i bede musiala sobie poczekac.

Pisze do Was Drogie Ciezarowki z prosba o jakas rade, uwagi na ten temat. Moze ktoras z Was miala podobny problem i chce sie podzielic doswiadczeniami? Lekarzom do konca nie ufam, dlatego zalezy mi na zebraniu jak najwiekszej liczby informacji. A nie ufam, bo juz mi nawet Claritine i Zyrtec chcieli przepisac! (a nawet na ulotce pisze ze tego nie wolno w ciazy!)

Juz mi nosek odpada, gardlo boli, w klatce piersiowej boli od tego kaszlu... :( nie wiem co robic. Boje sie o Dzidzie. Czy ta alergia ma jakis wplyw na nia? Czy w ogole sa jakies leki antyalergiczne ktore mozna stosowac w ciazy? bo jedni lekarze twierdza, ze sa, a inni ze absolutnie nie.

Prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
kasia-s
Posty: 89
Rejestracja: 17 kwie 2004 00:00

Post autor: kasia-s »

di85 ja wprawdzie alergii nie mam ale borykam się z nią u mojej córci (3 latka i 9 m-cy). Objawy u niej są identyczne jak u ciebie. Pierwsze to zrób badania na alergię wziewną (panel złożony z 20 alergenów, badanie z krwi). U nas wyszła bardzo silna alergia na roztocza. Jak z wziewnej nic ci nie wyjdzie - spróbuj panel pokarmowy (chociaż tu trudniej trafić).

Co do leków najlepiej pytać alergologa.My bierzemy sterydy wziewne ale nie wiem jak to jest z ciążą, wiem że mogą je brać dzieci od 1 roku (tak twierdziła nasza pediatra i tak jest napisane w ulotce). W ulotce napisane jest też że przyjmowanie w ciąży wymaga konsultacji lekarskiej

Nam wyszła na roztocza i musiałam przeorganizować cały dom (odkurzanie codziennie lub co drugi dzień odkurzaczem wodnym, zero kwiatków, podgumowane prześcieradło na łóżko aby odciąć się od roztoczy w tapczanie, pranie pościeli i pluszaków w 90 st. C minimum raz na tydzień , tak samo kołdra i poduszka, nie mamy dywanów tylko chodniki, częste pranie zasłon i firanek
Kasia, Aga i Ania
Awatar użytkownika
j_rutka
Posty: 1887
Rejestracja: 03 lip 2007 00:00

Post autor: j_rutka »

di85 wyglada to tak jakbyś miała faktycznie alergie na roztocza i kurz- świadczy o tym to, że uczulenie pojawia się dopiero jak wchodzisz do domu i pomieszczeń klimatyzowanych.
Tak to jest , że w ciąży nasz ukłąd immunologiczny jest bardzo osłabiony, żeby nie odrzucać dziecka i stąd mogła pojawić się u Ciebie taka a nie inna reakcja. Ja nie byłam alegrikiem do czasu pójścia na studia- jestem biochemikiem i od tego czasu niestety tragedia- tylko, że ja mam na pyłki traw, drzew i krzewów oraz pleśnie.
Z lekami na alergie to jest tak, że je trzeba odstawić wszystkie w ciązy- ja de facto musiałam je odstawić już wcześniej przz 3 lata leczni, bo mogłam zajść- w każdym razie tak twierdzi mój alergolog , no a ja brałam już sterydy do nosa i oczu.
Jedyne poza wizytą u alergologa zostaje Ci branie wapna w duzych ilościach i stosowanie zaleceń, które podała kasia-s
30.12.08 Jeremiś dołączył do rodzinki
Awatar użytkownika
di85
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2008 00:00

Post autor: di85 »

Dagmara_2016, kasia-s, j_rutka - dziękuje za pomoc!
No i czekam na więcej uwag!
Awatar użytkownika
j_rutka
Posty: 1887
Rejestracja: 03 lip 2007 00:00

Post autor: j_rutka »

di85 ja jeszcze dodam, że też mam odkurzacz z filtrem wodnym- nieporównywalnie więcej pyłków zbiera, na mokro wszytkie powierzchnie "płaskie " co 3 dni.
Jesli to alegria na roztocza to można kupić specjalne płyny do prania, które je zabijają w czasie prania- jak wrzucisz w przeglądakę to na 100% znajdziesz. No i ja osobiście ograniczyłam wszytkie tkaniny typu firany, zasłony- dywanów wogóle nie mam.
Niestety musimy pocierpieć dla naszych maluchów- ale my wszystko zniesiemy, bo twarde dziewczyny jesteśmy.
30.12.08 Jeremiś dołączył do rodzinki
Awatar użytkownika
di85
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2008 00:00

Post autor: di85 »

j_rutka - dzieki!
a co do tego odkurzacza wodnego - polecasz cos? albo czegos nie polecasz?
Awatar użytkownika
j_rutka
Posty: 1887
Rejestracja: 03 lip 2007 00:00

Post autor: j_rutka »

di85 my mamy wodnika 4 zelmera- jestśmy bardzo zadowoleni - drogi bo kosztował 900 zł , duzy i trochę ciężki, ale ja jestem bardzo zadowolona. Inny , którego uzywałam to rainbow u teściowej- poezja jesli chodzi o funkcjionalność - no ale jego wada to cena około 5 tysięcy 8O tak wiem porazka.
30.12.08 Jeremiś dołączył do rodzinki
Awatar użytkownika
citri
Posty: 5557
Rejestracja: 10 kwie 2007 00:00

Post autor: citri »

di85Miałam problem z alergia w pierwszym trymestrze ciaży, wesoło nie bylo... oczywiscie nawet chcieli mi telfast zaaplikować ale nie wziełam go tak jak i innych antychistaminek. Skupilam się na zamykaniu okien bo to był sezon pyleń i nie wychodzeniu na dwór ale mimo to katar lejący i oczy zapuchniete były jednak zamykajac okna mogłam jakos funkcjonować. Jesli nie wiadomo na co to jest problem żeczywiscie. Z leków brałam Calcium i rewelacyjnie działał Rhinocort do nosowo dawkę miałam 2x1 a stosowałam 1x1 przez 2 dni nastepnie tylko w razie potrzeby az w koncu zaniechalam nie wiem czy to zasługa leku czy zmniejszonych pyłków, puźniej jeszcze kilka razy miałam incydenty alergiczne i tylko doraxnie rhinocort i skutkowalo. Ja jestem alergikiem na grzyby pleśnie i kurze wiec pylenie z drzew to wogóle cos nie halo ale moze poprostu cos nowego doszło.

Zycze powidzenia

Dodane po: 1 minucie:

Odkurzacz mamy też z filtrem hepa elektroluxu ultrasilencer ale chyba wodny był by lepszy
Córcia 16-10-2008
Dr D
- Dziękujemy !!!!
Awatar użytkownika
kasia-s
Posty: 89
Rejestracja: 17 kwie 2004 00:00

Post autor: kasia-s »

My mamy Karchera DS 5500 - ciężkie bydlę ale skuteczne. W trakcie odkurzania w ogóle nie czuć że się odkurza (chodzi mi o ten specyficzny zapach). A jak się wylewa czarną wodę to dopiero człowiek się dziwi skąd tyle brudu, przecież dopiero co było odkurzane :lol:
Kasia, Aga i Ania
Awatar użytkownika
Nadia0504
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2009 00:00

Post autor: Nadia0504 »

moim problemem jest juz zdiagnozowana alergia i leki, które przyjmuje podczas pylenia od kwietnia do konca lipca. teraz jest najbardziej krytyczny moment mojej alergii i nic nie moge zazywac...

Jak radzicie sobie z dokuczliwą alergią? Co możecie brać na katar sienny?

Proszę o pomoc :(
26.04.2009r. @
20.05.2009r II kreski
Rośnij Moja Wielka Niespodzianko :)
Awatar użytkownika
j_rutka
Posty: 1887
Rejestracja: 03 lip 2007 00:00

Post autor: j_rutka »

Nadia0504 zostaje Ci tylko wapno musujące- ja w zeszłym roku jak bylam w ciąży to przechodziłam katusze- teraz też z zresztą przechodzę, bo karmię młodeg piersią- ale jeszcze tylko miesiąc , wiec jak go ostawię pierwszy raz od 4 lat ( wczesniej jak się leczyłam- też lekarze nie kazali mi nic brać - bo może się uda) wezmę leki.
Zapewniam Cię, że można- tylko musisz zaopatrzyć się w dużzooo chusteczek.
Ja pod koniec ciąży miała jeszcze jakieś wysypki alegriczne- nie wiadomo na co i stosowałam wapno, balneum do kapieli i hydricrtizon 0,5% maść- ten bez recepty nnych rzeczy nie można, wiec muszisz być silna.

ps. widzę ,że jak dobrze pójdzie twoje słoneczko będzie dokłanie rok młodsze od mojego- ja też 20 maja zeszłego roku zobaczyłam II kreski

Bądź silna
30.12.08 Jeremiś dołączył do rodzinki
Awatar użytkownika
Nadia0504
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2009 00:00

Post autor: Nadia0504 »

j_rutka - wapno musujące dla alergika od 28 lat nic nie pomoże, niestety, dobrze to wiemy...
Wytrzymam z tymi chusteczkami, mokrym recznikiem na twarzy, zamknietymi oknami, ale... jakie to jest męczące :roll:

:):) pozdrawiam Twoje Słoneczko
26.04.2009r. @
20.05.2009r II kreski
Rośnij Moja Wielka Niespodzianko :)
Awatar użytkownika
j_rutka
Posty: 1887
Rejestracja: 03 lip 2007 00:00

Post autor: j_rutka »

Nadia0504 no cóż w moim przypadku trochę jednak ulgę przynosiło- chociaż oczy mniej swędziały
Ja choruję na alergię od 16 lat i normalnie już stosuje sterydy do nosa jak pytlą na raz krzewy, trawy i do kompletu jeszcze zboża i jesli jest deszczowo to dochodż pleśnie, wiec roumiem Cię doskonale.
Dla swoich bąbelków zniesiemy wszystko zapewniam Cię- ja zniosłam 6 miesięcy plackiem leżenia to alergia przy tym pikuś zapewniam Cię- za to zimą będziesz miała przezycia jakich wcześniej w zyciu nie zaznałaś... :D
30.12.08 Jeremiś dołączył do rodzinki
Awatar użytkownika
syrena
Posty: 1203
Rejestracja: 30 maja 2003 00:00

Post autor: syrena »

WItajcie,

I ja borykam sie z alergią i astmą od 17 roku zycia.
Jestem po raz drugi w ciąży i akurat jak pylenie jest największe :lol: ( trawy, topole).

Na astme biorę severent ( na rozszerzenie oskrzeli)- możena przyjmowac w ciąży.

Jesli alergia jest uciążliwa did85 ( tak jak u Ciebie) i u mnie . ( Ja też mam katar i okropny kaszel który prędzej czy później kończy sie alergicznym zapaleniem oskrzeli :( ) Można przyjmowac ZYRETC cetyryzyna - lub Clarityne loratadyna - te dwie grupy leków sadopuszczalne w ciązy i stosowane przez alergologów.
Oprócz tego wapno w tabletkach max 3x2 tabl.

Tu wklejam ciekawy artykół odnośnie alergii w ciąży- warto przezcytać!! :
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-m ... 35823.html
I ciąża- poronienie II ciąża- pozamaciczna - usunięty jajowód
III ciąża naturalna, miesiąc po nieudanym IVF -
kwiecień.2005r CUD Igusia
styczeń.2010r CUD Igorek
Jestem mamą:-) - BOŻE dziękuję za dwa cuda!
Awatar użytkownika
AnKaMa
Posty: 49
Rejestracja: 04 sie 2008 00:00

Post autor: AnKaMa »

Dziewczyny też jestem alergiczką, tyle, że na trawy i teraz różnie znoszę pogodowe upalne dni.Zapytałam mojego ginekologa co mogę brać i wapna kategorycznie mi zabronił pić. Dał mi tylko doraźnie krople do oczu POLCROM i sól morską w sprayu do nosa, przepisał mi też tabletki na alergię (Zyrtec), ale mogę zażyć tylko wtedy jeżeli już naprawdę nie dam rady wytrzymać. A ponieważ znowu deszcze i zimno to staram się wytrzymać i nie daję się. Raz tylko zakropiłam oczy jak mi zaczerwienione gałki wyszły na wierzch. DAMY RADĘ!
W domu długo oczekiwany Łobuziak i Królewna.

Moje Aniołki: synek XII 97 i córeczka XII 99
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”