WADY WZROKU / soczewki kontaktowe

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

U mnie w ciazy bz, a mam duza krotkowzrocznosc. Nie zauwazylam wiekszej suchosci, pracuje 7 godz. przy komputerze, czasem uzywam kropli ze swietlikiem.
Nie chcialabym miec cc, ale coz... jesli bedzie trzeba... :cry:

metis (20t 2d)
Awatar użytkownika
sarima
Posty: 1390
Rejestracja: 22 sty 2003 01:00

Post autor: sarima »

A te krople do oczu na rozszerzenie źrenic nie zaszkodzą dzidziuśkowi ?
Awatar użytkownika
Mariejo
Posty: 157
Rejestracja: 20 lut 2005 01:00

Post autor: Mariejo »

W moich soczewkach nie czuje dyskomfortu, chociaz ostatnio jak wstaje w nocy bez soczewek czasem odczuwam suchosc oka. Mialam problemy w lutym kiedy to chcialam zmienic soczewki na "lepsze" i w trakcie noszenia wysychaly na oczach to dopiero koszmar.
Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 1119
Rejestracja: 14 wrz 2003 00:00

Post autor: maniaq »

Cześć, mam pytanie. Ostatnio zauważyłam, że pogorszył mi się wzrok, (a może to ostrość?). Jestem krótkowidzem a ponieważ jeżdżę autem niemal na codzień po mieście, zastanawiam się czy zakupić może na następny miesiąc soczewki mocniejsze o te 0,25 lub 0,5 dioptrii, czy to nie ma sensu? :roll:
2 ICSI nOvum, transfer 26 luty 2005-jest upragniona córcia! http://b2.lilypie.com/C7Uup1.
Awatar użytkownika
Mariejo
Posty: 157
Rejestracja: 20 lut 2005 01:00

Post autor: Mariejo »

Uwazam ze kazda zmiane nalezy konsultowac z okulista. Mnie w ciazy wzrok sie nie pogorszyl od kilku lat nosze te sama moc.
Allunia
Posty: 1524
Rejestracja: 17 maja 2004 00:00

Post autor: Allunia »

maniaq, ja też radziłabym Ci pójść do lekarza, nie kupuj soczewek o innej wartości na własną rękę... szczerze mówiąc ja też zauwazyłam, że ciut gorzej widzę, ale chyba zostanę przy tej samej wartości, moze to tylko przesilenie jakieś "ciażowe", nie chcę nosic jeszcze mocniejszych soczewek :-(
Okruszek - VII.04

Gabrielka - X.05

Arturek - IX.07

Basia - III.14
Awatar użytkownika
Mariejo
Posty: 157
Rejestracja: 20 lut 2005 01:00

Post autor: Mariejo »

W ciazy zachodza zmiany hormonalne i mozna gorzej widziec.
Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 1119
Rejestracja: 14 wrz 2003 00:00

Post autor: maniaq »

Poszłam do optyka i zapytałam go o zdanie. Dobrze, że trafiłam na właściciela, bo on mi podarował dzienne soczewki o 0,25 dioptrii mocniejsze, żebym sobie sama zobaczyła czy jest różnica...
No zobaczymy, na razie wydaje mi się, że widzę trochę lepiej, ale to może być kwestia tego, że soczewki są świeże... Zobaczymy wieczorem jak oczka będą zmęczone...
2 ICSI nOvum, transfer 26 luty 2005-jest upragniona córcia! http://b2.lilypie.com/C7Uup1.
Awatar użytkownika
Agnes_sm
Posty: 412
Rejestracja: 03 sty 2005 01:00

Post autor: Agnes_sm »

Maniaq, masz racje, ja tez zauwazylam pogorszenie wzroku. To dziwne uczucie bo ciezej mi "skalibrowac" wzrok w soczewkach. Myslalam, ze to sprawa samych soczewek i wymienilam na swiezsze ale sytuacja sie powtorzyla. Nastepnie wyczytalam, ze w ciazy wzrok czasowo moze sie pogorszyc... Skoro tak to nie wpadam w panike. Na razie nie zmieniam...
Aniele Boży stróżu mój ...
http://img127.imageshack.us/img127/3682/img0101mzg9.jpg
http://img177.imageshack.us/img177/3669/dsc07041amxz0.jpg
Awatar użytkownika
Ninonka
Posty: 273
Rejestracja: 11 lut 2004 01:00

Post autor: Ninonka »

Od wielu lat noszę soczewki kontaktowę. Wadę wzroku mam -3,75 i -4,0. Wczoraj byłam u swojego okulisty. Powiedział, że nie ma żadnych przeciwskazań, aby na czas porodu pozostać w soczewkach.
Zauważywałam natomiast, że w czasie ciąży oczy mi bardziej wysychają i częściej muszę zakraplać tzw. sztuczne łzy. Czasami wieczorami czuję też niby piasek w oczach.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

O, ja też byłam wczoraj u okulisty! :D Soczewki noszę już ponad 10 lat, mam dużą wadę (2x taką jak Ty, Ninonka... :cry: ). Byłam ciekawa, co lekarka powie na temat mojego porodu. No i trochę się zdziwiłam jej radykalizmem, bo już od dawna śledzę ten temat na różnych forach: powiedziała (powtarzała to 2-3 razy i prosiła mnie!), żebym w szpitalu nie nosiła soczewek, bo można złapać jakieś wredne zapalenie i nabawić się kłopotów. 8O Tłumaczy to dotykaniem do klamek, szpitalnych sprzętów itp. To wszystko chyba dlatego, że ostatnio trafił jej się taki przypadek, ale hmm... :? tyle kobiet używa soczewek, wiadomo, że na którąś w końcu trafiło, przecież nie każda z nas przestrzega w identycznym stopniu higieny przy ich zdejmowaniu/zakładaniu! Pytałam ją o jednodniowe, ale nie zauważyłam entuzjazmu... Przyznam, że postanowiłam się nie dostosować do tego zalecenia i kupić sobie parę par jednorazowych - przecież muszę widzieć moje dziecko!!! (okularów nie cierpię! nie mam i nigdy nie miałam, a bez sensu robić je sobie tylko na 3 dni!)
Może wiecie, gdzie w W-wie można kupić takie soczewki, ale nie 30 szt, jak to zwykle bywa w opakowaniu, a np. 10 lub mniej?
Gorsza sprawa ma się z siatkówką: jest "rozrzedzona" i w przypadku przedłużania się II fazy porodu mam zalecone cc :cry2: Mam nadzieję, że uda mi się go jednak uniknąć, bo bardzo, bardzo bym chciała urodzić naturalnie...

Pozdrawiam wszystkie ciężarówki-kreciki

metis (31 t4d)
Awatar użytkownika
Mariejo
Posty: 157
Rejestracja: 20 lut 2005 01:00

Post autor: Mariejo »

Mnie dodawali pakiety jak kupowalam soczewki mam zapas ale tylko -3,25 gdyby ktos chcial moge poratowac taka moca.
Awatar użytkownika
Ninonka
Posty: 273
Rejestracja: 11 lut 2004 01:00

Post autor: Ninonka »

Metis mogę podać Ci telefon do "przychodni", w której przyjmuje mój okulista. Niewykluczone, że sprzedają tam soczewki na sztuki. Zadzwoń i zapytaj: 822-63-63.
Ja noszę soczewki tzw. miesięczne, czyli mogę w nich spać i teoretycznie przez cały miesiąc ich nie wyjmować. Problem braku higieny w szpitalu raczej więc u mnie odpada. Dodatkowo mogę w nich ewentualnie poddać się cc, zresztą kiedy miałam narkozę przy punkcji też byłam przez cały czas w tych soczewkach. Może Metis rozważ zakup kompletu takich soczewek?
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Te miesięczne to chyba J&J, a mi one kompletnie nie leżą... :cry: Kiedyś sobie kupiłam na próbę, pomęczyłam się z tydzień-dwa i wyrzuciłam...
Ale jeśli nie znajdę jednorazowych, to kupię sobie właśnie takie.
Dzięki za tel, ale tam też nie sprzedają takich ilości. To nic, poszukam, mam jeszcze trochę czasu, a do tej pory sprawdziłam tylko w 2 miejscach.
:cmok:
Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 1119
Rejestracja: 14 wrz 2003 00:00

Post autor: maniaq »

Ninonka, ja mam -3,75 na oboje oczu 8) i też zamierzam rodzić w soczewkach. Pomysł z takimi "dzień i noc" do szpitala jest super :D też skorzystam.

A co do mojego wcześniejszego postu... kupiłam soczewki o tej samej moc, mimo, że faktycznie w tych o 0,25 dioptrii widziałam trochę ostrzej.
Przeczytałam jednak w mądrej książce dla ciężarnych, że jeśli występuje pogorszenie wzroku u ciężarnej to nie powinna ona wzmacniać szkieł, bo to są zmiany, które się cofną po ciąży. :roll:
Mam tylko nadzieję, że nie będą się pogłębiać wraz ze wzrostem brzuszka :?

Metis jestem zdziwiona, że nie można sobie kupić na sztuki soczewek 8O . Mieszkam pod W-wą i u mnie nie ma problemu z takim zakupem 8O
Zmień optyka na jakiegoś bardziej życiowego.
2 ICSI nOvum, transfer 26 luty 2005-jest upragniona córcia! http://b2.lilypie.com/C7Uup1.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”