PĘCHERZYK PŁODOWY - kiedy widać?

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
kiciak
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2010 01:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: kiciak »

hej dziewczyny :)

powiedzcie mi, mialam @ 21.03, owu teoretycznie od 05.04...przytulaliśmy się z M tylko 5 (miał wyjazd :( ). Mam 3x w testach 2 kreski, ale boję się iść do lekarza...wizyte mam na wtorek, ale czy to nie za szybko?? to będzie 5t2d od OM...bratowa mnie straszy, że to napewno "niewypał" (jak to ona umie pocieszyc;/)
nie robiłam bety, bo pracowałam ostatnie 2 dni od rana, a na moim zad**** nic popołudniu nie załatwie...
powiedzcie mi, iść, czy pare dni poczekać...bo jeśli nic nie będzie na tym USG, to ja się załamię [emo-ciach]
X. 2006 - to PCO :(
I. 2009 - początek starań
III.2010 - będzie dobrze :D
21.04.2010 - 3x2 kreseczki :P

BMI 35,9 siofor III.10r
ambiguity
Posty: 2679
Rejestracja: 10 kwie 2009 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: ambiguity »

kiciak pisze:hej dziewczyny :)

powiedzcie mi, mialam @ 21.03, owu teoretycznie od 05.04...przytulaliśmy się z M tylko 5 (miał wyjazd :( ). Mam 3x w testach 2 kreski, ale boję się iść do lekarza...wizyte mam na wtorek, ale czy to nie za szybko?? to będzie 5t2d od OM...bratowa mnie straszy, że to napewno "niewypał" (jak to ona umie pocieszyc;/)
nie robiłam bety, bo pracowałam ostatnie 2 dni od rana, a na moim zad**** nic popołudniu nie załatwie...
powiedzcie mi, iść, czy pare dni poczekać...bo jeśli nic nie będzie na tym USG, to ja się załamię [emo-ciach]
ja poczekałabym jeszcze trochę z wizytą u gina - jeszcze z dwa tyg - wtedy już można więcej zobaczyć, ja byłam w 6 tc i było widać pęcherzyk

a na razie uważaj na siebie.
Aga mama Mateusza ur. 28 marca 2000, Witka ur. 31 maja 2011
i Aniołka Agatki [*] 22 luty 2010
NOWY: http://chwileskradzione.blogspot.com/
Awatar użytkownika
monis_b
Posty: 286
Rejestracja: 26 maja 2009 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: monis_b »

Jeśli nic się nie dzieje, ja po swoich doświadczeniach poczekałabym do 7tc. Wiele stresu sobie zaoszczędzisz. Na tym etapie, może być widoczny pęcherzyk ciążowy, ale serduszka jeszcze raczej nie będzie. Mój pęcherzyk w tym czasie wg lekarza był za mały i to co przeżyłam przez kolejne tygodnie oczekiwania wspominam jako koszmar.
mój suwaczek
Awatar użytkownika
bobi12
Posty: 106
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: bobi12 »

Kiciak ja ci powiem na moim przykładzie, poszłam do gina 6tc, i zarodka nie było widać a kolejną wizytę miałam po dwóch tyg. i wtedy już było ok, był zarodek i serduszko biło, więc jeśli nie musisz i dobrze się czujesz to się nie spiesz, bo to czekanie jak ja miałam czy zobaczę zarodek to nic przyjemnego i niepotrzebny stres.
kama24
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2003 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: kama24 »

Dziewczyny mam pytanie jestem po ICSI w Novum, beta w 10 dniu pt 45, w 13 dpt - 165, w 20dpt 690, w 24dpt 2681, 24 dnia pt byłam na tzw. pierwszej wizycie ciążowej i było widać 2 pęcherzyki ciążowe ale zbyt małe i bez widocznego zarodka czy to juz koniec!!!! Lekarz stwierdził, że nie jest dobrze i mam się zgłosić w 35 dniu pt i albo coś się ruszy albo odstawiamy leki.
Czy któraś z Was była w takiej sytuacji??? W 24 dniu pt to który to tydzień ciąży??
Będę wdzięczna za każdą odp.
Pzdr.
Awatar użytkownika
monis_b
Posty: 286
Rejestracja: 26 maja 2009 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: monis_b »

Nie wiem za bardzo, który to tydzień. Wydaje mi się, że transfer robi się w okresie owu, więc jeśli masz cykle 28 dniowe to wychodziłoby, że 5-6tc. Ale poprawcie mnie jeśli się mylę. U mnie w 5tc też były dwa pęcherzyki, ale bardzo małe i bez zarodków. W 7tc pęcherzyk był tylko jeden, też trochę za mały ale za to z zarodkiem i bijącym serduszkiem. W 8tc już wszystko było ok. Tak więc jeśli ja dobrze policzyłam, to na pewno nic jeszcze straconego, pewnie trzeba poczekać, trzymam kciuki.
mój suwaczek
ambiguity
Posty: 2679
Rejestracja: 10 kwie 2009 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: ambiguity »

kama24 pisze:kama24
:glaszcze poczekaj i staraj się nie zamartwiać - miej nadzieję i do końca myśl pozytywnie - czasami pomaga
Aga mama Mateusza ur. 28 marca 2000, Witka ur. 31 maja 2011
i Aniołka Agatki [*] 22 luty 2010
NOWY: http://chwileskradzione.blogspot.com/
kama24
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2003 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: kama24 »

Dzięki dziewczyny, lekarz pokazał mi USG innej pary która miała transfer dzień wcześniej ode mnie i faktycznie te pęcherzyki były znacznie większe i z widocznym zarodkiem. Wprawdzie lekarz zaznaczył, że zdarzyły mu się przypadki, że mimo małych pęcherzyków potem było OK ale czułam w jego głosie, ze to przypadek jeden na milion. Mimo wszystko co mi pozostało to mieć nadzieję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mala_zdw
Posty: 8694
Rejestracja: 10 lut 2009 01:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: mala_zdw »

kama24 ja na pierwszej wizycie byłam w 22dpt i też nie było nic widać poza pęcherzykiem ciążowym z ciałkiem żółtym. W 36dpt usłyszałam serduszko! Powodzenia i życzę pięknych widoczków na usg :bigok:
Nasza kochana córecza jest już z nami :love:
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1rjukvcjaa.png
Synek też już jest z nami :love: :
http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanliycuwudo0.png
kama24
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2003 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: kama24 »

mala_zdw pisze:kama24 ja na pierwszej wizycie byłam w 22dpt i też nie było nic widać poza pęcherzykiem ciążowym z ciałkiem żółtym. W 36dpt usłyszałam serduszko! Powodzenia i życzę pięknych widoczków na usg :bigok:
No właśnie mala_zdw byłaś wcześniej na USG ode mnie o 2 dni i już było widać u Ciebie ciałko żółte i tak powinno być a u mnie są zbyt małe pęcherzyki i nie widziałam nawet ciałka żółtego. Źle się dziś czuje boli mnie brzuch i zaczęłam plamić. W 13 dpt też plamiłam lekarz kazał odłożyć Acesan i faktycznie przestałam plamić ale na ostatniej wizycie stwierdził, że skoro nie plamię to żebym zaczęła go znowu brać i znowu plamię.
kama24
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2003 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: kama24 »

Dziewczyny a jeszcze tak myślę, że może u mnie później nastąpiła implantacja . Załóżmy, że u jednych odbywa się to w 6 dniu po transferze a u innych w 10-11 dpt i to przecież chyba też może mieć znaczenie to jest różnica 4, 5 dni.
Jak myślicie, czy to też należałoby brać pod uwagę??
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
koronka
Posty: 52
Rejestracja: 03 lip 2007 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: koronka »

Też czekam w stresie na poniedziałkowe USG. To będzie 41dc, 25. dzień wyższej temp. W niedzielę nie było nic widać. Boję się. :(
Awatar użytkownika
Aguś24
Posty: 132
Rejestracja: 07 maja 2010 21:16

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: Aguś24 »

ja swojego malca 1 raz widziałam jako pęcherzyk z serduszkiem w 5 tyg i 3 dni
" 4lata starań"
04.11.2010 godz 6.20 synek Radek w 39tc
Awatar użytkownika
koronka
Posty: 52
Rejestracja: 03 lip 2007 00:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: koronka »

A ja nie widziałam i nie zobaczę :cry:
Awatar użytkownika
mala_zdw
Posty: 8694
Rejestracja: 10 lut 2009 01:00

Re: Kiedy na USG pojawia się pęcherzyk płodowy?

Post autor: mala_zdw »

koronka :glaszcze przykro mi...

Dodane -- 17.05.2010, 10:24 --

kama24 oczywiście; że dzień implantacji moze mieć znaczenie no i poziom bety. :bigok:
Nasza kochana córecza jest już z nami :love:
http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1rjukvcjaa.png
Synek też już jest z nami :love: :
http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanliycuwudo0.png
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”