PODRÓŻOWANIE w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

bella - ja na poczatku plamilam, wiec pierwszy trymestr zupelnie mi odpadl z latania, bo byl stres ze sie powtorzy plamienie. od grudnia ciaza przebiega tez ksiazkowo... wiec gdy bylam w II trymestrze to teoretycznie moglam... ale nie bylo to zalecane - odpukac, zeby sie nic nowego nie przyplatalo.
no a teraz juz III trymestr i sama juz sie nie zdecyduje na lot.
mialam leciec teraz w 30tym tygodniu - ale po porodzie sik - boje sie ze mogloby mi sie przytrafic cos takiego za granica... i wole nie ryzykowac.

ale jesli u ciebie od poczatku wszystko jest ok - to mysle, ze nie masz co sie stresowac :)

a tak w ogole to uwielbiam latac :)
Awatar użytkownika
bucik
Posty: 136
Rejestracja: 26 lut 2003 01:00

Post autor: bucik »

Ja w tej ciazy przelecialam ocean w I trymestrze, pozniej jeszcze lecialam samolotem ze 3 razy, ale tylko na krotkie 2-3 godzinne trasy. Ponadto jezdzimy raz w miesiacu do tesciow samochodem 500km w jedna strone. Lekarz nigdy nie widzial przeciwskazan, kazal tylko duzo pic i prostowac nogi co 1-2 godziny. Ponadto codziennie jezdze do pracy samochodem, no i na rowerze ze 2-3 razy w tygodniu po 30-50km. Bede podrozowala dopoki bedzie mi wygodnie siedziec za kierownica samochodu lub roweru.
anik1891
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2010 20:06

Re: Podróżujecie w ciąży?

Post autor: anik1891 »

Hej, czy można podróżować w pierwszych dniach ciąży? Tzn- jestem po dwóch dniach planowanej miesiączki i pokazała mi się dziś leciutka druga kreska. Mam jechać w Alpy i obawiam się , że może nie powinnam?
Proszę o radę.
Awatar użytkownika
BW27
Posty: 1353
Rejestracja: 28 mar 2008 01:00

Re: Podróżujecie w ciąży?

Post autor: BW27 »

anik1891 pisze:Mam jechać w Alpy i obawiam się , że może nie powinnam?
.Najlepiej zapytac się ginekologa.Dla organizmu może to być za duża zmiana klimatu i wysokości.
Aniołek 03.2005[*]
Aniołek 03.2010[*]

Córcia jest już z nam! 03.2011

6t0d -5.4 mm-serduszko bije
12t5d-70 mm-usg genetyczne ok.


Jedynie ta chwila jest rzeczywista...
Awatar użytkownika
wikanka
Posty: 415
Rejestracja: 12 sie 2008 00:00

Re: Podróżujecie w ciąży?

Post autor: wikanka »

anik1891 ja pytałam swojego ginekologa stwierdził, że nie ma przeciwwskazań jeśli chodzi o góry. Pojechałam i dostałam strasznego plamienia ledwie udało się utrzymać ciążę, przeleżałam cały wyjazd w szpitalu
Awatar użytkownika
DarkMedb
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2010 13:12

Re: Podróżujecie w ciąży?

Post autor: DarkMedb »

To wszystko zalezy od przebiegu ciazy, od miesiaca ciazy, odleglosci i oczywiscie srodka transportu. Mialam jechac na wesele do rodziny w 30 tygodniu, samochodem ale problem pojawil sie z odlegloscia. Musielibysmy jechac 8 godzin bez przerwy, z przerwami odpowiednio dluzej i zostalo mi to odradzone z powodu duzej szansy zakrzepicy w tak zaawansowanej ciazy. Za dlugie siedzenie!!! Zreszta bylam swietach (21 tydzien) u rodziny z drugiej strony i jechalismy tylko 6 godzin autkiem i powiem szczerze nie bylam zachwycona. To siedzenie, pol-lezenie bylo okropne, co dwie godziny musielismy stawac i robic przerwe, zebym mogla sobie pochodzic. Takze ja dluzszych podrozy samochodem nie polecam. Samolot albo pociag, to moze byc inna sprawa, bo mozna wstac i pochodzic i bedzie lepiej. Samochod niet.
Są dziwy na niebie i ziemi, o których nie śniło się waszym filozofom.
Awatar użytkownika
JessicaN
Posty: 46
Rejestracja: 05 sie 2008 00:00

Re: Podróżujecie w ciąży?

Post autor: JessicaN »

Chyba to zależy od nastawienia psychicznego, a także od tego jak "silna" jest ciąża, czy nie ma zagrożeń, w jakim stanie jest przyszła mama. Ja, będąc w ciąży bliźniaczej po ICSI i to późnej bo jestem w okolicach 40-stki, w pierwszych tygodniach ciąży pojechałam samochodem na południe Francji, jechaliśmy przez wysokie Alpy i było wszystko OK. W 23 tygodniu poleciałam na Wyspy Kanaryjskie, na miejscu też dużo łażenia i też bez problemów. Lekarze zawsze są ostrożni, mój też nie był zachwycony, ale ja tak mam, że wakacje doskonale na mnie wpływają i po podróżach czułam się lepiej niż przed.
invimed - badania hormonów, wszystko OK
HSG, HISTEROSKOPIA - drobne zrosty w macicy - usunięte, jajowody drożne
invimd - badanie nasienia, słabe wyniki :(
pacjentka medartu
leczę sie 3 lata
dorotkamalenstwo
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2010 08:59

Wczesna ciąża a długa podróż

Post autor: dorotkamalenstwo »

Witajcie. Byłam u mojej pani ginekolog i ona stwierdziła że nie powinnam wyjeżdżać nad morze (mam zaplanowany wyjazd w lipcu mieszkam w górach). Czy któraś z was też miała taki zakaz w ciąży? Zaznaczę że jest to bardzo wczesna ciąża ok 2 tyg. Zmartwiło mnie to tym bardziej że pieniądze już poszły a i sama jestem zdezorientowana czy mogę wyjechać czy nie?
Awatar użytkownika
ewasolt
Posty: 5864
Rejestracja: 29 gru 2010 23:48

Re: Wczesna ciąża a długa podróż

Post autor: ewasolt »

Ja jestem w 7 tygodniu, dzisiaj wyjeżdżałabym do Paryża na kilka dni, ale wyjazd ze zrozumiałych względów musiałam odwołac, też zapłaciliśmy z mężem niemałą sumę, ale pamiętaj,że dziecko jest najważniejsze, ogólnie z tego co wyczytałam to lekarze odradzają podróże w I trymestrze.
macica jednorożna,tarczycy brak,2 IUI,naturalny cud :)
OLUŚ 06.02.2012 - MOJE SZCZĘŚCIE, MOJE ŻYCIE...
tiger75
Posty: 24111
Rejestracja: 18 lis 2006 01:00

Re: Wczesna ciąża a długa podróż

Post autor: tiger75 »

dorotkamalenstwo pisze:Witajcie. Byłam u mojej pani ginekolog i ona stwierdziła że nie powinnam wyjeżdżać nad morze (mam zaplanowany wyjazd w lipcu mieszkam w górach). Czy któraś z was też miała taki zakaz w ciąży? Zaznaczę że jest to bardzo wczesna ciąża ok 2 tyg. Zmartwiło mnie to tym bardziej że pieniądze już poszły a i sama jestem zdezorientowana czy mogę wyjechać czy nie?
a czy podala jakies konkretne powody dla ktorych nie mozesz jechac? masz plamienia ? moze odleglosc ktora masz przebyc ja przestraszyla ?
jezeli ciaza rozwija sie prawidlowo i nie ma zadnych niepokojacych objawow to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie by jechac nad morze.
" Przestałam wierzyć w cuda,ale...cuda sie zdarzają "

Lilianko, Amelciu ,Ariannko ,Honoratko śpijcie spokojnie
Klara40
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2010 16:39

Re: Wczesna ciąża a długa podróż

Post autor: Klara40 »

Witaj, trudno radzić, ale ja w pierwszym trymestrze byłam samochodem we Francji, a w drugim latałam samolotem i wszystko było OK. Teraz dzieci uwielbiają jeździć wózkiem ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”