Forum w pigułce - przewodnik dla początkujących.

Bezskutecznie starasz się o dziecko? Coraz gorzej radzisz sobie z kolejnymi porażkami? Masz wrażenie osamotnienia, nie wiesz gdzie szukać informacji i wsparcia? Rozważasz adopcję, leczenie? A może myślisz o świadomej bezdzietności? Forum Naszego Bociana to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu informacje, wsparcie, poznasz ludzi zmagających się z podobnymi problemami. Zapraszamy!

Moderator: Moderatorzy cześć - jestem nowa / nowy

Zablokowany
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16114
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Forum w pigułce - przewodnik dla początkujących.

Post autor: sylwia30 »

Witaj na forum Stowarzyszenia „Nasz Bocian”!

Jeśli tu jesteś to prawdopodobnie marzysz o powiększeniu swojej rodziny. Może jesteś po wizycie, podczas której po raz pierwszy padło słowo „niepłodność”. Może jesteś na pierwszym / kolejnym etapie leczenia. Może myślisz o adopcji lub rodzicielstwie zastępczym. Możliwe też, że masz już wiele za sobą i, nie doczekawszy się dziecka, rozważasz wkroczenie na drogę świadomej bezdzietności? A może masz do opowiedzenia jeszcze inną historię… Którąkolwiek z dróg przemierzasz trafiłaś / trafiłeś tu, bo czegoś szukasz. Informacji, wiedzy, wsparcia, świadomości, że nie jesteś na świecie sama / sam z tym, co Cię spotkało. To miejsce powstało dla takich osób jak Ty. Zatem – witaj raz jeszcze i poczuj się jak u siebie!

Poniżej znajdziesz mały przewodnik po forum – pomoże Ci on odnaleźć się w gąszczu działów, trafić do tych miejsc, które mogą Cię szczególnie interesować. Nazwy działów są jednocześnie linkami, które bezpośrednio do nich prowadzą. Jeśli interesuje Cię którykolwiek z nich – po prostu kliknij na nazwę.

Jeśli więc:

- jesteś niepłodna / niepłodny i szukasz informacji związanych z niepłodnością to:

* w dziale JAK SIĘ LECZYĆ możesz podzielić się własnymi doświadczeniami na temat diagnostyki i leczenia niepłodności lub poznać doświadczenia innych w tym zakresie;
* w dziale GDZIE SIĘ LECZYĆ znajdziesz informacje / opinie na temat klinik, lekarzy, placówek, w których diagnozowana /leczona jest niepłodność;
* w dziale O PLEMNIKACH znajdziesz tematy związane z niepłodnością męską;
* w dziale JESTEM W CIĄŻY znajdziesz tematy związane z ciążą a dotyczące dolegliwości, badań, przyjmowanych w tym czasie leków itp.;
* w dziale PORONIENIA porozmawiasz o przyczynach poronień, badaniach wykonywanych po poronieniu, przygotujesz się do kolejnej próby.


- zastanawiasz się nad adopcją, jesteś w trakcie procedury lub jesteś adopcyjnym rodzicem to:

* w dziale OŚRODKI I PROCEDURY ADOPCYJNE możesz zapytać o doświadczenia innych związane z konkretnymi ośrodkami, porozmawiać o procedurach adopcyjnych, szkoleniach itp. Możesz też podzielić się własnymi wrażeniami na ten temat;
* w dziale ADOPCYJNE DYLEMATY znajdziesz miejsce na podzielenie się swoimi wątpliwościami, obawami dotyczącymi adopcji;
* w dziale MOJA ADOPCYJNA DROGA możesz dzielić się uczuciami towarzyszącymi Ci podczas oczekiwania na dziecko, podczas spotkań z nim, w pierwszych chwilach wspólnego życia;
* w dziale PO ADOPCJI porozmawiasz o radościach i troskach codziennego życia po adopcji;
* w dziale DOROŚLI ADOPTOWANI znajdziesz swoje miejsce, jeśli chcesz porozmawiać o doświadczeniach adoptowanych w dzieciństwie dorosłych.


-interesuje Cię temat rodzicielstwa zastępczego to w dziale RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE możesz porozmawiać o interesujących Cię zagadnieniach.


-zastanawiasz się nad wyborem ścieżki świadomej bezdzietności to w dziale ŚWIADOMA BEZDZIETNOŚĆ spotkasz osoby, które poszukują, tak jak Ty, odpowiedzi na swoje wątpliwości. Możesz też poznać drogę tych, którzy te wybory mają już za sobą i chętnie podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem.


- chcesz podzielić się swoimi emocjami, uczuciami, szukasz wsparcia zajrzyj do działu MUSZĘ O TYM POROZMAWIAĆ – znajdziesz tam wątki poświęcone nadziei i jej braku, lękom, różnym stanom towarzyszącym nam na drodze zmagań z chorobą. Znajdziesz też osoby gotowe wesprzeć Cię w trudnych chwilach.


- jesteś już mamą / tatą i chcesz porozmawiać o swoich dzieciach – znajdziesz swoje miejsce w dziale NASI MILUSIŃSCY .


- straciłaś swoje dziecko / dzieci i chcesz o tym napisać, podzielić się tym, co czujesz, jak wygląda teraz Twój świat – swój azyl znajdziesz w dziale POROZMAWIAJMY O NASZYCH ANIOŁKACH .


- chcesz na luzie porozmawiać o niepłodności, ciąży, adopcji i innych sprawach to masz do dyspozycji następujące działy:

* POGADAJMY O NIEPŁODNOŚCI – tu znajdziesz wątki poświęcone niepłodności, wątki lokalne – związane z konkretnymi miastami, klinikami, wątki poświęcone leczeniu konkretnych chorób itp.,
* POGADAJMY O ADOPCJI - w tym dziale możesz porozmawiać na wszelkie tematy związane z adopcją,
* POGADAJMY O CIĄŻY - to dział dla tych, którzy chcą porozmawiać o wszystkim, co dotyczy ciąży, podzielić się radościami i troskami tego okresu, rozwiać wątpliwości itp.
* POGADAJMY O DZIECIACH – gdzie możesz swobodnie porozmawiać o dzieciach, ich pielęgnacji, zdrowiu, wychowaniu itp.
* HYDEPARK – to miejsce, gdzie możesz porozmawiać na wszelkie tematy, niekoniecznie związane z niepłodnością, adopcją itd.


- masz pytania, wątpliwości i poszukujesz konsultacji z ekspertem – możesz umieścić post zawierający pytanie / pytania w następujących działach:
* NIEPŁODNOŚĆ – eksperci: prof. dr hab. Jacek Szamatowicz i dr hab. Jan Domitrz,
* PORONIENIA – ekspert: dr n. med. Piotr Pierzyński,
* NIEPŁODNOŚĆ MĘSKA – ekspert: dr Jan Karol Wolski,
* CIĄŻA PO LECZENIU NIEPŁODNOŚCI - ekspert: dr n. med. Tomasz Zbroch,
* ADOPCJA – ekspert: pedagog Dorota Dominik,
* PO ADOPCJI – ekspert: psycholog Magdalena Kruk,
* PYTANIA DO PSYCHOLOGA POLSKIEGO TOWARZYSTWA PSYCHOLOGÓW NIEPŁODNOŚCI – eksperci: zespół psychologów PSPN,
* DIETA WSPIERAJĄCA PŁODNOŚĆ I ZDROWIE W OKRESIE CIĄŻY – ekspert: psychodietetyk Anita Fincham.


Na forum znajdziesz też następujące działy:
*Z ŻYCIA STOWARZYSZENIA – gdzie od czasu do czasu pojawiają się różne informacje z życia stowarzyszenia, tematy, którymi się zajmujemy itp.
* FORUMOWA POMOC TECHNICZNA – miejsce, do którego warto zajrzeć, kiedy sobie nie radzisz z czymś na forum, coś nie działa tak, jak powinno, masz jakieś techniczne problemy;
* MINI-BAZAR: POSZUKUJĘ) i MINI-BAZAR: SPRZEDAM / ODDAM – działy, w których możesz umieszczać ogłoszenia, kiedy czegoś szukasz lub masz coś do sprzedania / oddania;
* MINI-BAZAR: SPRZEDAJE DLA BOCKA – miejsce, do którego warto zajrzeć, kiedy chcesz cos sprzedać, a uzyskane z tej transakcji pieniądze przekazać na wsparcie działań Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Pamiętaj, że każdy z działów ma swój regulamin (znajdziesz je na górze każdego z działów, jest to zwykle jeden z pierwszych tematów). Znajomość regulaminów i tematyki danego działu pozwoli Ci na sprawniejsze poruszanie się w nim, a także na całym forum.
Jeśli szukasz konkretnych zagadnień możesz skorzystać z Bocianowej wyszukiwarki.
Pamiętaj również o tym, że kiedy masz jakieś problemy czy wątpliwości związane z poruszaniem się po forum, nie możesz czegoś odnaleźć, zawsze możesz zwrócić się do którejś z administratorek forum lub moderatorki. Administratorki forum są zaznaczone kolorem czerwonym, moderatorki – zielonym. W każdej chwili, w tabeli znajdującej się na dole TEJ STRONY, możesz sprawdzić która z osób opiekujących się forum jest online. Kliknięcie w nick przeniesie Cię na stronę profilu administorki / moderatorki. Wystarczy wybrać przycisk PW i napisać wiadomość do wybranej osoby.
Pełną listę osób opiekujących się forum znajdziesz TUTAJ


O CZYM WARTO WIEDZIEĆ:

- TUTAJ znajdziesz rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia niepłodności (przygotowane przez PTMR i PTG). Warto się z nimi zapoznać, mieć świadomość czego możesz oczekiwać od lekarza, jakie ścieżki postępowania są zalecane, jakie nie są rekomendowane;
- TUTAJ znajdziesz Kartę Praw Pacjenta;
- TU możesz przeczytać jakie masz możliwości postępowania w przypadku kiedy Twoje prawa, jako pacjenta, są łamane;
- NA TEJ STRONIE każdego miesiąca znajdziesz aktualne promocje, informacje o zniżkach oferowanych w różnych klinikach jak również zapoznasz się z aktualną ofertą klinik w zakresie pomocy psychologicznej (konsultacje z psychologiem, wykłady, warsztaty);
- TUTAJ znajdziesz różnego rodzaju informacje i materiały związane z dawstwem gamet i zarodków;
- TU warto zajrzeć, kiedy potrzebujesz porozmawiać z kimś o tym, co czujesz, czego się boisz, kiedy potrzebujesz wsparcia, nie radzisz sobie z emocjami, kiedy stoisz na rozdrożu i nie wiesz w którą wybrać się stronę. Wolontariusze Linii „Pacjent dla Pacjenta” czekają, gotowi, by Cię wesprzeć.

Warto też zapamiętać, że będąc użytkownikiem forum stajesz się częścią dużej społeczności, nad którą opiekę sprawuje Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”. Jeśli chcesz się skontaktować z członkami stowarzyszenia (poprosić o pomoc, zasięgnąć informacji, zgłosić nadużycie, do którego Twoim zdaniem doszło ze strony lekarza lub ośrodka adopcyjnego) możesz zrobić to pisząc na adres: stowarzyszenie@nasz-bocian.pl

Zablokowany

Wróć do „Cześć - jestem nowa / nowy”