Leczenie, badania, brak ciaży

Bezskutecznie starasz się o dziecko? Coraz gorzej radzisz sobie z kolejnymi porażkami? Masz wrażenie osamotnienia, nie wiesz gdzie szukać informacji i wsparcia? Rozważasz adopcję, leczenie? A może myślisz o świadomej bezdzietności? Forum Naszego Bociana to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu informacje, wsparcie, poznasz ludzi zmagających się z podobnymi problemami. Zapraszamy!

Moderator: Moderatorzy cześć - jestem nowa / nowy

ODPOWIEDZ
justynaind

Leczenie, badania, brak ciaży

Post autor: justynaind »

Hej wszystkim. Może ktoś mi coś podpowie co mam robić dalej.
Zacznę od tego że przez rok brałam antykoncepcję (zła diagnostyka gin ) zaczęliśmy z mężem myśleć o dziecku zaraz po ślubie czyli 1.5roku temu. Nie udało się jak widać. Pierwsza diagnoza - niepękający pęcherzyk brak owulacji. Dostałam leki a raczej czopki. W końcu lekarz się dopatrzył że raz jest owulacja raz nie ma i to dobry znak. Zrobiliśmy badania krew nasienie TSH hcv przeciwciała przeciwplemnikowe hbs antygen różyczka toxoplazma cmv prolaktyna FSH Lh estradiol. problem wyszedł z przeciwciałami plem. Tarczyca i prolaktyna(na te dwie biorę leki) mój mąż ma słabe wyniki nasienia prawidłowych 0% ruch też mały mogę później wstawić zdj badań. USG moszny nic nie pokazał wszystko ok. Za dwa tygodnie jedzie na badanie nasienia bo miał brać leki witaminy (3miesiace) lekarz nie chce mi dać jeszcze leków tych na sterydach na te przeciwciała bo się boi jak ja zareaguje i teraz przez ten covid nie możemy się spotykac.gdzies wyczytałam żeby mąż zrobił posiew moczu bo może być tu problem ze jest jakaś bakteria czy coś... Lekarz sam się dziwił że mąż ma takie słabe wyniki a nie miał żadnego urazu USG ok wyniki inne jakie tam robił zawsze w normie tylko to nasienie 0% załamał się... Ktoś coś podpowie? Co jeszcze sprawdzić ? Z jakiego to powodu to 0%? Jakieś badania? Witaminy? I dla mnie coś ? Ktoś miał podobnie? Udało się komuś z takimi lub podobnymi objawami? Pomocy !

oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)

Re: Leczenie, badania, brak ciaży

Post autor: oluska_m »

Justynaind, witaj na forum =ooo*

Zajrzyj do działu O plemnikach, gdzie użytkownicy wymieniają się swoimi doświadczeniami z przebiegu diagnostyki i leczenia niepłodności.

Zachęcam również do zadania pytania naszym Ekspertom w działach:
:arrow: Niepłodność- pytania do eksperta z Białegostoku
:arrow: Niepłodność męska- pytania do eksperta

Co do wyników badań nasienia, z własnego doświadczenia wiem, że z morfologią suplementami i lekami niewiele da się zrobić. U nas był 1% prawidłowych, pozostałe parametry też dużo poniżej norm. Po lekach poprawiła się ilość i ruchliwość, natomiast morfologia została bez zmian :roll:
Co do posiewu to myślę, że chodziło o powiew nasienia, nie moczu. Bakterie w nasieniu mogą wpływać na wyniki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś

17.06.2019 :love: Michaś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cześć - jestem nowa / nowy”