Przerwa w staraniach

Bezskutecznie starasz się o dziecko? Coraz gorzej radzisz sobie z kolejnymi porażkami? Masz wrażenie osamotnienia, nie wiesz gdzie szukać informacji i wsparcia? Rozważasz adopcję, leczenie? A może myślisz o świadomej bezdzietności? Forum Naszego Bociana to miejsce dla Ciebie. Znajdziesz tu informacje, wsparcie, poznasz ludzi zmagających się z podobnymi problemami. Zapraszamy!

Moderator: Moderatorzy cześć - jestem nowa / nowy

ODPOWIEDZ
Tifani

Przerwa w staraniach

Post autor: Tifani »

Witajcie, Jestem 30 letnią mężatką, mój mąż ma 33 lata. Od dwoch lat intensywnie staramy się o dziecko. Wcześniej prowadziłam dość wyzwolony styl życia i nigdy się nie zabezpieczałam a w ciążę nie zaszłam. Mam zespół policystycznych jajników, wysoką prolaktynę, niski progesteron, dwurożną macicę i jeden niedrożny jajowód. Mój mąż jest zdrowy, badaliśmy się. Przez długi czas brałam bromergon, do tego podczas okresu clostylbegyt i dodatkowo od 19 dnia cyklu duphaston. Wszystko na marne.
Mam dość starania się o dziecko, każdy negatywny test podczas opóźniającego się okresu dobija mnie. Czuję się nie wartościową osoba, nie czuje się kobietą przez to. Chciałam zrobić przerwę ale mąż sugeruje że nie jest młody i chce dziecka. Co powinnam zrobić ? Postawić na swoim czy zacisnąć żeby i dalej truć się lekami . Gdybym miała myśleć o sobie zrobiłabym przerwę kilkumiesięczna ale nie wiem czy sama mogę zdecydować o braku w staraniach się. Jak u Was to było ? Jak sobie radzicie z kolejną porażka?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cześć - jestem nowa / nowy”