PARYŻ

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

moniaczek1
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2010 15:19

PARYŻ

Post autor: moniaczek1 »

Jestem nowa z problemem niepłodności. W naszym przypadku to mąż musi poddawać się leczeniu. Wykryto u niego azoospermię. I moje pytanie: czy znacie dobrych specjalistów w tej dziedzinie w Paryżu? Co wiecie o dr Izard? Proszę o podpowiedz. :(

Dodane -- 27 Maj 2010 14:04 --

Ludzie napiszcie coś. Nie wiem co robić. Za kilka dni mamy wizytę u dr Izard. Jest to chirurg urologii. Pewnie poleci nam jakies kliniki, ale przed tym chcę się zorientować która jest dobra a którą omijać szerokim łukiem. POMÓŻCIE!!!

Dodane -- 27 Maj 2010 14:10 --

A może ktoś zna dr Konopka? To od niego dostałam namiary na dr Izard. Co myślicie o dr Konopka?
moniaczek1
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2010 15:19

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: moniaczek1 »

Chyba będę przecierać szlaki :? Obiecuję, że powiem wam jak było.
kurki77
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: kurki77 »

A ten dr Izard ma na imię Krystof ?
moniaczek1
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2010 15:19

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: moniaczek1 »

nie, Vincent. Dlaczego?
moniaczek1
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2010 15:19

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: moniaczek1 »

No i po wizycie. Ogólne wrażenie dobre. Mówię o dr Izard. Trochę postrzelony, ale raczej uczciwy i zna się na rzeczy. Zaproponował nam operację w swoim szpitalu. Kazał radykalnie zmienić styl życia: mniej stresu i dobrze, zdrowo odżywiać się. I jeszcze dał skierowanie na prześwietlenie zębów, ale nie wiem po co :?: Jak macie jakieś pytanka to piszcie, bo widzę, że ktoś się interesuje tym tematem. pozdr.
Awatar użytkownika
panienka
Posty: 2855
Rejestracja: 12 paź 2008 00:00

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: panienka »

zebow!?hmm
ale mocno trzymam kciuki zeby sie wszystko super udalo
Nasze dzieciaczki urodziły się 30/06/2011
moniaczek1
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2010 15:19

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: moniaczek1 »

No własnie zdziwilem sie dlaczego zębów i zapytalam. Odpowiedzial mi ze to co na górze to i na dole. Dodam tylko ze mąż ma zwapnienia w najądrzach, w kanalikach. Może dlatego. Dzięki za kciuki. Przyda się. Ale to jeszcze trochę potrwa, bo dlugo do zabiegu.
Awatar użytkownika
fivette
Posty: 7856
Rejestracja: 15 wrz 2008 00:00

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: fivette »

o witajcie kolezanki z Francji ;) powodzenia w starankach!
IUI = klapa
ICSI nr 1 = najukochańszy synuś :love:
7xICSI i IMSI, w tym 2x PGD (2007-2011) nie udało się
jeśli ma się zdarzyć, po prostu się zdarzy, nic nie planuję, żyję :)

:bigok: za wszystkie dzielne Siostrzyczki !
Awatar użytkownika
ateena
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2010 01:00

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: ateena »

Witajcie dziewczyny!
Moniaczek1 czy mogłabyś mi napisać coś więcej ta temat dr Izard,gdzie przyjmuje,adres ,telefon i czy mówi po polsku czy tylko po francusku.Mój mąż ma ten sam problem co twój czyli ma azoospermię.Mieliśmy już robione niezbędne badania we Francji i w Polsce.Ja miałam 2 razy robioną inseminację nasieniem dawcy,niestety bez efektów(robiona w Polsce gdyż we Francji z tego co się dowiadywałam trzeba czekać do nawet do 18 mies na spermę).Za tydzień wybieramy się do Polski na kolejną inseminację.Może ty wiesz w jaki sposób uzyskać nasienie we Francji nie czekając na nią tak długo(ja się dowiadywałam w banku nasienia Cecos).Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fivette
Posty: 7856
Rejestracja: 15 wrz 2008 00:00

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: fivette »

ateena pisze:Może ty wiesz w jaki sposób uzyskać nasienie we Francji nie czekając na nią tak długo(ja się dowiadywałam w banku nasienia Cecos).Pozdrawiam
witajcie, z tego co wiem, to jedynym sposobem na przyspieszenie procedury z dawca-czy to nasienia, czy dawczynia komorki jest "zalatwienie" brzydko mowiac dawcy/dawczyni i zgloszeniu jej/jego do CECOS. Nie oznacza to absolutnie, ze bedzie sie korzystac z ich gamet (dawstwo i biorstwo jest zupelnie anonimowe) , ale w ten sposob skraca sie czas oczekiwania na dawce i przeskakuje "oczko wyzej" w kolejce.
IUI = klapa
ICSI nr 1 = najukochańszy synuś :love:
7xICSI i IMSI, w tym 2x PGD (2007-2011) nie udało się
jeśli ma się zdarzyć, po prostu się zdarzy, nic nie planuję, żyję :)

:bigok: za wszystkie dzielne Siostrzyczki !
moniaczek1
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2010 15:19

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: moniaczek1 »

ateena pisze:Moniaczek1 czy mogłabyś mi napisać coś więcej ta temat dr Izard,gdzie przyjmuje,adres ,telefon i czy mówi po polsku czy tylko po francusku
Witam ateena!
Dr Izard to chirurg urologiczny, więc jeżeli do niego to tylko po pobranie nasienia albo po operację mikrochirurgiczną. On przyjmuje u siebie w gabinecie i w Centre Hospitalier de Bicetre. Nie znam dokładnego adresu do szpitala. Adres do gabinetu to: 29, av de la Grande Armee, 75016 Paris. tel: 0145004310. Niestety on mówi tylko po francusku, ale ja też nie mówię perfekcyjnie po fr i dogadałam się. O to nie przejmuj się. Jeśli chciałabyś innych lekarzy, to z polskich polecam ci dr Konopkę. Facet trochę już wiekowy ale wytłumaczy i skieruje gdzie trzeba. Jeśli jeszcze innych to napisz to popytam.
Mówisz, że na dawcę trzeba 18 mies czekać? Przeraża mnie to, bo jeszcze nie wiemy czy Mąż ma plemniki, a jeśli nie to nas też to czeka. Na razie nie dopuszczam takiej możliwości i myślę pozytywnie. Tak zalecił dr Izard :wink: A i jeszcze kazał przejść na dietę. No to katujemy się, aż do następnej wizyty. :lol:
Pozdrawiam was wszystkie i życzę efektów :caluje

Dodane -- 23 Cze 2010 17:03 --

Fivette a gdzie robiłaś ICSI we fr czy w Pl? i u kogo? Pozdr.
Awatar użytkownika
ateena
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2010 01:00

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: ateena »

Jak to "Moniaczek1" nie wiesz czy Twój mąż ma plemniki ,skoro piszesz,że ma azoospermię ?Przecież to oznacza,że ich nie ma,aby się upewnić na 100% robi się biopsję jąder i nieraz z biopsji wychodzi,że kilka plemników się znajdzie(tylko nie wiadomo czy będą na tyle silne aby się nadawały do zapłodnienia),jeśli nie znajdą się plemniki to pozostaje tylko inseminacja nasieniem dawcy lub in vitro.Twój mąż miał robiony spermogram skoro wiecie,że ma azoospermię czy tak?
moniaczek1
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2010 15:19

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: moniaczek1 »

Jak to "Moniaczek1" nie wiesz czy Twój mąż ma plemniki ,skoro piszesz,że ma azoospermię
Przepraszam, nie wyraziłam się dokładnie. Mąż jeszcze nie miał biopsji i nie wiemy czy są jakieś plemniczki. Robiliśmy wszystkie niezbędne badania. FSH ma 9,4 więc prawie w normie i lekarz powiedział, że prawdopodobnie coś tam jest, że prawdopodobnie są produkowane ale nie mogą się wydostać z powodu zwapnień w kanalikach. I to właśnie Izard będzie robił biopsję i przepychanie kanalików. Ale terminy są odległe. Musimy czekać aż do października :( Pisałaś, że za tydzień do Polski na inseminację, pewnie już jesteście w Polsce. Napisz jak poszło. :bigok: :bigok: :bigok:
Awatar użytkownika
panienka
Posty: 2855
Rejestracja: 12 paź 2008 00:00

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: panienka »

dziewczyny podczytuje Was tu i bardzo kibicuje, chociaz nie mieszkam we Francji ale tez na wyjezdzcie wiec wiem co przezywacie.
Ale wydaje mi sie ze FSH nawet dobre jest , znacyz ok i chyba powinniscie znalesc jakis wojownikow!
kochana zobaczysz do pazdziernika szybko zleci!
mocne kciuki!
Nasze dzieciaczki urodziły się 30/06/2011
moniaczek1
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2010 15:19

Re: kliniki i lekarze w Paryżu

Post autor: moniaczek1 »

Dzięki za kciuki. Przydadzą się. Teraz jedziemy na wakacje do Polski i mamy nadzieję zapomnieć na chwilę o tym wszystkim, bo samo myślenie już stresuje . Ale pewnie wszyscy tak mają. Tak się pocieszam :roll:
A co do tego FSH to chyba zależy od norm. Tutaj norma to 9, więc u nas ciutke powyżej. Czytałam innych i widziałam, że dużo więcej mieli ponad normę i jakieś tam żołnierzyki były. Mamy więc i my nadzieję. Duuuuuuuuuuuużą.
Postanowiłam sobie nie zaglądać tu i nie myśleć o tym aż do końca wakacji. Wyluzować. Zobaczymy czy wytrzymam :lol:
Trzymajcie się. Życzę spełnienia tego jednego marzenia wszystkim starającym.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”