NOVOMEDICA Mysłowice

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
pszczolka_maja
Posty: 271
Rejestracja: 06 sie 2005 00:00

Post autor: pszczolka_maja »

Dam Ci namiary na klinikę jeśli ta będziesz chciała zmienić a puki co trzymam kciuki i mąż ma racje ze nie możesz dopuszczać złych myśli skoro,nie chcesz zmieniać tej kliniki to numer tel lub namiary na inna nic ci nie dadzą ,Jeśli chcesz porozmawiać na gg to zapraszam
Nikolasek ma już 4latka-Kriobank Bialystok
nOvum - 16.02 crio :(
14 04 -punkcja,16 04 -transfer
01.05 ICSI n :(
05.05 przygotowania do crio
1.06 crio :( i już na tym koniec starań :(
UWAGA!!-ciąża naturalna 30tydz
17.04.2010 Majeczka ma już 11miesięcy
Awatar użytkownika
milkajaw
Posty: 653
Rejestracja: 06 sie 2008 00:00

Post autor: milkajaw »

Ja chciałam na forum przeprosić Pszczółkę Maję!!!!!!!!!!!
Dzisiaj już wiem, że miała w 100% rację!!
Na wszelki wypadek poszłam się skonsultować do innej kliniki i...
Novomedica to oszuści, to za co płacicie u nich w innych klinikach zapłacicie 3 razy mniej!!
Wmówili mi, że mam "wcześniejszą menopauze" a na podstawie tych samych badań w Provicie powiedziano mi, że to nie możliwe bo wyniki badań są ok!!
Wszystko w normie, a oni mówili, że nie jajeczkuję...
Jeżeli ktoś się zastanawia nad wyborem kliniki ostrzegam Novomedica żeruje na naszym nieszczęściu!!!!!!!!!!!!!!!!
6 lat starań...
Provita od 3 lat...
4 x IUI bez rezultatu...

02.02.2011 IMSI!!!!

Błagam o cud!!!
Awatar użytkownika
szczesliwa79
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2009 00:00

Post autor: szczesliwa79 »

Witam!
Chciałam podzielić się z Wami moim przykrym doświadczeniem na temat Novomedici.
Rok temu wybraliśmy się tam z mężem, ponieważ bezskutecznie przez rok staraliśmy się o dzidziusia. Były akurat dni otwarte. Mąż zrobił wcześniej badanie nasienia i z tymi wynikami poszliśmy na wizytę.
Tam dowiedzieliśmy się, że z takim nasieniem męża nie mamy szans na naturalne poczęcie. Cyt. lekarza: "możecie się państwo leczyć latami, ale i tak do nas wrócicie na in vitro". Oczywiście to był dla nas szok, a ja byłam zła, że lekarz na podstawie jednego badania wydał na nas wyrok.

Poszliśmy do drugiego lekarza w tej samej klinice. Ten znów powiedział, że wyniki męża są całkiem w porządku i pewnie wina leży po mojej stronie. Po różnych badaniach wyszło, że mam kwaśny śluz i plemniki w nim giną. Propozycja lekarza: inseminacja.

Nie miałam jednak zaufania do tych lekarzy, w końcu wydali sprzeczne opinie.
Trafiłam do wspaniałej prof. Skrzypulec, która po serii badań przepisała mi odpowiedni hormon. Wynik - ciąża już po pierwszym cyklu !!! Niestety pozamaciczna :(
Po laparoskopii nie poddałam się jednak depresji. Byliśmy przynajmniej pewni, że jesteśmy w stanie zajść naturalnie w ciążę.
Na efekt naszego optymizmu nie czekaliśmy długo. Dwa miesiące później znów byłam w ciąży!!!
Teraz jestem w 13 tgc i spodziewamy się bliźniaków!!!
Odebraliśmy to jak nagrodę za dwuletnie czekanie.

Mój apel, kochani, nie poddawajcie się, gdy lekarze Wam mówią, że nie macie szans na naturalne poczęcie dzieciątka. Zróbcie komplet badań i poszukajcie dobrego lekarza, który będzie chciał Wam pomóc, ja odradzam Novomedicę!!!
Awatar użytkownika
ewela11
Posty: 1413
Rejestracja: 15 wrz 2008 00:00

Post autor: ewela11 »

Tak tak dziewczyny,te które nie poznają na swojej skórze doświadczeń w Novomedice to nie uwierzą jak to się tam odbywa.
Tak czytałam poprzedniczki i po co te kłótnie sama milkajawmusiala się przekonać by pewne kwestie zrozumieć.
Ja aktualnie dalej przygotówka do insemki, nie mogłam mieć bo mi cysta wyskoczyła ,ale klinka się nią zajęła i po cyście :firing: .
milkajewnapisz mi priwa jak tam u ciebie z leczeniem może się widujemy w Prowicie.
13 lat starań
4IUI :(
16.10.2008Provita
02.08.2010 IMSI :(
-45kg
20.08.2013 mamy przy sobie kuleczkę Boziu chroń ją.
9dpt 50,72 11dpt 139,90 13dpt 386,80 20dpt 4511.
27.09.2013 widzieliśmy serduszko.
05.05.2014 Franek nasza miłość
akam
Posty: 105
Rejestracja: 12 mar 2009 01:00

Post autor: akam »

To była moja pierwsza klinika gdzie rozpoczęłam swoje leczenie i jeśli mogę wyrazic swoje zdanie to szczerze odradzam, chaotyczne leczenie, brak podstawowych badań takich jak usg przed stymulacją, błędna diagnoza z niedoczynnościa tarczycy której nikt nigdy nie potwierdził i tak dalej i tak dalej.... :roll: Przeszłam przez kolejne klinikę Novum i choc tam też mi się nie udało to jednak procedury przygotowawcze do stymulacji oceniam bardzo wysoko.Widocznie nie jestem łatwym przypadkiem bo w żadnej z tych klinik nikt po tylu poronieniach nie wpadł na to że problemy mogą leżec po stronie immunologicznej (przeciwciała ANA ,złe CBA) . Wszystkie pozostałe badania były w porządku , zmarnowałam 6 lat, mnóstwo pieniędzy a za to jestem bogatsza o wiedzę że nie miałam szans na donoszenie żadnej z tych ciąż. Cóż smutne ale prawdziwe, życzę wszyskim starającym się powodzenia i obyście trafiały na lekarzy którym chce się troszkę pomyślec i zastanowic bo przecież każda z nas jest innym przypadkiem.Trzymam kciuki :)
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=840][img]http://zpo.ath.cx/b/840.png[/img][/url]
w OAO 21.05.08
warsztaty 04.03.09
czekamy od 08.04.09
31.07.2009r- doczekaliśmy się córeczki
31.08.2009r-doczekaliśmy się drugiej córeczki
Awatar użytkownika
betiss
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2009 00:00

Post autor: betiss »

Witam
Jestem tu na forum nowa, polecił mi ją znajomy.
Zacznę może od tego, że mój lekarz polecił mi Mysłowice lub Provite, trafiliśmy do Mysłowic bo co tu dużo mówić czekaliśmy tylko miesiąc a nie dwa.
Piszecie o Novomedice, byłam na dwóch wizytach. Na pierwszej było ok, choć wyniki męża wg Pana Micińskiego się nie nadawały trzeba było powtórzyć badania, mnie zlecil badanie 3 hormonów, mimo tego wrażenie o klinice miałam dobre dr podpytał o to i owo. ZDZIWIŁO MNIE ŻE NIKT MNIE NIE PRZEBADAŁ, nie zrobił usg - nic polegali na wywiadzie, o tym co ja mówiłam. To chyba nie do końca tak ma być, wiadomo żadna z Nas nie uwielbia tych badań ale ...
Po odebraniu wyników męża i moich zapisaliśmy się na kolejną wizytę, Zaznaczę że w wynikach męża wyszło dokładnie to samo co było w poprzednich. Mąż dostał witaminy - ok, nie mam nic przeciwko, Mnie przepisał Diane, w zasadzie dr Miciński powiedział nam tak:
W sumie to juz moglibyśmy się umawiac na Insyminacje, ale niech mąż pobierze witaminy zrobimy za trzy miesiace.... wiecie ale nie nastawiajcie się mój kolega po trzech in-vitro dalej próbuje. DALEJ NIKT NIE ZROBIŁ MI BADAŃ, ANI USG.
Mieszane uczucia, płacz, ale zaplanowaną mieliśmy już wizytę w Provicie, mąż powiedział choć sprawdźmy co powie inny lekarz.
Pierwsza wizyta, no ok 200 zł kosztowała, ale był czas na rozmowę z lekarzem, przedstawienie wyników jakie już mam, zostałam przebadana przez Lekarza, zrobiono mi USG. Na podstawie wyników otrzymałam lek na zbicie 1 hormonu którego mam za dużo (w Novomedice nie dostałam), Prośba o sprawdzenie tego hormonu za 3 m-ce, Mąż po witaminach ma powtórzyć badania, mnie trzeba udrożnić jajowody laparoskopią. To jest takie przygotowanie..... Pytam czy konieczny jest zabieg insiminacji Odp: Teraz i tak nie wyjdzie, najpierw trzeba laparoskopię....
Nie wiem co mam myśleć o Novomedice, już po drugiej wizycie mialam wrażenie, że chcą mnie na kasę naciągnąć, a teraz ? ... nie wiem nie mam dobrego wrażenia z Mysłowic, Zostajemy z mężem w Provicie, mam nadzieję że dobrze robimy ...
Awatar użytkownika
milkajaw
Posty: 653
Rejestracja: 06 sie 2008 00:00

Post autor: milkajaw »

Mnie ciężko było przekonać, że Novomedica to pomyłka ale na prawde dziękuję za to, że tak się stało... wiadomo komu!!
Z perspektywy czasu jak o tym myślę to mam o nich coraz gorsze zdanie..
W lutym za ich namową podeszłam do ivi ale sposób przygotowania i wykonania zabiegu daję dużo do myślenia..
W Provicie nie musiałam, powtarzać żadnych badań od razu uzupełniamy te których mi brakowała, a o których w Mysłowicach "zapomnieli"!!!
Zobaczysz różnicę, już na pierwszej wizycie.. Ja zabrałam ze sobą "wór" kasy bo tak byłam przyzwyczajona w Novomedicę a tu 150 zł (wizyta, badanie, usg)!! Przecież u Micińskiego byś za to z 300 zapłaciła!!
DOBRZE ROBICIE!!
Poczytaj sobie wątek Provity a zobaczysz ile jest zadowolonych pacjentek!!
Pozdrawiam
6 lat starań...
Provita od 3 lat...
4 x IUI bez rezultatu...

02.02.2011 IMSI!!!!

Błagam o cud!!!
Awatar użytkownika
rainbow84
Posty: 544
Rejestracja: 21 sie 2008 00:00

Post autor: rainbow84 »

Hej
U nas było podobnie jak u większości was
Pierwsza wizyta, z wynikami badań zleconych przez poprzedniego "zwykłego" gina i diagnoza od razu zero szans. "Z takimi plemnikami! - Tylko bank nasienia!"
Żadnych badań usg nic tylko pobranie próbki na bakterię ( wynik "gdzieś sie zapodział")
Mieliśmy mieć inseminację z nasieniem dawcy, ale najpierw dostałam Maridię żeby schudnąć i skierowanie na laparo ( Aż do Miedznej chociaż potem dowiedziałam sie że w Mysłowicach też można je zrobić)
Po laparo okazało sie że nie ma szans na ciążę bo jajowody zatkane! Musimy zrobić in vitro!
I nadal nie było nawet usg
Po laparo dostałam @ a później następna nie przyszła. I co myśli każda starająca sie para? Otóż to! No ale testy negatywne! W 50 dniu cyklu pojechaliśmy do kliniki i co usłyszeliśmy?
A no " Pani prędzej Pacyfki na piechotę przejdzie niż naturalnie w ciążę zajdzie"
Zastrzyk na wywołanie w dupsko i do domu
Tego było za wiele
Po tym "incydencie" zgłosiliśmy się do Provity i różnica była ogromna. W prawdzie in vitro nadal miało być nasza jedyną drogą ale już nie taką wyboistą jak w Novomedice.
A co najgorsze gdy po zakończeniu leczenia w N poprosiłam o przesłanie wyników pocztą z powodu znacznej odległości od miejsca zamieszkania to owszem posłali ale na kopercie w górnym lewym rogu pisało "Klinika leczenia niepłodności ...." I dalej, adresat: SZ.Pacjentka....
I tyle pozostało z naszej prywatności biorąc pod uwagę wielkość naszej wsi i długość języka pani listonosz...
Teraz jesteśmy na etapie starania sie o adoptusia co bardzo mnie cieszy i daje duży spokój, a to że nie udało nam sie w żadnej z klinik nie oznacza że o obydwu myslimy tak samo. Pozdrawiam
[size=85][color=#40BFFF]24.06.2010 KRÓLEWICZ JUŻ W DOMU[/color]
[color=#FF00BF]8.02.2013 RUSZAMY W DROGĘ PO KSIĘŻNICZKĘ
6.05.2013 ROZMOWA Z P. PEDAGOG
15.05.2013 TESTY I USG DOMKU
28.05.2013 TESTY I ROZMOWA Z P.PSYCHOLOG
23.07.2013 SPOTKANIE P.PSYCHOLOG
15.10.2013 RUSZAJĄ WARSZTATY [/color][/size]
Awatar użytkownika
Rafi1
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2009 00:00

Post autor: Rafi1 »

Witam

Nawstepie chcialbym sie krociutko przedstawic
mam 38 lat i rok staran o malenstwo za nami

W zasadzie jako facet do niedawna dopoki żon anie namowila mnie na wspolne pojscie do ginekologa temat ciazy i "zajscia pozostawal na dalekich peryferiach mego zainteresowania
Jako ze pozno zdecydowalis,my sie na zwiazek rowniez starania o malenstwo traktowalem jako pewnien etap czasowy i nie dopuszczalem mysli ze moze sie nie "udac"

Ale do tematu :
Dostalismy namiar do dr Micinskiego i jutro idziemy z wynikami po diagnoze i dalsze skierowania na dalsze badania ,i (lub) leki
(miesiac temu mielismy z nim 1 spotkanie )

Poczytalem Wasze opinie O Novomedice i głeboko zastanawiam sie czy sa one sluszne .Sam nie wiele moge powiedziec gdyz moja wiedza w tym zakresie dopiero sie ugruntowywuje ale o pare tematow chcialbym zapytac

1.Ceny -zorientowalem sie ze nie jest to tania klinika z drugiej strony jest tez jakis czas na Rynku - ponad 8 lat i jedna z pierwszych na Ślasku
Zalety nie widzi sie tłumow

Pytanie
czy sa droższe kliniki ktore mozecie polecic ?
lub moze inaczej czy cena w tej materii ma znaczenie
Moze by sie ktos wypowiedzial i napisal tu wprost
ze sa drodzy lub ze to tyle kosztuje ....?

2.Diagnozowanie i "typologia" badan -temat rzeka mozna sie do kazdego przyczepic oraz skutecznosc ,fachowosc

Z dostepnych informacji w Internecie "recenzje" dr Micinskiego oraz dłuzszego okresu w jakim zarowno prowadzacy klinike jak personel
wynika ze maja jakies efekty

Pytanie :
jak "zmierzyc" te efekty na co zwrocic uwage ?

Przegladajc fora i strony roznych klinik nie potrafie uchwycic miarodajnych wskaznikow stad moje pytanie .....

chcialbym abyh sie tu ktos wypowiedzial pewnymi faktami ,liczbami
cos co moze przekonac /zniechecic do dalszego leczenia w takiej a ni einnej klinice bo jesli nie NoVomedica to dlaczego cos innego ?
Czy gdzie indziej bedzie napewno lepiej ?
Jak zmierzyc /okreslic to lepiej


Zdaje sobie sprawe ze jestem z zona na poczatku drogi to wspomagania naszych organizmow po to zeby pojawiło sie dziecko (leki )
lub w dalszej czesci odpowiednich zabiegow

Problemem w tej dziedzinie jest takze to ze nie okreslono na razie "schematyki" diagnostycznej dla wiekszosci par
Medycyna i sposoby diagnostyczne co badac jakim tempem jak decydowac o szybkosci /celowosci koljenych zabiegow nie dziala jeszcze tak bezblednie jak np w innych schorzeniach

Pewne działania dla jednej pary odnosza skutek dla innych to placebo i strata czasu jak i pieniedzy ....

Czas w naszym przypadku takze jest niebagatelny dlatego prosze tez o sugestioe ale z drugiej strony zmiana lekarza prowadzoacego znow moze opoznic pewne decyzje....

PS prosze o podanie skutecznosci tej kliniki na tle innych na co zwrocic szczegolna uwage.... :roll: Na koniec chccialbym jak kazdy zeby i nam sie udalo czy w Nowomedice jest to mozliwe ?

Jutro takze mamy z zona II spotknie z dr (zona jest po badanioch hormonow ja po po spermiogramie )
na co zwrocic szczegolna uwage ? (dodam ze temat juz zdazylem troche poznac - mozna mnie zasypac konkretami :wink: )

Prosze o wypowiedzi
Awatar użytkownika
krzysiek33
Posty: 318
Rejestracja: 17 sie 2005 00:00

Post autor: krzysiek33 »

witam .
co tu dużo pisać...
na bank będzie diagnoza o tarczycy.. :) i euthyrox...
a resztę sam zobaczysz..a co do tłumów...w salonie "Taty" też nie ma tłumów,a i tak tych samochodów nikt nie kupuje..
Awatar użytkownika
Rafi1
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2009 00:00

Post autor: Rafi1 »

krzysiek33 pisze:witam .
co tu dużo pisać...
na bank będzie diagnoza o tarczycy.. :) i euthyrox...
a resztę sam zobaczysz..a co do tłumów...w salonie "Taty" też nie ma tłumów,a i tak tych samochodów nikt nie kupuje..
Moja żona byla juz rok temu o innego ginekologa (byla to kobieta w zaden sposob niezwiazana z Nowomedica) i zostal jej przepisany Euthyrox ktory bierze stale od prawie roku ...
wyniki po tym lekarstwie sie jej poprawily

szukalem po stronach i wiekszosc lekarzy zaleca stosowanie tego lekarstwa przy niedoczynnosci tarczycy ...

Wniosek nie jest to zadne miarodajne ocenianie kliniki tylko dlatego ze stosuje taki czy inny lek ( i nie bronie kliniki w tym miejscu )

Natomiast za dr Micinskim przemiawa fakt ze b bogate doswiadczenie w tej materii
przeszukujac forym bociana i inne fora zqwrocilem szczegolna uwage czy ten lekarz zostal kiedys przez kogos zle oceniony z jakis powodow systematyki i diagnostyki leczenia -znalazlem same plusy
natomiast znalezlem sporo minusow u inncyh lekarzy ktorzy sa wychwalani na tym forum

Pytanie czy wsrod tych ktorzy zle tu pisza sa tacy ktorym dr Miciński
zle diagnozowal lub leczenie bylo przeprowadzone nieprofesjonalnie /lub diagnoza przyczynowo-skutkowa byla błedna ?

PS Niedawno napisales na tym forum ze po 5 latach leczenia sie w tej klinice zmieniles ja na inna mozesz w paru słowach napisać powody ?
Awatar użytkownika
krzysiek33
Posty: 318
Rejestracja: 17 sie 2005 00:00

Post autor: krzysiek33 »

życzę wam żeby wam się udało w N.dr.Miciński jest na pewno dobrym fachowcem,nam niestety nie umiał pomóc.i wielu innym też.
pozdrawiam
poczytaj wątki o N.
akam
Posty: 105
Rejestracja: 12 mar 2009 01:00

Post autor: akam »

Rafi1 trudno jest komuś doradzac w tak skomplikowanej materii ale ja mam porównanie Novomediki do innej kliniki. Mogę tylko stwierdzic że brak jest tam logicznej procedury przygotowującej do leczenia, brak podstawowych badań takich jak usg przed stymulacją to dla mnie skandal, ale może to już się zmieniło? Po inseminacjach w Nowomedice 2 razy poroniłam i brak było jakiejkolwiek analizy sytuacji , propozycji wykonania dodatkowych badań, zamiast tego usłyszałam ,że dobrze byłoby wykonac IVF(czyli wyciąganie kasy). Dobrze, że nie posłuchałam bo IVF nie pozwoliłoby i tak donosic ciąży o czym przekonałam się w innej klinice, gdzie jednak przygotowanie do IFV było profesjonalne. Nie sugerowałabym się tak bardzo kosztami poszczególnych badań, bo to ze są one tam niższe nie gwarantują niższych kosztów całego leczenia, bo przecież każdemu z nas chodzi o to by tę ciąże jak najszybciej uzyskac i nie stac nas na długie lata chaotycznego leczenia. Jeśli uda się to w Novomedice to myślę że to przypadek i pewnie udałoby się wszędzie. A ten brak tłumów też o czymś świadczy :roll:
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=840][img]http://zpo.ath.cx/b/840.png[/img][/url]
w OAO 21.05.08
warsztaty 04.03.09
czekamy od 08.04.09
31.07.2009r- doczekaliśmy się córeczki
31.08.2009r-doczekaliśmy się drugiej córeczki
Awatar użytkownika
Rafi1
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2009 00:00

Post autor: Rafi1 »

akam pisze:Rafi1 trudno jest komuś doradzac w tak skomplikowanej materii ale ja mam porównanie Novomediki do innej kliniki. Mogę tylko stwierdzic że brak jest tam logicznej procedury przygotowującej do leczenia, brak podstawowych badań takich jak usg przed stymulacją to dla mnie skandal, ale może to już się zmieniło? Po inseminacjach w Nowomedice 2 razy poroniłam i brak było jakiejkolwiek analizy sytuacji , propozycji wykonania dodatkowych badań, zamiast tego usłyszałam ,że dobrze byłoby wykonac IVF(czyli wyciąganie kasy). Dobrze, że nie posłuchałam bo IVF nie pozwoliłoby i tak donosic ciąży o czym przekonałam się w innej klinice, gdzie jednak przygotowanie do IFV było profesjonalne. Nie sugerowałabym się tak bardzo kosztami poszczególnych badań, bo to ze są one tam niższe nie gwarantują niższych kosztów całego leczenia, bo przecież każdemu z nas chodzi o to by tę ciąże jak najszybciej uzyskac i nie stac nas na długie lata chaotycznego leczenia. Jeśli uda się to w Novomedice to myślę że to przypadek i pewnie udałoby się wszędzie. A ten brak tłumów też o czymś świadczy :roll:
Dziekuje za wypowiedz



Kazdy ma jakies doswiadczenie i swoje poglady
ja sie postanowilem skupic na skutecznsoci jak i sposobie diagnostyki w tej klinice oraz tego co nasz lekarz nam proponuje....
( i narazie nie widze tu uchybien )

Kazdy przypadek jest inny - z Twoich postow wynika ze leczylas sie w dwóch osrodkach i niestety bez wynikow :roll:
i jest mi z tego powodu przykro jednak widze ze nie poddajesz/nie poddajecie sie i staracie sie o adpocje
Trzymam za Was kciuki tym bardziej ze tak sie sklada ze mieszkam rowniez w Tychach :wink:
Oby wszystko zakonczylo sie szczesliwie :!:

Wracajac do tematu kliniki -opisze wrazenia z drugiej wizyty
Moje badanie nasienia wyszlo (tu duza ulga) pozytywnie:

konkretnie z podstawowych parametrow
ilosc 60 mln
w tym prawidlowych 76%
w tym ruchliwych 81
w tym o ruchu A 20% i ruchu B 51%

Zobiony dodatkowo Host i Mar test tez okazaly sie prawidlowe ....


Jednak bylem takze przygotowany na najgorsze np azospermie (zdawalem sobie doskonale sprawe ze przyczyna brau zajscia w ciaze musi skads pochodzic)

dr Miciński zalecil mi Androvit i zajal sie dalszymi badaniami mojej malzonki -po wykonanych badaniach hormonalnych czeka ja kolejna odwiedziny w klinice i nastepne badania

To co chce w tym miejscu napisac to odbieram jego diagnostyke pozytywnie nie "probuje" robic zabiegow lecz zajmuje sie okresleniem powodow braku owulacji ....

Co do ilosci badan uwazam ze stosuje zasade minimum jednak zawsze mozna poprosic o wiecej /co wiaze sie z kosztami/

Mysle ze trudno taka rzecz wyposrodkowac z jednej strony duza ilosc badan trzeba przeciwstawic nieuzasadnionym kosztom tych badan

To na co zwrocil takze dr w rozomowie gdy poruszylem ten temat to brak systematyki i wskazan leczenia wg WHO w tym zakresie

Mozna takze tez odniesc wrazenia ze spora ilośc badan to:
- ddatkowe koszty dla jednych
- uzasadnione koszty dla innych
lub ...../chec zarobku prez klinike,lekarza (badania wizyty etc)
/ ?


Ja nie zauwazylem parcia na kolejne koszty a raczej selektywna oszczednosc w tym zakresie.

Uwazam takze ze krzywdzace okreslenie ze pary leczace sie w NOVOMEDICE I tak by zaszly nawet bez leczenia .........

Co do moich badan robionych w Novomedice tez wyszly dobrze i nie widze tam zeby byly jakies niejsnosci /niespojnosc (jedne parametry b dobre- inne zle )
Gdyby klinice zalezalo na "kasie"moje wyniki byly by napewno "gorsze"
Badania zony na hormony byly robione gdzie indziej .....

Generalnie powstaje wg mnie takie poczatkowe stwierdzenie jesli para ma spore szanse wyjsciowe (np dobry spermiogram,i np cykle sa rowne )
to ta klinika ma spore szanse takiej parze pomoc

Jesli natomiast trafiamy na trudny przypadek to nalezy zadac pytanie czy w inej klinice bylo by lepiej /szybciej -jeśli chodzi o diagnoze i trafienie z konkretnymi lekami....

slowem wracamy do trudnych pytań:

Czy para widzac trudnosci chcac przyspieszyc pewne tematy lub miec szerszy obraz nie zdecyduje sie na inna klinike zeby "ugruntowac" diagnoze tej pierwszej lub znalesc dodatkowe szanse?
( w koncu to prawo kazdego pacjenta)

Czy leczyc i jak trudne przypadki wiedzac ze rokowania sa slabe ?

Czy tez leczyc przypadki "dobrze rokujace" -dające klinice duze prawd uzykania ciazy ?

Rozumiem ze ktos moze sie zirytowac na takie postawienie sprawy ale
klinika to takze firma ktora musi przyniesc dochod i moc zakupic odpowiedni sprzet i ..pensje dla personelu

z drugiej strony powinna przede wszystkim leczyc

ta sprzecznosc interesow a jednoczesnie emocje uczestniczace w tym leczeniu czesto mogą prowadzic do mylnych wnioskow

Najwazniejsze zeby w koncu urodzic te dziecko niezaleznie od kliniki
Takie jest moje zdanie


Natomiast zdaje sobie doskonale sprawe jak ulomna jest medycyna i diagnostyka w tych b złozonych sprawach
Czesto trzeba leczyc obydwoje ludzi na rozne schorzenia leczenie jest dlugie a na jego wplyw trzeba dlugo czekac .....

Czy my jako pacjenci mamy taka wiedze zeby prawidowo ocenich leczenie (przy takich warunkach wyjsciowych ) danej kliniki ?
Awatar użytkownika
milkajaw
Posty: 653
Rejestracja: 06 sie 2008 00:00

Post autor: milkajaw »

Rafi1 ja tylko jedna rzecz dodam!! Zgłosiliśmy się do Novomedica i od razu pojawił się temat "in vitro". Bez żadnych badań, tak po prostu.
Sugerowałam, że mąż miał kilka lat temu kiepskie wyniki więc kazali badania powtórzyć. Wyszły ok! Ja badania miałam porobione u mojej Pani ginekolog i tez wszystko było ok. Kazali więc powtórzyć badania, po czym dowiedziałam się, że nie mam owulacji (być może wcześniejsza menopauza)! Dostałam zastrzyki za które zapłaciłam fortunę i podeszłam do inseminacji! Nic z tego nie wyszło. Na wszelki wypadek postanowiłam skonsultować moje wyniki (które wcześniej były ok) z innej klinice. I co...?
Na podstawie tych samych wyników usłyszałam, że wszystko jest ok!! Że to nie prawda, że nie mam owulacji!!
Dalej w ciąży nie jestem, ale na NFZ zrobiono mi jeszcze kilka badań w tym laparoskopię. No i dalej wszystkie wyniki są ok!!
Myślę, że nasz problem znajduję się w mojej głowie i tylko ja sama mogę sobie pomóc ale nauczyłam się jednego!!!!!
Każdą diagnozę, trzeba skonsultować z innym lekarzem!!
Ja mam wrażenie, że Novomedica mnie oszukała (chociaż wcześniej naprawdę jej broniłam)!!
Pozdrawiam i życze powodzenia!!
6 lat starań...
Provita od 3 lat...
4 x IUI bez rezultatu...

02.02.2011 IMSI!!!!

Błagam o cud!!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”