NOVUM

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

Ja to się zawsze dziwię jak czytam o Wojewódzkim że jest ostry bo ile razy go widzę gdzieś na korytarzu w novum to jest uśmiechnięty i zadowolony, zawsze mi się kłania, chociaż w życiu nie miałam z nim do czynienia i ogólnie wygląda na naprawdę w porządku faceta. Także Niebieska nie bój się, na pewno będzie ok. A to że Wojewódzki wali prawdę prosto z mostu co drażni niektóre dziewczyny to moim zdaniem można tylko zaliczyć mu na plus.
bella i nOvumowa Laurka :love:
ana23
Posty: 4271
Rejestracja: 04 sty 2004 01:00

Post autor: ana23 »

Ostry 8O 8O 8O 8O ja mam całkiem inne zdanie. Miły, konkretny, z którym można pożartować. To są moje prywatne odczucia. Konkretne badania, konkretna diagnoza i zaproponowane leczenie. Jeszcze się nie zdarzyło abym nie uzyskała informacji telefonicznie, czy miała jakiś problem z wizytą. Ja polecam.
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Dzieki!
Mam nadzieje, ze to wlasnie bedzie ten nasz szczeliwy lekarz.
Pozdrowienia
SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

Witajcie! :D
No My te nie mieliśmy kontaktu z dr Wojewódzkim, ale zawsze jak go widzieliśmy to sprawiał miłe wrażenie. No ale róznie to bywa.
A do ICSI to wiesz. Lista badań do wukonania, potem miesiąc wyciszenia i stymulacja na długim lub krótkim protokole i punkcja, transfer i :D
Powodzenia! :D Trzymamy kciuki za Was :bigok:

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Awatar użytkownika
Aneczka27
Posty: 1731
Rejestracja: 14 gru 2003 01:00

Post autor: Aneczka27 »

witam :D
a ja umówiłam się do dr Taszyckiej na 6.VII. mam tez inf. o wstepnych badaniach i teraz muszę ponurkować w bociana w celu uzyskania jak najwiecej info. na ich temat, ceny też by się przydały... :? :D
Awatar użytkownika
Sunny
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2004 01:00

Post autor: Sunny »

A pytałaś o te badania, czy sami powiedzieli Ci o nich w recepcji?!
Mnie nic takiego nie mówili :? ale i tak chciałam zrobić podstawowe badania przed 1szą wizytą w nOvum, bo te co mam są troszke przestarzałe, sprzed pół roku 8)

Daj znać jakie badanka będziesz robić.

Pozdrawiam i :bigok: za pierwszą wizytę

Kasia
SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

Aneczka27 zobacz TUTAJ tam podałem trochę linków do tematów związanych z nOvum. :D Może znajdziesz coś co Ciebie interesuje. :D
Powodzenia! :D

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Awatar użytkownika
Aneczka27
Posty: 1731
Rejestracja: 14 gru 2003 01:00

Post autor: Aneczka27 »

SiK cokolwiek by nie mówić, odwalasz kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o info. o Novum :D Dobrze, ze jest ktoś taki. A te linki to ja juz dawno przerobiłam :wink: , tyle że muszę poszukac info gdzie te badania zrobić na południu Polski i które mogę zrobić przy jednoczesnym przygotowywaniu się do inseminacji. Hormonki zostawię na czerwiec-czyli czysty cykl, resztę chciałabym w międzyczasie, np cytogenetyczne, ACA, test Freiberga itp. można je wtedy robić przy stymulacji? I czy wiecie na czym konkretnie polegaja te badania, jeśli tak dajcie znać, będzie szybciej, a tymczasem szukam :D

Sunny roamawiałam z Taszycką i to ona powiedziała co najlepiej mieć w moim przypadku. Jeśli o mnie chodzi, to będę miała wyniki wszystkich badań, które szczegółowo wymieniał Xymena wraz z cenami na wątku o nowym Novum. Cześć mnie ominie, bo już zrobiłam.
SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

Wiesz My zrobiliśmy wiele badan w samym nOvum. Ponieważ okazalo się, ze możemy je zrobić za jednym zamachem i na miejscu. A po drugie, ze np: badania cytogenetyczne u Nas robi się w AM dłuzej i drożej.
Oczywiście większa część badan mozna zrobić u siebie na miejscu. My tak robiliśmy, ale to były badania, które można zrobić statndardowo w labolatorium np: grup ALAB.
Pozdrawiam :D

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Awatar użytkownika
HANUŚ
Posty: 117
Rejestracja: 17 maja 2003 00:00

FANKLUB DRA ZAMORY

Post autor: HANUŚ »

Cześć Dziewczyny i Chłopaki!
Muszę się dopisać, bo jestem wielką fanką NOVUM, a szczególnie dra Zamory.
Przeglądając ten wątek naliczyłam, że jestem szósta po SiK, Abril, Anmajek, Moony i Aneczce27, która dobrze i ciepło o nim myślę.

Trafilismy do Novum w listopadzie 2003 po dwóch poronieniach. Wybór był dość oczywisty, bo szukaliśmy kliniki specjalizującej się w temacie, a nie przypadkowych lekarzy i mieszkamy tu na miejscu.

Rzeczywiście wszyscy troje byliśmy trochę zawstydzeni na pierwszej wizycie :oops: . My debiutowaliśmy jako para z problemem, a doktor jest chyba poprostu wrażliwy.
Zlecił mi dużo badań, ale zdążyłam zrobić tylko kilka z nich, kiedy okazało się, że znowu jestem w ciąży. Natychmiast do niego zadzwoniłam i kazał mi przyjść następnego dnia. Od tej pory świetnie sie nami opiekuje. Badania HCG i progesteron miałam na początku prawie co tydzień, USG co dwa tygodnie. Bez tego pewnie bym zwariowała od domysłów. Kiedyś zadzwoniłam o 20.00, że cofnęły się wszystkie objawy ciąży i o 21.00 już byłam na USG. Tak nas doprowadził do półmetka. Choć były przygody po drodze, na wszystko znalazł sposób.
Dodam, że mam alergię na lekarzy i ich "wiem wszystko, ale nie powiem nic", a w Novum nie czuję sie jak w klinice. Naprawdę :clap1: Panie Doktorze.
SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

No to może powinniśmy założyć fanclub :wink: :lol:

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Awatar użytkownika
Aneczka27
Posty: 1731
Rejestracja: 14 gru 2003 01:00

Post autor: Aneczka27 »

Hanuś :D moze zechcesz napisać jakie badania robiłaś odnosnie poronień, temat jest mi szczególnie bliski, bo też 2 razy poroniłam.
Cieszę się, ze tym razem Ci się udało, serdecznie gratuluję. :)
Awatar użytkownika
HANUŚ
Posty: 117
Rejestracja: 17 maja 2003 00:00

Post autor: HANUŚ »

Dzięki za ciepłe słowa Aneczka, ale gratulacje przyjmę po porodzie, jeśli się zgodzisz.

Co do badań, to robiłam bezposrednio po stracie (diagnoza przyczyn) na konto szpitala toxo, cytomegalię, krzywą cukru, wymaz z kanału szyjki.Nic nie wykazały. W novum zlecono mi hormony tarczycy, badanie cytogenetyzne, test Friberga, no i całą immunologię po osobnej konsultacji na Górczewskiej (jeżeli Cię interesuje to opiszę, ale mi te nazwy niewiele mówią). Zrobiłam tylko część badań immunologicznych w Instytucie Hematologii (antytrombina, białko c, białko s, czynnik XII?, test APCR). Te badania też nic nie wykazały i nie mam pojęcia o czym mówią.
Od początku ciąży byłam na clexanie (heparyna), na wszelki wypadek - a nuż to zespół antyfosfolipidowy, i przed odstawienie miałam jeszcze robione przeciwciała anykardiolipinowe. Wynik był ujemny, więc spokojnie odstawiliśmy clexan.
Także hałasu dużo, a diagnozy żadnej :? , ale idzie ku dobremu tak czy siak.
Wiem, że Ty się dopiero wybierasz do Novum. Tam się wszystkiego dowiesz napewno. Szybkiej i pomyślnej diagnozy, :bigok: . Hanuś.
Awatar użytkownika
Aneczka27
Posty: 1731
Rejestracja: 14 gru 2003 01:00

Post autor: Aneczka27 »

Hanuś dzieki za informacje :D

Umówmy sie tak; gratulacje dotyczyły zajścia w ciążę (bo jak wiadomo nie jest to proste) i dotrwania do stanu obecnego :D A po porodzie pogratuluję dzidziusia :wink: . Życzę spokojnego dotrwania do rozwiazania i pólgodzinnego porodu :lol:
Awatar użytkownika
HANUŚ
Posty: 117
Rejestracja: 17 maja 2003 00:00

Post autor: HANUŚ »

Aneczka,
umowa stoi.
Wszystkiego dobrego. Hanuś.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”