RADOM

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Sylk
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2003 00:00

RADOM

Post autor: Sylk »

Witam
W maju 2002 miałam ciążę pozamiaczną. Skończyło się laparoskopią, podobno bez uszczerbku dla jajowodu.
Zaczęłam chodzić do lekarza i stwierdził, że mam problem z owulacją. Na początku wspominał także o laparoskopii, w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku. Potem brałam CLO i lekarz stwierdził, że nie następuje wzrost pęcherzyka. Po dwóch cyklach bez powodzenia miałam konsultację z profesorem z Warszawy. Jak się okazało w 18dc. miałam spory pęcherzyk i wszystko wskazywało na to, że będę miała owulację (natomiast 12dc był mały, i lekarz stwierdził, że ten cykl jest już stracony).
Profesor natomiast powiedział, że o laparoskopii nie ma co mówić. Zalecił HSG. No i mówi, że najlepeiej jakbym się poddała invitro w klinice w Warszawie. Powiedział także, że ciąża pozamaciczna powinna być usunięta razem z jajowodem!

Nie wiem, co o tym wszystkim sądzić. Mam wrażenie, że jestem na tyle zdrowa, że będę dobrym materiałem do sukcesu przy invitro, a lekarze nie chcą mi pomóc w jakiś normalniejszy sposób.

Proszę podpowiedzcie mi, który lekarz w Radomiu jest godny polecenia!
Pozdrawiam
Sylwia
Awatar użytkownika
majka28
Posty: 788
Rejestracja: 06 mar 2003 01:00

Post autor: majka28 »

Moim zdaniem , jeśli chodzi o problemy niepłodności , to żaden. Nikt z nich nie ma w tej kwestii doświadczenia. Wiem coś o tym , bo poświęciłam sporo czasu na szukanie odpowiedniego lekarza na miejscu.

Pozdrawiam
Majka i Malutka (28-my tydzień ciąży)
Awatar użytkownika
fistaszek
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2003 00:00

leczenie radom

Post autor: fistaszek »

cześć sylwia , też jestem z radomia i leczę się u endokrynologa
Wróblewskiego , mam sprzeczne uczucia, jest w porządku jeżeli chodzi
o koszty wizyt , wiele badań robi za darmo w szpitalu , w gabinecie ma usg . Mam zaburzenia hormonalne , dostaję na stymulację clostibelgyt
i encortolon , jeżeli pęcherzyk rośnie zastrzyg z pregnylu .
nie podoba mi się to , że sama dowiaduję się o badaniach miedzy innymi na tej stronie i pytam czy nie powinnam ich wykonać , uważam , ze to lekarz powinien zlecić różne badania aby coś stwierdzić lub wykluczyć .
Mam ochotę wybrać się do Warszawy , ale nie wiem jakiego lekarza
wybrać .

pozdrawiam
fistaszek
Awatar użytkownika
majka28
Posty: 788
Rejestracja: 06 mar 2003 01:00

Post autor: majka28 »

Z własnego doświadczenia mogę polecić nOvum. Świetni fachowcy , solidna diagnostyka. Badania hormonalne można robić normalnie w Radomiu , jedyne czego wymagają to badania nasienia zrobionego u nich.
Wizyta wstępna kosztuje 100,00 zł o ile nic się nie zmieniło. I wbrew obiegowym opiniom , bo takie już też słyszałam nikt nikogo na siłę nie kieruje na IVF.
Awatar użytkownika
Sylk
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2003 00:00

Post autor: Sylk »

Witam
Ktoś mi polecał Wróblewskiego już.
Jednak Nasz-Bocian jest najlepszy, tutaj można się dowiedzieć prawie wszystkiego. Natomiast lekarze raczej nic nie mówią o strategii leczenia i możliwościach jakie daje dzisiejsza medycyna. Mam nadzieję, że lekarze są nastawieni wyłącznie na zysk.
Na razie raczej leczenie w stolicy odpada. Spory problem jest z transportem i zwalnianiem się z pracy.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Sylwia
Awatar użytkownika
elke
Posty: 1747
Rejestracja: 28 gru 2005 01:00

Radom-dobry lekarz

Post autor: elke »

Witajcie, mam ten sam problem. Szukam dobrego lekarza w Radomiu. Od roku staramy się o drugie dziecko-i nic. Lekarze u których byłam bagatelizują całą sprawę-twierdzą (bez żadnych badań), że wszystko jest ok i trzeba poczekać. A czas leci, jestem coraz starsza i nic. U kogo się leczyć? Jakie badania i gdzie mogę sama zrobić? Za ile? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
a teraz skarby mam DWA :love: :mrgreen:
ona i on
Awatar użytkownika
Sylk
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2003 00:00

Post autor: Sylk »

Witam
Po nieudanym leczeniu u dra Penzy trafiłem do dr Wróblewskiego (http://www.wromed.pl/).
On przy pierwszej wizycie zlecił badanie poziomu prolaktyny, ponieważ długi cykl owulacyjny (ok. 40 dni) wskazywał na podwyższony poziom tego hormonu. Podejrzenie było słuszne. Dostałam Bromergon na obniżenie prolaktyny i Clostybergyt na stymulację. Po tych lekach cykl mi się ustabilizował. Praktycznie po tym zaszłam w ciążę, jednak było to jedynie puste jajo płodowe. Niedługo potem zaszłam w prawidłową ciążę.
Ogólnie gorąco polecam Wróblewskiego, wydaje mi się, że jest to jedyna kompetentna osoba w okolicy.
W tej chwili cieszę się wychowywaniem córeczki, która skończyła 10 miesięcy :)
Pozdrawiam
Sylk
Awatar użytkownika
elke
Posty: 1747
Rejestracja: 28 gru 2005 01:00

Post autor: elke »

Dzięki za info. A gdzie przyjmuje ten dr Wróblewski? Czy jest drogi? W jakim jest wieku? Sympatyczny, czy raczej z dystansem? Wiem, że najważniejsze, by dobrze leczył, ale ja tak nie lubię tych wizyt...
a teraz skarby mam DWA :love: :mrgreen:
ona i on
Awatar użytkownika
Sylk
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2003 00:00

Post autor: Sylk »

Witam
Jak na mój gust jest bardzo przystojny, sympatyczny i przede wszystkim ma dużą wiedzę. Wiek około 45-50 lat. Wizyta ostatnio 70-80zł USG +50, czasami gratis. Ja osobiście lubię do niego chodzić.

Podałam wczesniej link do strony z opisem, teraz cytat:

Miejsce prowadzenia
Radom, ul. Widok 20 tel./fax 48 369 95 35
Godziny otwarcia
Recepcja czynna od poniedziałku do piątku od 11:00 do 18:00 (w piatek do 16:00)
Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
elke
Posty: 1747
Rejestracja: 28 gru 2005 01:00

Post autor: elke »

Dzięki raz jeszcze, już sobie weszłam na stronę. Strasznie daleko ode mnie :( , ale jak tylko mi się skończy @ pobiegnę do niego :) . A może, żeby troszkę sprawę przyspieszyć zrobić jakieś badania? Wiesz może, czy można na podstawie poziomu hormonów (i jakich?) sprawdzić czy w ogóle mam owulację? Jakie się robi badania hormonów? Jestem w tych sprawach zielona...
a teraz skarby mam DWA :love: :mrgreen:
ona i on
Awatar użytkownika
Sylk
Posty: 57
Rejestracja: 02 paź 2003 00:00

Post autor: Sylk »

Z tego co wiem to właśnie prolaktyna za to odpowiada. To badanie możesz zrobic w labolatorium nie zaleznie od tego, który to dzień cyklu. Kosztuje chyba około25 zł. U Wróbla zresztą będziesz miała monitorowany cykl owulacyjny na USG. Jak będziesz miała gotowe jajeczko to poda Ci pregnyl na pękniecie i wtedy trzeba próbować :D
Awatar użytkownika
elke
Posty: 1747
Rejestracja: 28 gru 2005 01:00

Post autor: elke »

Jeszcze raz dzięki za wiadomości. Mam nadzieję, że on się mną dobrze zajmie i już jak najszybciej będę mogła powiedzieć mojej córci, że będzie miała rodzeństwo! :D Już mnie naciska, a ja mam dość tłumaczenia jej i innym, że ja też chcę! Dom znać co i jak. Pozdrawiam. :flowers:
a teraz skarby mam DWA :love: :mrgreen:
ona i on
Awatar użytkownika
zgaga82
Posty: 45
Rejestracja: 14 gru 2006 01:00

Post autor: zgaga82 »

Jeżeli chodzi o Radom to polecam dr G.Dulskiego. Świetny lekarz. Właśnie leczę sie u niego także niepłodność. Pierwsze co jak byłam I raz to badania męża i wszystkie moje badania. Własnie miałam stymulowany cykl, oczywiście monitorowany. Jak byłam na USG aby sprawdzić czy pękł pęcherzyk-nawet nie wziął za USG:). Naprawde polecam.
Awatar użytkownika
beti25
Posty: 84
Rejestracja: 05 sty 2007 01:00

Post autor: beti25 »

a ja polecam dr.Woźniaka - wszystko konkretnie wytłumaczy,na każde pytanie odpowie i nie jest wcale drogi.Także naprawdę polecam

Dodane po: 5 minutach:

Jeśli chodzi o Wróblewskiego to leczyłam się u niego i bez zadnego efektu.Ciągle gadal to samo,zlecił mi badanie,które jak się okazało bylo w ogóle niepotrzebne.W dodatku wypisał lek za ....1000zł!!!!!!!!!!!1tak,tak
Hiperprolaktynemia
Niedoczynność tarczycy
Mąż - oligoasthenoteratozoospermia
PCO
1 IUI - 27 czerwca(Novum)-nieudana
Awatar użytkownika
zgaga82
Posty: 45
Rejestracja: 14 gru 2006 01:00

Post autor: zgaga82 »

Cześć dziewczyny a słyszałyście o Prof. Rechbergerze????
Słyszałam same dobre rzeczy o nim. Zajmuje się leczeniem niepłodności.
Przyjmuje w Pionkach, tak wogóle to pracuje w Lublinie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”