bakterie i stopień czystości

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: mania 85 »

Ania W.83 pisze:mania 85 ja też miałam podchodzic do hsg, no i gdyby nie to, to pewnie nigdy nie dowiedziałabym się o tym, że mam te durne bakterie, których zresztą nie mogę już od dłuższego czasu wytępic, pomimo łykania leków z antybiogramu. Ale powiem Ci jedno, w lutym idę na laparoskopię, właśnie po to żeby sprawdzic droznośc, dostanę antybiotyk, żeby bakterie nie przelazły do macicy, tak zdecydował mój gin, bo stwierdził, że tych bakterii nie będzie łatwo się pozbyc, więc bardzo sie ucieszyłam z tego powodu, ż jest inny sposób na sprawdzenie drożności, zapytaj tez swojego gina o taką możliwosc.
Co do szans na wyleczenie bakterii, to chyba nie ma reguły, ja łykam sobie provag, na zmianę z lacibioss femina, do tego czosnek, citrosept, lactovaginal oraz żurawinę, wcześniej też brałam kropelki propolisowe, nie jem słodyczy, nie chodzę w stringach, majtki piorę w 90 stopniach, potem jeszcze prasuję, ręcznik osobny do wycierania "tego" miejsca, nawet odmówiłam sobie chodzenie na basen, nie wyleguję się w wannie, płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym hmmm... Wyniki trochę się poprawiły, ale i tak to dziadostwo nadal jest.
Nie poddawaj się, nie jesteś sama z tym problemem, wierzę że damy radę:)
Dziękuję za odpowiedz :) wiesz lekarz wykonal hsg dzien wczesniej przeplukal 2 razy pochwę i zrobil.Przyjmowalam przed hsg globulki i dalacin c(antybiotyki)pije duzo kefirów,actimel,jogurty.Myslisz że musze znow zrobic posiew aby zobaczyc czy bakterie nadal sa?bo lekarz tylko zapisal kuracje przed hsg i teraz nic nie mowil aby cos brac albo robic badania tylko kazal sie starac.hmmm :?:
No ty to prowadzisz widze ostrą walke z tym dzidostwem wlasciwie to ograniczylas swoje zycie i dostosowalas aby wytepic to z siebie :( razem zawsze razniej i bakterie widza ze maja wiecej przeciwnikow na swojej drodze :D trzymam za ciebie kciuki!!!

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


Ania W.83
Posty: 542
Rejestracja: 23 kwie 2010 09:28

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: Ania W.83 »

mania 85 myślę że powinnaś koniecznie zrobic jeszcze posiew, dobrze że pijesz kefiry, jogurty, nie wolno dac satysfakcję i możliwośc namnażania temu dziadostwu:) Jestem zaskoczona, że zrobiono Ci hsg, tylko nawet po płukaniu, antybiotyku i globulkach powinno się odczekac tydzień, zrobic posiew i sprawdzic czy aby napewno nie zostały tam bakterie, niestety nie ławto je wytępic, ale ma nadzieję, że u Ciebie udało się je skutecznie wyczyścic. Powiem Ci, że mam już powoli dośc tych ograniczeń, chciałabym normalnie życ, ale czego się nie robi żeby w końcu się udało z dzidziusiem... Jeśli z laparo nic złego nie wyjdzie, to chciałabym zrobic IUI, tylko że też nie mogę miec żadnych bakterii :cry:

[treść wymoderowano]
starania od XI 2009,
M.- leniwe plemniki,
21.06.2011 laparo- diagnoza: endometrioza II st., usunięcie torbieli endometrialnej,jajowody drożne
18.12.2014 laparo- rozległa endometrioza IV st., jajowody drożne
ciąży nadal brak
31.07.2014- AZ
17.04.2015- córcia Ola
mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: mania 85 »

Aniu przyznam szczerze że tez bylam pewna ze nie wykonaja mi hsg z takimi bakteriami ale zrobil i wydaje mi sie ze zrobil w ciemno 50:50 moze sie uda nie rozprzestrzenic tego wyzej(tak mi sie wydaje)tak jak poradzilas przed okresem jeszcze zrobie posiew aby ocenic stan rzeczy.

[treść wymoderowano]

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


Ania W.83
Posty: 542
Rejestracja: 23 kwie 2010 09:28

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: Ania W.83 »

[treść wymoderowano]
starania od XI 2009,
M.- leniwe plemniki,
21.06.2011 laparo- diagnoza: endometrioza II st., usunięcie torbieli endometrialnej,jajowody drożne
18.12.2014 laparo- rozległa endometrioza IV st., jajowody drożne
ciąży nadal brak
31.07.2014- AZ
17.04.2015- córcia Ola
Awatar użytkownika
Lalka3
Posty: 1207
Rejestracja: 11 lis 2010 21:03

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: Lalka3 »

witam, mam pytanie odnosnie chlamydie, czy mam zrbić IgG czy IgM? Z gory dziekuje za odpowiedz.
05.2010 [*] 5-6t.:-(
11.2010 [*] 6-7t.:-(
09.02.2011 - pozytywny test ciążowy.
(leki: duphaston 3x2, acard 1x1, clexane 0,2)
07.10.2011 - Sonia:-)
mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: mania 85 »

Lalka3 pisze:witam, mam pytanie odnosnie chlamydie, czy mam zrbić IgG czy IgM? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Przykro mi ale ja ci nie pomogę bo jeszcze nie robiłam tego badania i nie wiem,może ktoś inny Ci odpisze :)

Zrobie powtórne badania na bakterie i zobaczę co tam we mnie siedzi jak narazie to pije codzień kefiry i jogurty-jednym słowem nie daje sie im :lol:

[treść wymoderowano]

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


Ania W.83
Posty: 542
Rejestracja: 23 kwie 2010 09:28

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: Ania W.83 »

[treść wymoderowano]
starania od XI 2009,
M.- leniwe plemniki,
21.06.2011 laparo- diagnoza: endometrioza II st., usunięcie torbieli endometrialnej,jajowody drożne
18.12.2014 laparo- rozległa endometrioza IV st., jajowody drożne
ciąży nadal brak
31.07.2014- AZ
17.04.2015- córcia Ola
Awatar użytkownika
amelka81
Posty: 363
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: amelka81 »

Ania W.83 czy Tobie zrobi gin. laparo mimo bakterii??
"...proście, a otrzymacie..."


Niemożliwe zabiera trochę więcej czasu...
Ania W.83
Posty: 542
Rejestracja: 23 kwie 2010 09:28

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: Ania W.83 »

amelka81 tak zrobią mi laparo, po wielokrotnym, bezskutecznym łykaniu antybiotyków z antybiogramu mój gin stwierdził że nie ma na co czekac bo tak się możemy z tym bujac w nieskończonośc, bakterie chyba się zadomowiły. Jest na to jakiś sposób, podczas laparo dostanę mocny antybiotyk żeby to dziadostwo nie przedostało się dalej. A u Ciebie też coś się dzieje?
starania od XI 2009,
M.- leniwe plemniki,
21.06.2011 laparo- diagnoza: endometrioza II st., usunięcie torbieli endometrialnej,jajowody drożne
18.12.2014 laparo- rozległa endometrioza IV st., jajowody drożne
ciąży nadal brak
31.07.2014- AZ
17.04.2015- córcia Ola
Awatar użytkownika
amelka81
Posty: 363
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: amelka81 »

AniuW.83 tak u mnie jest podejrzenie jakiejś bakterii, bo w cytologii wyszło zakażenie bakteryjne, dziś miałam robiony posiew, ale wyniki dopiero w poniedziałek lub wtorek, jeszcze nie wiadomo czy będę miała laparo, dziś gin. mi dała Gynalgin na ogólne zakażenie bakteryjne, bo powiedziała, że to może nic takiego, mam brać 2 tabletki przez 5 dni, kurde tylko inny gin. będzie mi robił laparo i nie wiem, co on zdecyduje, a te bakterie mogą przenieść się dalej podczas laparo? Kiedy masz dokładnie laparo? A propos [aciorkowca, bo przecytałam w podpisie, lekarka mi powiedziała, że paciorkowiec to nie groźna bakteria, często się pojawia i przy paciorkowcu można zrobić laparo, a przy groźniejszej bakterii nie, tylko dlaczego u Ciebie tak długo trwa ta walka z bakterią?
"...proście, a otrzymacie..."


Niemożliwe zabiera trochę więcej czasu...
Ania W.83
Posty: 542
Rejestracja: 23 kwie 2010 09:28

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: Ania W.83 »

amelka81 pisze:a te bakterie mogą przenieść się dalej podczas laparo?
amelka81 bakterie mogą przenieśc się dalej podczas laparo jeśli będziesz miała podawany kontrast, to zależy w jakim celu będziesz je miała wykonywane, ale chyba w większości przypadków jest zakładane jakieś tam specjalne urządzenie do pochwy i przez nie jest podany kontrast, także lepiej uważac bo potem może byc problem jeśli bakterie przejdą dalej.
Ja 2 lutego mam wizytę kwalifikującą do operacji i wtedy dowiem się o terminie, ale napewno będzie to luty.
Paciorkowiec (jeszcze zależy jaki) to bakteria która występuję u bardzo wielu kobiet, te bakterie które ja mam występują w naturalnym środowisku pochwy, u jednych kobiet bardziej, u innych mniej, ja niestety mam ich więcej, wiele kobiet nie wie, że je ma, ja np. gdyby nie przygotowania do hsg to w życiu bym się o niej nie dowiedziała, więc podczas badania posiewu niezbędnego do hsg wszystko wyszło, leczyłam się już wieloma antybiotykami i nie tylko, niestety bakterii nic nie rusza więc mój gin zrezygnował z hsg i powiedział że trzeba zrobic laparo, z czego bardzo się cieszę bo w końcu będę wiedziała coś konkretnego:)
Z robieniem laparo i bakteriami jest też tak, że nie robi się laparo jeśli bakteria jest groźna tak jak napisałaś, a jej posiadanie daje jakieś objawy na zewnątrz, a Ty masz jakieś? czy też gdyby nie cytologia to byś niczego nie wiedziała?
starania od XI 2009,
M.- leniwe plemniki,
21.06.2011 laparo- diagnoza: endometrioza II st., usunięcie torbieli endometrialnej,jajowody drożne
18.12.2014 laparo- rozległa endometrioza IV st., jajowody drożne
ciąży nadal brak
31.07.2014- AZ
17.04.2015- córcia Ola
Awatar użytkownika
amelka81
Posty: 363
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: amelka81 »

Ania W.83 gdyby nie cytologia, to bym nie wiedziała o bakterii, nie mam żadnych objawów, ani upławów, nigdy nie miałam nawet nadżerki, jedynie w opisie cytologii mam napisane II i poniżej: zakażenie bakteryjne i teraz czekam na wyniki posiewu, a brałaś kiedyś ten Gynalgin, mnie ginka od razu dała skierowanie na laparo, bo powiedziała, że więcej się dowiemy, a poza tym mam torbiel, która nie chce pęknąć od ponad roku :( i powiedziała, że jak to nie będzie groźna bakteria to mam podejść do laparo, powiedziała, że każdy ma jakieś bakterie wewnątrz i teraz nie wiem co dalej...Kurde a jak takie bakterie przejdą dalej to są groźne??
"...proście, a otrzymacie..."


Niemożliwe zabiera trochę więcej czasu...
Ania W.83
Posty: 542
Rejestracja: 23 kwie 2010 09:28

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: Ania W.83 »

amelka81 nie, nigdy nie brałam gynalgin. Jeśli bakteria przejdą dalej, to już znacznie trudniejsze będzie ich wytępienie, poza tym mogą się tworzyc stany zapalne macicy, zapalenia przydatków i wiele wiele innych i oczywiście bakterie są groźne dla dziecka! bo kiedyś napewno się uda, no i nie byłoby dobrze gdyby maleństwo przez 9 miesiecy obcowało z bakteriami, dzieciaczek może się urodzic z wadami rozwojowymi (ale nie musi, to już zależy). Mam nadzieję że u Ciebie to będzie niegroźna bakteria (o ile w ogóle będzie) i pójdziesz na laparo, powodzenia
starania od XI 2009,
M.- leniwe plemniki,
21.06.2011 laparo- diagnoza: endometrioza II st., usunięcie torbieli endometrialnej,jajowody drożne
18.12.2014 laparo- rozległa endometrioza IV st., jajowody drożne
ciąży nadal brak
31.07.2014- AZ
17.04.2015- córcia Ola
Awatar użytkownika
amelka81
Posty: 363
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: amelka81 »

AniaW.83 trzymam kciuki za laparo, mnie gin. przesunął, aż wyleczę bakterię, daj znać, jak się czujesz po laparo, pozdrawiam :)
"...proście, a otrzymacie..."


Niemożliwe zabiera trochę więcej czasu...
Ania W.83
Posty: 542
Rejestracja: 23 kwie 2010 09:28

Re: bakterie i stopień czystości

Post autor: Ania W.83 »

amelka81 jakie leki bierzesz na to dziadostwo?
[treść wymoderowano]
starania od XI 2009,
M.- leniwe plemniki,
21.06.2011 laparo- diagnoza: endometrioza II st., usunięcie torbieli endometrialnej,jajowody drożne
18.12.2014 laparo- rozległa endometrioza IV st., jajowody drożne
ciąży nadal brak
31.07.2014- AZ
17.04.2015- córcia Ola
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”