Zakrzepica a in vitro

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
daga03
Posty: 699
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Zakrzepica a in vitro

Post autor: daga03 »

Witam .mam nastepujący problem i proszę bardzo o radę.
po drugim in vitro dostałam zakrzepicy żył powierzchniowych, didimery doszły prawie do 2000, brałam claxene 2x1 i przeszło.w czwartek idę na zabieg żylaka to mam nadzieje będzie spokój.jednak zdecydowałam sie na 3 in vitro i lekarz wskazał zrobić rózne badania w kierunku trombofilii= geny, przeciwciała itp.do tej pory robiłam, IgG/IgM ,homocysteinę, czasy krzepniecia które wyszły bardzo ładne.i teraz sie zastanawiam jak to jest czy jak robię te podstawowe badania i wychodzą o.k. to czy geny mogą wyjśc złe?? zaznaczam , że mam zakrzepicę żył powierzchchniowych a nie głębokich.
- 2 in vitro = 4 transfery :::(((

-wrzesień 2012r. spełnione marzenie-serduszkowy synek.
Awatar użytkownika
Borka
Posty: 39
Rejestracja: 21 gru 2009 01:00

Re: ACARD, CLEXANE, ENCORTON (cz.II)

Post autor: Borka »

daga03 pisze:Witam .mam nastepujący problem i proszę bardzo o radę.
po drugim in vitro dostałam zakrzepicy żył powierzchniowych, didimery doszły prawie do 2000, brałam claxene 2x1 i przeszło.w czwartek idę na zabieg żylaka to mam nadzieje będzie spokój.jednak zdecydowałam sie na 3 in vitro i lekarz wskazał zrobić rózne badania w kierunku trombofilii= geny, przeciwciała itp.do tej pory robiłam, IgG/IgM ,homocysteinę, czasy krzepniecia które wyszły bardzo ładne.i teraz sie zastanawiam jak to jest czy jak robię te podstawowe badania i wychodzą o.k. to czy geny mogą wyjśc złe?? zaznaczam , że mam zakrzepicę żył powierzchchniowych a nie głębokich.
Ja nie miałam epizodu zakrzepowego a w badaniach wyszła mi trombofilia. Więc myślę że warto zrobić. Zwykłą morfologię miałam zawsze idealną i urodziłam 7 lat temu zdrową córeczkę. Dopiero po 2 poronieniu i masie różnych badań lekarz zlecił czynnik V leiden.
daga03
Posty: 699
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Re: ACARD, CLEXANE, ENCORTON (cz.II)

Post autor: daga03 »

o.k dzieki.ja mam problem z implantacją i szukamy przyczyny.
- 2 in vitro = 4 transfery :::(((

-wrzesień 2012r. spełnione marzenie-serduszkowy synek.
flos
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2010 21:05

Re: ACARD, CLEXANE, ENCORTON (cz.II)

Post autor: flos »

Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w celu wykrycia trombofili wrodzonej oprócz mutacji typu Leiden G1691A genu czynnika V, powinna pani wykonać również mutację genu protrombiny (polimorfizm G20210A), poziom białka C i białka S.
daga03
Posty: 699
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Re: Zakrzepica a in vitro

Post autor: daga03 »

dziekuję za radę.lekarz zlecił mi również takie badania.coś w końcu wyjdzie .przewrotnie powiem , że chciałabym żeby coś się w końcu znalazło to miałabym jakiś punkt zaczepienia. :oops: najgorsza jest niemoc.
- 2 in vitro = 4 transfery :::(((

-wrzesień 2012r. spełnione marzenie-serduszkowy synek.
daga03
Posty: 699
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Re: Zakrzepica a in vitro

Post autor: daga03 »

dziewczyny w czwartek przeszłam zabieg laserowy usunięcia żylaka i mam pytanko czy któraś z was przeszła tego typu zabieg i ile trwała rekowalestencja.mnie lekarz trochę zmartwił ,przynajmniej pół roczną przerwą do in vitro :oops:
- 2 in vitro = 4 transfery :::(((

-wrzesień 2012r. spełnione marzenie-serduszkowy synek.
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Re: Zakrzepica a in vitro

Post autor: quassi »

flos pisze:Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w celu wykrycia trombofili wrodzonej oprócz mutacji typu Leiden G1691A genu czynnika V, powinna pani wykonać również mutację genu protrombiny (polimorfizm G20210A), poziom białka C i białka S.
dokładnie, też to badałam... daga03 jeśli będziesz miała skierowanie to ok. ale jeżeli prywatnie
to podpytaj w Diagnostyce, tam mają taki pakiet o nadkrzepliwości (robiąc komplet płacisz mniej)


Dodane -- 05.02.2012, 16:39 --

jeżeli chodzi o zabieg to nie pomogę. życzę powrotu sił :caluje
6 lat starań... (*)5tc (*)7tc (*)10tc (*)7tc :cry2:
26dpt-są :love: :love: 13.07.2012-35t4d córeczki!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”