Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
ankaaa
Posty: 12250
Rejestracja: 30 maja 2011 15:28

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ankaaa »

julzab piękne zakonczenie :) myślę że mardemkra też miała zaproponowane że w razie braku plemników mogą skorzystać z dawcy...bo nieodpowiedzialne by było stymulowanie i punkcja bez wyjścia awaryjnego
starania od 01.2007 bardzo słaba armia
Salve ICSI -VIII.2011/IX.2012 :(
amh 0,6
koniec odwołany, do trzech razy sztuka ha :)
III ICSI refund. X.2013 :)
16.11 jest SERDUSZKO !!! :love:
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham"
03.07.14 godz 11.25 urodził się Antoś :love:
mardemkra
Dokarmiam bociana ;) 1% dla bociana
Posty: 19401
Rejestracja: 18 paź 2011 10:40

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: mardemkra »

tak, profesor powiedział nam ze jesli nie znajdzie plemnikow u meza to zaplodnienie mozna wykonac plemnikami dawcy ale my raczej z tego nie skorzystamy, wiem ze dla moejgo męża to będzie bardzo trudne, z reszta dla mnie tez to nie jest łatwe do przegryzienia.
julzab mam nadzieje ze u mnie tez tak bedzie :)

10.2010 start

10.2011 azoo

09.2013 ICSI, 3xET

11.2014 II ICSI - cb

01.2015 crio Blastka 4AA: 6dpt :testI: ; 7dpt - 122,99; 8dpt - 194,5; 10dpt - 458,5; 12dpt - 1042,66; 14dpt - 1950,13; 22dpt - :love:


Awatar użytkownika
ankaaa
Posty: 12250
Rejestracja: 30 maja 2011 15:28

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ankaaa »

mardemkra pisze:tak, profesor powiedział nam ze jesli nie znajdzie plemnikow u meza to zaplodnienie mozna wykonac plemnikami dawcy ale my raczej z tego nie skorzystamy, wiem ze dla moejgo męża to będzie bardzo trudne, z reszta dla mnie tez to nie jest łatwe do przegryzienia.
to co zrobicie? może dajcie sobie czas, przegryźcie temat dawcy i dopiero zacznij stymulację...chyba warto mieć jakieś awaryjne wyjście... :bigok: za chłopaki emka :)
starania od 01.2007 bardzo słaba armia
Salve ICSI -VIII.2011/IX.2012 :(
amh 0,6
koniec odwołany, do trzech razy sztuka ha :)
III ICSI refund. X.2013 :)
16.11 jest SERDUSZKO !!! :love:
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham"
03.07.14 godz 11.25 urodził się Antoś :love:
Awatar użytkownika
magdula
Posty: 492
Rejestracja: 21 sty 2005 01:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: magdula »

mardemkra skoro na tą chwilę nie akceptujecie nasienia dawcy, to po co podchodzić do procedury, wywalicie kilkanaście tysięcy na procedurę, żeby zakończyć ją na punkcji?
Najpierw powinniście zrobić genetykę, bo po co robić biopsję u Emka jeśli np niepłodność ma podoże genetyczne, jeśli ona wyjdzie dobrze to biopsja u emka, jeśli coś znajdą to dopiero procedura.
Rozumiem jak ktoś podchodzi do procedury, chce spróbować chłopaków emka, ale jeśli nie znajdą to akceptuje dawcę, ale tak jak u Wasto nie mogę załapać idei.
Awatar użytkownika
nazya
Posty: 1400
Rejestracja: 16 gru 2011 10:11

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: nazya »

mardemkra pisze:mam miec IVF (krotki protokół), mąz ma azoospermie. Lekarz dziś nam powiedział, ze przy wynikach mojego męża mamy 50% szans na pobranie plemników z jąder podczas biospji, ale biopsje wykonaja dopeiro w momencie kiedy ja bede miala punkcje. Czy któras z was spotkała sie z takim przypadkiem?lekarz powiedział nam, żeto dlatego, że jeżeli teraz zrobimy biospje to moze sie okazac ze plemniki beda zbyt slabe zeby je zamrozic (albo po odmrozeniu moga sie nie nadawac) a przy kolejnej biopsji juz jest ryzyko ze nic nie znajdziemy no i po co narażac męża na dodatkowe zabiegi. Troche mnie gryzie to ze musimy przejsc cala procedure IVF a i tak wszystko stoi pod znakiem zapytania... mam nadzieje ze nie chodzi tylko o pieniadze...
dziwnie.. mój M najpierw miał biopsję żeby sprawdzić czy w ogóle są jakieś plemniki i czy nie dzieje sie nic zlego.. bo gdyby ich nie było to po co przechodzic całą procedure IVF, no chyba że odrazu wiesz ze chcesz uzyc dawce.. a jezeli sa jakies plemniki a podczas punkcji okazałoby sie ze jest ich za mało albo ze nie przezyly to by męża dokuli (druga biopsja) aby uzyskac świeże i to wlasnie mialoby miejsce w dniu punkcji.. bynajmniej takie bylo podejscie w moim przypadku.
azoospermia
I ICSI - 2 zarodki :*(
II ICSI - 2 zarodki 12dpt bHCG 267 14dpt 526 18dpt 1966 25dpt 13938 serduszko :love:
Synuś :love: ur 22.11.12
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: bloo »

Arrria pisze:mardemkra Wiesz, Gameta jest chyba jednym z lepszych ośrodków i wiedzą co robią. Może zadaj pytanie ekspertowi, czy tak się praktykuje rzeczywiście w przypadku azoospermi.
Od siebie mogę tylko napisać, że krótki protokół jest super, bo bardzo szybko to się wszystko dzieje. U mnie w sumie od przyjęcia pierwszej dawki stymulantów do punkcji minęło dokładnie 12 dni, więc eksperes... Trzymam mocno kciuki!
profesjonalizm ośrodka to jedno, podejście psychologiczne- drugie. Wielu lekarzy nie wnika w meandry psychologii, leczenie ma być skuteczne i kończyć się ciążą, droga jej uzyskania jest drugorzędna. Stąd często zapłodnienie nasieniem dawcy/z użyciem KD jest proponowane beznamiętnie, jako opcja medyczna.
A przecież nie jest to tylko opcja medyczna, która kończy się w momencie uzyskania pozytywnej bety- dziecko przychodzi na świat i nie powinno zastawać na nim rodziców nieprzekonanych co do tego, czy dawstwo było najlepszym wyjściem dla ich rodziny.
Dawstwo jest wspaniałą ideą tylko wtedy, jeśli jest przemyślane co do wszystkich swoich skutków. W tym również co do pogodzenia się z faktem, że rodzimy i wychowujemy dziecko niespokrewnione ze sobą genetycznie, co będzie mieć swoje konsekwencje- od zestawu genów począwszy, poprzez wizyty u lekarza związane z koniecznością przedstawiania historii medycznej, po przemyślenie tematu otwartości wobec dziecka.
Dlatego warto o tym porządnie porozmawiać z partnerem i zanalizować głęboko temat- czy akceptujemy taki wybór, czy będziemy w tym wyborze stali, czy oboje mamy takie samo podejście i żadne z nas nie będzie się czuło pokrzywdzone lub nieprzekonane.
mardemkra
Dokarmiam bociana ;) 1% dla bociana
Posty: 19401
Rejestracja: 18 paź 2011 10:40

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: mardemkra »

magdula czekamy na wyniki badań genetycznych i dopeiro jak je dostaniemy to podejdziemy do procedury (mysle ze to bedzie jakos w kwietniu). mamy jeszcze troche czasu na zastanowienie sie nad dawca, ale odkad wiemy ze mąz może nie miec dzieci biologicznych to bralismy od razu adopcje pod uwage.
Profesor powiedział ze mamy 50% szans, to tez nie mało.
magdula pisze:[Rozumiem jak ktoś podchodzi do procedury, chce spróbować chłopaków emka, ale jeśli nie znajdą to akceptuje dawcę, ale tak jak u Wasto nie mogę załapać idei.
to trudne do ogarniecia i moze bez sensu ze podejdziemy do IVF, nie sie nie znajdzie i wszytsko przepadnie, ale bedziemy wiedzieli na czym stoimy i co dalej robic. Mam dylemat tych pieniedzy ktore moze wydam na darmo, ale skoro profesor powiedział ze najlepsze rozwiazanie to biopsja w dniu puncji to chyba nie pozostaje mi nic innego jak wierzyc ze sie uda :)

boże jakie to wszystko skomplikowane...

10.2010 start

10.2011 azoo

09.2013 ICSI, 3xET

11.2014 II ICSI - cb

01.2015 crio Blastka 4AA: 6dpt :testI: ; 7dpt - 122,99; 8dpt - 194,5; 10dpt - 458,5; 12dpt - 1042,66; 14dpt - 1950,13; 22dpt - :love:


Awatar użytkownika
playgirl
Posty: 554
Rejestracja: 28 kwie 2011 21:07

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: playgirl »

bylo to juz pytanie pewnei zadane, ale nie potrafie znalesc odp. na punkcje bierzemy koszule (koszulke za tyłek), papcie itd., czy mozna na przykład isc w długim swetrze?
start: 2009/ armia ok/ 2010/07: c.p. - p.s.
Hashimoto, niedoczynność- diagnoza 2011/06
2011: 5 iui (-)
IMSI 2012- AMH 3.7- 11dpt: bHcg 270, Kochana coreczka!
KTR XI/13 (-)
Awatar użytkownika
agaciorek11
Posty: 1063
Rejestracja: 08 paź 2010 22:31

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: agaciorek11 »

Ja na punkcję miałam zgłosić się z piżamą i w kapciach i byłam normalnie przyjęta na oddział. Po zabiegu odpoczywałam ok. 2 godzin i zostałam wypisana do domu.
27.12.2014 IUI
30.01.2015 jest serduszko :D
TP 19.09.2015
Awatar użytkownika
Arrria
Posty: 7056
Rejestracja: 24 cze 2011 19:20

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: Arrria »

playgirl Ja też miałam koszule nocną (długość za tyłek, co było fajne, jak przechodziłam z sali zabiegowej, do pozabiegowej - nie świeciłam pośladkami :) )
23.01.2012 - crio, bHCG w 9dpt-45; 11dpt-122; 17dpt-1916, 20dpt-7905
Nasz synek ur. 09.10.2012 :love:
Nasz maleńki cudzik bHCG w 15dpo-156, 17dpo-380
Amelko, Honoratko, Ariannko - Aniołki nasze kochane śpijcie spokojnie [*] [*] [*][/color][/i][/b][/size]
Madzik78
Posty: 60
Rejestracja: 06 gru 2011 11:39

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: Madzik78 »

Arria, kurcze jutro mam punkcje i chcialam Cie spytac ile lekarzy jest w takiej sali zabiegowej?dlugo to trwa?
Awatar użytkownika
Arrria
Posty: 7056
Rejestracja: 24 cze 2011 19:20

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: Arrria »

Madzik78 Długość trwania zabiegu zależy chyba od tego ile jest komórek do pobrania (u mnie było aż 20, więc zabieg trwał ok 30 min, ale normalnie ok 15 min). Na sali na pewno jest anastezjolog, u mnie były jeszcze 2 pielęgniarki, a lekarza od punkcji nawet nie widziałam, bo jak przyszedł to ja już "spałam".
Dodatkowo u mnie w klinice jak wchodzisz, to otwiera się okienko w śnianie i biolog się upewnia z kim ma przyjemność. Nie martw się niczym, to naprawdę nic strasznego i niewiele się potem pamięta.
23.01.2012 - crio, bHCG w 9dpt-45; 11dpt-122; 17dpt-1916, 20dpt-7905
Nasz synek ur. 09.10.2012 :love:
Nasz maleńki cudzik bHCG w 15dpo-156, 17dpo-380
Amelko, Honoratko, Ariannko - Aniołki nasze kochane śpijcie spokojnie [*] [*] [*][/color][/i][/b][/size]
Awatar użytkownika
agaciorek11
Posty: 1063
Rejestracja: 08 paź 2010 22:31

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: agaciorek11 »

Madzik78 moja punkcja też trwała ok 30 min, bo miałam ok. 20 pęcherzyków. Był mój lekarz prowadzący, który robił zabieg, anestezjolog i 2 położne. Wszyscy byli bardzo mili :) Ja się strasznie denerwowałam, bo bałam się, że nie obudzę się po zabiegu :roll: Dodam, że miałam robiony zabieg w państwowym szpitalu :)
27.12.2014 IUI
30.01.2015 jest serduszko :D
TP 19.09.2015
Awatar użytkownika
ankaaa
Posty: 12250
Rejestracja: 30 maja 2011 15:28

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ankaaa »

Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę że miałyście narkozę do punkcji....u mnie w klinice robią na znieczuleniu, które i tak na mnie nie działało...ból jak chol...
nie wiem ile trwało pobieranie komorek...ale stanowczo za długo (ze względu na ból)....na sali zabiegowej miałam swojego dr, pielęgniarkę i panią embriolog w okienku która odbierała komorki....byłam w koszuli nocnej i skarpetkach....po ok. 2 godzinach leżenia wyszłam do domu...następną punkcję chce już za narkozą (dopłata 300zł)
Madzik78 :bigok: za jutro
starania od 01.2007 bardzo słaba armia
Salve ICSI -VIII.2011/IX.2012 :(
amh 0,6
koniec odwołany, do trzech razy sztuka ha :)
III ICSI refund. X.2013 :)
16.11 jest SERDUSZKO !!! :love:
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham"
03.07.14 godz 11.25 urodził się Antoś :love:
Awatar użytkownika
nazya
Posty: 1400
Rejestracja: 16 gru 2011 10:11

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: nazya »

playgirl ja miałam bluzkę w krótki rękawek i skarpetki ciepłe i nic więcej a oni dają wdzianka, które długością sięgają za tyłek :wink:

Arrria wyczytałam wyżej że podchodziłaś krótkim protokołem.. ja tym razem też mam podchodzić krótkim protokołem..
Mogę wiedzieć z jakiego powodu u ciebie był zastosowany krótki protokół i ile czasu trwa cały krótki protokół ??? byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź..
naczytałam się że długi daje lepsze efekty i sie troche martwie jak to jest...
azoospermia
I ICSI - 2 zarodki :*(
II ICSI - 2 zarodki 12dpt bHCG 267 14dpt 526 18dpt 1966 25dpt 13938 serduszko :love:
Synuś :love: ur 22.11.12
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”