Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

kroopkaa, carmen81 nie miałam jeszcze okazji by podziękować Wam za Wasze świadectwa i dobry przykład :)
trochę już ochłonęłam po tym jak dowiedziałam się, jakie są wyniki moich badań, ale na razie nie ma planu, chodzę w tym cyklu na monitoringi i mam powtórzyć fsh i amh... na tej podstawie coś będziemy decydować... mój dr nie bardzo wierzy w biosteron... ale 25 mg jest na receptę, więc jakoś go muszę przekonać... jakości komórki to o tak nie poprawi, więc trzeba wierzyć, że trafi się jeszcze ta dobra... tak analizuję Wasze przypadki i nie tylko i widzę, że i tak większość szczęśliwych ciąż przy takich wynikach jest naturalnych, a nie przez icsi... mój lekarz na razie nie daje perspektyw ivf, bo twierdzi, że skoro zachodzę naturalnie to zrobimy wszystko co można, by to wspomóc, a przy takich wynikach badań ivf niewiele zmienia...
bardzo chcę pójść w Wasze ślady... tylko po tylu już latach naturalnych starań ciężko mi wierzyć, że kontynuacja tej drogi przyniesie efekt... chyba, że po prostu włączenie leków pomoże...

powiedzcie mi jeszcze, czy przy takich wynikach jak moje stosuje się samą stymulację i naturalne starania? i czy ona zwiększa szanse, czy tylko niepotrzebnie wykorzystuje i tak kończącą się rezerwę?

trzymam kciuki, by się nam wszystkim udało, mimo wszystko...
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: kroopkaa »

krętka pisze:tak analizuję Wasze przypadki i nie tylko i widzę, że i tak większość szczęśliwych ciąż przy takich wynikach jest naturalnych, a nie przez icsi
powiem Ci, że odnosze takie samo wrażenie... NIe wiem - może to kwestia wymuszonego wzrostu komórek do ivf i automatycznego ich osłabienia.
krętka pisze:mój dr nie bardzo wierzy w biosteron... ale 25 mg jest na receptę, więc jakoś go muszę przekonać
szkoda, bo zaszkodzić ze nie zaszkodzi a pomóc może... Jest w aptece 10 i 5 mg bez recepty ale to majątek byś wydała :?
krętka pisze:powiedzcie mi jeszcze, czy przy takich wynikach jak moje stosuje się samą stymulację i naturalne starania
ja teraz w tym udanym cyklu.. miałam mieć insemkę... wyszło,, że owu w święta stąd sami działaliśmy ale... i tak zawsze po insemce ze dwa dni poprawek było :) Ja byłam stymulowana jak zawsze tj.. Tamoxifenem (troszkę mocniejsze jak clo) żeby niue jeden dwa czy trzy pg były. W 8 dc miałam 3 pg ale małe więc dostałam 75j. menopuru. 10 dc na usg były już tylko 2 pg (choroba wie gdzie 3) ale za to równej wielkości... róznica coś koo 2 mm między niby była.. Pewnie ogólnie stymulka przyspiesza degradację jajników ale taka słaba chyba mniej zdecydowanie

Dodane -- 19 Mar 2012 08:24 --
krętka pisze:mimo wszystko...
nie mimo wszystko tylko musisz w to wierzyć i tyle :bigok:
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

kroopkaa pisze:nie mimo wszystko tylko musisz w to wierzyć i tyle :bigok:
dzięki kochana :) wiosna zawsze napełnia mnie siłą i nadzieją i tego się będę trzymać :) pewnie trochę mi też ulży, jak ustalimy z dr plan działania.... mam nadzieję, że jutro czegoś nowego się dowiem... a Ty gdzie podchodziłaś do IUI i stymulacji? Novum?
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: kroopkaa »

krętka insemki i wszystkie cykle stymulowane miałam w N.. IVF jedynie w B. Potem Ci PW napiszę, odnośnie Biosteronu ale musze mieszkanie troszkę ogarnąć :wink:
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

milka_milka dla każdej tu z nas wysokie fsh bylo szokiem bo i wiele z nas jest jeszcze stosunkowo mlodych i mogloby się wydawac,ze w mlodym wieku wyniki powinny byc wzorcowe. Niestety rzeczywistosc bywa inna ale to też nie przesądza,ze nie możemy zostac matkami. Jeśli ma się jeszcze cykle owulacyjne to jest szansa na wlasną komorke a jak nie to można skorzystac z KD - komorki dawczyni badz AZ- adopcji zarodka choc do takich decyzji trzeba dojrzec.
milka_milka pisze:Mam wrażenie, że często lekarze nie chcą walczyć tylko zalecają in vitro bo tak jest im łatwiej
tak często bywa ale w przypadku wysokiego fsh jest to dosc zasadne bo zależy nam na czasie a jeśli nie ma szans na wlasną komorke to zwyczajnie nie ma innego wyjscia no chyba jeśli ktos ze względu światopoglądowych nie chce skorzystac z ivf to pozostaje adopcja. Niestety nie ma zlotego środka na obniżenie fsh bo jest to proces nieodwracalny. Można obniżyc biosteronem ale ilości komórek się już nie zwiększy. Co do szans są one napewno niższe jak u par zdrowych ale są i tego należy się trzymac. Nam glownie z racji slabego nasienia nie dawano szans na naturalne poczęcie a ostatecznie udalo się i to dwukrotnie :D ale do icsi rowniez podchodziliśmy a staranka naturalne traktowaliśmy jako dodatkowe proby. Mialam świadomosc tego,ze czas nieublaganie ucieka i nawet w ciągu roku może byc znaczne pogorszenia dlatego dlugo nie zastanawialiśmy się nad ivf choc tak jak u ciebie bylo to dla nas na początku szokiem.
krętka pisze:samą stymulację i naturalne starania? i czy ona zwiększa szanse, czy tylko niepotrzebnie wykorzystuje i tak kończącą się rezerwę?
z naturlanych staran to bym napewno nie rezegnowala bo skoro w danym cyklu jest owulacja to czy będą staranka czy nie to nie zmieni faktu,ze komoreczka się uwolni. Co do stymulacji to sprawa troszke wygląda tak,ze w naturalnym cyklu dojrzewa wiecej niz jedna komorka a reszta idzie na straty a stymulacja powoduje,ze tych komorek dojrzewa poprostu więcej a wiec te co w naturalnym i tak poszlyby na straty więc nie dokonca jest tez tak,ze tylko przy stymulacji ubywa nam więcej komorek bo w naturalnym rowniez inną sprawa jest obciążenie dla organizmu wywolane zażywaniem hormonow. Dlatego po każdej stymulacja zalecana jest 3 miesięczna przerwa.

Dodane -- 19.03.2012, 16:15 --
krętka pisze:mój lekarz na razie nie daje perspektyw ivf, bo twierdzi, że skoro zachodzę naturalnie to zrobimy wszystko co można, by to wspomóc, a przy takich wynikach badań ivf niewiele zmienia...
bardzo chcę pójść w Wasze ślady.
u nas problemem tez bylo nasienie i glownie z tego powodu zalecane bylo icsi. Ty jak widac nie masz problemu z zaciążeniem wiec może warto poszukac przyczyny dlaczego wszyśniejsze proby się nie powiodly
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
paranda
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2012 11:36

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: paranda »

milka_milka
jak masz pieniądze to rób in vitro. Chciałam mieć dziecko, tez ma 35 lat i 2 tygodnie temu dowiedziałam się, że fsh ma na poziomie 60....

Po latach cholernych stwierdzeń u ginekologa: wszystko u Pani jest świetnie...

To jest szok i prawdziwy dramat....

Od 2 tygodni nie mogę się pozbierać, wiec dobrze Ci radze, zrób wszystko by Cię to ominęło.

Wszystko.

Dodane -- 19 Mar 2012 19:43 --

Przepraszam, że nie jestem delikatna, ale naprawdę nie chce by ktokolwiek miał taki los jak ja teraz. Wiem, że zawsze może być gorzej, ale nie ma co tak się pocieszać. Chcesz rady: walcz, walcz wszystkimi dostępnymi środkami. Z naturą nie wygrasz, ale... możesz ją trochę oszukać ;) ;)
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

carmen81 :caluje czytam co napisałaś o stymulacji i komórkach, ale jakoś nie do końca rozumiem... miałaś ma myśli, że przy naturalnym cyklu i tak są zmarnowane komórki? myślałam, że dojrzewa ta 1, a reszta sobie czeka cierpliwie... a przy stymulacji, że po prostu więcej dojrzewa i dlatego szybciej zapasy się kończą... jak to w końcu jest?
carmen81 pisze:Ty jak widac nie masz problemu z zaciążeniem wiec może warto poszukac przyczyny dlaczego wszyśniejsze proby się nie powiodly
no tak nie dokońca z tym bezproblemowym zachodzeniem... 4 lata temu staraliśmy się rok i bez skutku... potem rok przerwy (jak ja tego żałuję!!!) i teraz staramy się już od ponad 2 lat, podczas których podejrzewam, że judało się za sprawą ziółek... obstawiam problemy immuno (choć na razie nic nie wyszło w badaniach) lub po prostu słabe komórki już od kilku lat...

Dodane -- 20 Mar 2012 16:28 --

Dziewczynki powiedzcie proszę czy te witaminki i minerały z 1 str. na poprawę komórek znajdę w jakimś 1 sensownym preparacie? Możecie polecić jakieś sprawdzone zestawy? Czy trzeba kupić wszystko to oddzielnie?
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

krętka pisze:miałaś ma myśli, że przy naturalnym cyklu i tak są zmarnowane komórki?
dokładnie tak ....masz tu linka :arrow: http://www.miesiaczka.com/index.php?opt ... &Itemid=31
Na tej stronce będzie to bardziej fachowo wyjaśnione
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

carmen81 dzięki za linka :) ogarnęłam już temat :) bo ja żyłam wcześniej w przekonaniu, że stymulacja przyspiesza wyczerpywanie się rezerwy...

powiedzcie jak z tymi witaminkami ze str. pierwszej - uda się je znaleźć w jakimś 1 zestawie? jakie stosowałyście z powodzeniem?
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

krętka pisze:bo ja żyłam wcześniej w przekonaniu, że stymulacja przyspiesza wyczerpywanie się rezerwy...
niestety w naturalnym cyklu też tracimy wiecej niż jedną komórke inna kwestia to oddzialywanie podawanych hormonow w czasie stymulacji na nasz organizm
krętka pisze:uda się je znaleźć w jakimś 1 zestawie?
na wątku Karci proponowane sa witaminki FERTILITY PLUS FOR WOMEN badz VITAFEM ale dostępne tylko w anglii. Sądze,ze można znaleśc zestawy tych wszystkich witamin tu w polsce np. witaminy dla kobiet ciężarnych i karmiących mają bogaty skład
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Awatar użytkownika
Alchemiczka
Posty: 8078
Rejestracja: 09 maja 2010 09:51

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Alchemiczka »

Dobry wieczór :)
nie było mnie u Was całe wieki ale do rzeczy: krętka głowa do góry Twoje wyniki nie są aż tak tragiczne. Dla pocieszenia i dania kolejnego przykładu, moje AMH 0,5 a FSH 11,7 mIU/ml. Na zbicie FSH brałam Biosteron 25 mg w jedynym cyklu po 2 tabletki a w kolejnym po jednej tabletce i udało mi się zejść to 6,28 mIU/ml. Warto spróbować a nóż widelec i u Ciebie pomoże. Co do niskiej wartości AMH jest to znak że nie ma na co czekać tylko działać bo lepiej to już nie będzie.
krętka pisze: Dziewczynki powiedzcie proszę czy te witaminki
brałam Femibion classic sądzę że nie ma sensu inwestować pieniędzy w bardzo drogie witaminy + linocomplex lub jego odpowiednik.
Tiziano pisze:Polecam dr Mrugacza i Klinikę Bocian, to dobry specjalista od wysokiego FSH
a u mnie specjalnie nie zwrócił na to uwagę, może na tle innych badań uważał że nie ma sensu, tak czy siak jemu zawdzięczam maluszka :)
Groszek - Misiątko - Misia
Młodsza zwana Bubu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :wink:
Awatar użytkownika
Trophy
Posty: 1672
Rejestracja: 06 lut 2009 01:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Trophy »

Witajcie Kochane,

Wpadłam tylko na chwilę, by sie pochwalić, że jestem w 8 tygodniu naturalnej ciąży. 30 stycznia odstwiłam syna od piersi i już nie doczekałam pierwszej miesiączki.Byłam na usg, wszystko na razie w porządku. Jestem w szoku

Mam zamiar częsciej tu zaglądac, w związku z moim stanem, a i synek już bardziej samodzielny, więc mam więcej czasu dla siebie.Trzymajcie za mnie( nas ) kciuki!
Buziaki
Witajcie Kochane,
19.01.2011 Pierworodny
05.11.2012 Braciszek
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

Trophy gratulacje :clap1: oby wiecej takich historii
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

carmen81 pisze:na wątku Karci proponowane sa witaminki FERTILITY PLUS FOR WOMEN badz VITAFEM ale dostępne tylko w anglii. Sądze,ze można znaleśc zestawy tych wszystkich witamin tu w polsce np. witaminy dla kobiet ciężarnych i karmiących mają bogaty skład
dzięki kochana :caluje poszperam... zastanawiam się nad Prenatal pro baby dla niej i dla niego...
a który to jest wątek Karci? zielarski?
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
jhoan
Posty: 155
Rejestracja: 24 wrz 2009 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: jhoan »

Witajcie,
I ja chciałabym podzielić się dobrą nowiną. Mój synek z I ICSI za tydzien skończy roczek, a ja jestem w 8 tyg ciąży naturalnej! Dzis na usg widzialam bijące serduszko. To było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo choc staralismy sie juz o 2 ciążę, to bez specjalnych nadziei.
leczenie Novum od 7.2009; fsh 18, slabe plemniki; 3 IUI nieudane; 4/2010 ciąza naturalna biochem; 7/2010 ICSI cykl własny - ciąża;
4.04.2011 Radek jest na świecie

02/2012 ciąża naturalna,
8.11.2012 Szymon
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”