Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Trophy
Posty: 1672
Rejestracja: 06 lut 2009 01:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Trophy »

jhoan gratulacje, ale super wiadomość! :lol: Na kiedy masz termin porodu?
19.01.2011 Pierworodny
05.11.2012 Braciszek
Awatar użytkownika
jhoan
Posty: 155
Rejestracja: 24 wrz 2009 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: jhoan »

Dziekuję, tez jestem w szoku jeszcze i trochę przerazona jak to bedzie wyglądało. A termin porodu 9.11.

Ja Tobie też gratuluję, widzę mamy podobne historie :)
leczenie Novum od 7.2009; fsh 18, slabe plemniki; 3 IUI nieudane; 4/2010 ciąza naturalna biochem; 7/2010 ICSI cykl własny - ciąża;
4.04.2011 Radek jest na świecie

02/2012 ciąża naturalna,
8.11.2012 Szymon
Awatar użytkownika
carmen81
Posty: 14839
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: carmen81 »

krętka pisze:zastanawiam się nad Prenatal pro baby dla niej i dla niego...
ja w ciąży zażywalam femibion natal 2 z DHA :arrow: http://www.doz.pl/apteka/p52466-Femibio ... lki_30_szt
krętka pisze:a który to jest wątek Karci? zielarski?
nie to jest osobny wątek " Co jejsc i zrobic by zwiększyc szanse na ciąże :arrow: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 91&start=0

jhoan mega gratulacje :clap1:

Trophy jhoan takie historie jak wasze dodawają dziewczynom nadzieii
04.12.2009 WOJTUŚ :love:
31.12.2010 MICHAŚ :love:
22.06.2017 IZUNIA :love:
Boże chroń nasze skarby [-o<
Wesprzyj BOCIANA na siepomaga.pl
Awatar użytkownika
Trophy
Posty: 1672
Rejestracja: 06 lut 2009 01:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Trophy »

jhoan pisze: A termin porodu 9.11.
Ja mam termin na 13.11. :lol:
19.01.2011 Pierworodny
05.11.2012 Braciszek
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

Alchemiczka dzięki za dobry przykład :) na razie daliśmy sobie kilka cykli na próby ze stymulacją, bo nasz dr twierdzi, że skoro sama zachodzę, to IVF nie jest jakąś znacznie lepszą alternatywą ze względu na małą ilość pęcherzyków... zobaczymy - w pn. betuję, a jak coś, to od przyszłego cyklu stumulacja CLO + femara

Dodane -- 29 Mar 2012 22:06 --

Alchemiczka udało Wam się naturalnie, czy ICSI?

Dodane -- 29 Mar 2012 22:07 --

Trophy jhoan serdecznie Wam gratuluję :)

Dodane -- 29 Mar 2012 22:09 --
carmen81 pisze: nie to jest osobny wątek " Co jejsc i zrobic by zwiększyc szanse na ciąże
oo, super, dzięki za linka :)
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
Alchemiczka
Posty: 8078
Rejestracja: 09 maja 2010 09:51

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Alchemiczka »

krętka pisze:zobaczymy - w pn. betuję, a jak coś, to od przyszłego cyklu stumulacja CLO + femara
:bigok: to za betę.
Na femarze podchodziłam do IUI, po clo są tendencje do robienia się torbieli (pewnie nie u wszystkich) :roll: i faktycznie po clo zrobiło mi się takie cudo.
krętka pisze:Alchemiczka udało Wam się naturalnie, czy ICSI?
niestety po ICSI. Tak na prawdę do tej pory niewiadomo czemu nie mogłam naturalnie tym bardziej że miałam ku temu wszystkie warunki, mąż nasienie dobre a jednak coś było nie tak :?
krętka pisze:to IVF nie jest jakąś znacznie lepszą alternatywą ze względu na małą ilość pęcherzyków...
można polemizować..... ilość pęcherzyków nie w każdej stymulacji jest taka sama. Przy moim I programie było ich tylko 4 a przy III programie 11.
Groszek - Misiątko - Misia
Młodsza zwana Bubu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :wink:
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

Alchemiczka pisze:po clo są tendencje do robienia się torbieli (pewnie nie u wszystkich)
nawet z pregnylem lub ovitrelle na pęknięcie?
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
Alchemiczka
Posty: 8078
Rejestracja: 09 maja 2010 09:51

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Alchemiczka »

krętka pisze: nawet z pregnylem lub ovitrelle na pęknięcie?
mhm, po punkcji nikt mi nic nie mówił aby coś było nie tak. Natomiast w kolejnym cyklu była torbiel. Pewnie były drobniejsze pęcherzyki i któryś z nich po prostu nie pękł po ovitrellu i stąd torbiel :roll:
Mam małe doświadczenie z clo, raptem raz go stosowałam.
Bockowe dziewczyny raczej nie pochlebnie się wyrażają o clo.
Groszek - Misiątko - Misia
Młodsza zwana Bubu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :wink:
reniutka35
Posty: 843
Rejestracja: 02 paź 2011 14:02

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: reniutka35 »

:firing: w clo, też miałam 1torbiel po clo
Boże, pomóż!
Żyj!-powiedziała nadzieja...Bez Ciebie nie mogę-szepnęło cichutko życie...
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

no nawet mnie nie straszcie... ja w zasadzie już 2 razy stosowałam clo, ale bez monitoringu i nic się nie działo, więc mam nadzieję, że będzie ok, a efekty wyraźne ;)
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
bocianoka
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2012 10:21

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: bocianoka »

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa, ale mam nadzieję, że dobrze trafiłam. Zacznę może od początku. Mam 29 lat. Staramy się o dziecko od prawie roku i póki co, same rozczarowania. Moje wyniki:
prolaktyna: 7,65 mg/ml,
lh: 25,99 mlU/ml,
fsh: 5,59 mlU/ml,
androstendion: 9,04 ng/ml.

Wyniki męża:
ilość plemników: 68 mln,
ruchliwość: 44% ruch postępowy,
plemniki o prawidłowej budowie: 6%
(przy badaniu nasienia przed IUI pani powiedziała, że wyniki nie są takie złe: ok 150 mln plemników i dosyć dużo plemników o nieprawidłowej budowie, ale tak w granicach 50%, a nie 6%)

Na stymulacje clo nie miałam żadnej reakcji. Dostałam siofor, tamxifen, puregon i na koniec pregnyl. W dniu podania pregnylu była przeprowadzana IUI, a pęcherzyk pękł dopiero ok 40 godz po podaniu pregnylu (odczuwałam bardzo silne bóle brzucha). Po IUI zgłosiłam się do lekarza z okropnie bolącym i powiększonym brzuchem (nie mogłam nawet kroku zrobić). Diagnoza: hiperstymulacja, ale łagodna, więc leżenie w domu. Test zrobiłam w 10 dniu po IUI, niestety tylko 1 kreska.

Proszę Was kochane o jakąś radę, czy sytuacja jest bardzo beznadziejna? Czy jest szansa, ze będę mamą?
Awatar użytkownika
Alchemiczka
Posty: 8078
Rejestracja: 09 maja 2010 09:51

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Alchemiczka »

bocianoka pisze:W dniu podania pregnylu była przeprowadzana IUI, a pęcherzyk pękł dopiero ok 40 godz po podaniu pregnylu
8O pierwsze słyszę aby tak późno robić IUI. IUI przeprowadza się albo tuż przed pęknięciem a jeszcze lepiej w dniu pęknięcia.
Zajrzy na wątek typowo poświęcony inseminacji: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... &start=840
Groszek - Misiątko - Misia
Młodsza zwana Bubu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :wink:
Awatar użytkownika
Trophy
Posty: 1672
Rejestracja: 06 lut 2009 01:00

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: Trophy »

bocianoka pisze:lh: 25,99 mlU/ml,
masz wysoki stosunek LH do FSH. Czy stwierdzono u ciebie policystyczne jajniki? bo zgadzałoby sie, że się przestymulowałaś...
19.01.2011 Pierworodny
05.11.2012 Braciszek
milka_milka
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2012 17:19

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: milka_milka »

Hej wszystkim,
Bardzo dziękuję erykowski, Tiziano, kroopkaa za odpowiedzi na mój post. To co napisaliście dało mi do myślenia i zmotywowało do działania. Staram się wierzyć, że się uda i podchodzimy do invitro. Moje wyniki są dziwne i nie wiem co o nich myśleć. Po 1 (!!!) dniu brania biosteronu 25 mg FSH spało mi z 15 do 8... Akurat tak się złożyło, że dosłownie brałam go tak krótko. To dało mi pewną nadzieję, że może jednak będzie ok. Na własne życzenie zrobiłam jeszcze raz AMH i tu kolejny szok, ale niestety na minus....z 0,2 zrobiło się 0,1 i to w 3 miesiące. Nie wiem czy jeszcze udawać, że invitro ma sens. Oczywiście czytałam na boćku, że są dziewczyny, którym się udało z takim wynikiem. Mam straszny mętlik w głowie - wiem, że najlepiej się nie przejmować, ale to takie strasznie trudne...
Będę dawać znać jak tam wyniki bo podobno ma mi pomóc akupunktura i na pewno jutro zakupię ziółka nr 3.
Trzymajcie kciuki za CUD

Milka
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: Wysokie FSH i słaba odpowiedź na stymulację - cz. III

Post autor: krętka »

milka_milka :glaszcze trzymam mocno kciuki za Was :) bądź dobrej myśli bo to niezbędne!!! właśnie na przekór wszystkiemu... choć znam to doskonale, że są dni, kiedy jest to prawie niewykonalne, bo człowiek tylko by się skulił w kłębek w łóżku i chlipał... ale musimy być silne!!!

ja odstawiłam lutkę i czekam na @... powtarzam badania FSH i AMH (czy LH też dołączyć? czy tym razem mogę sobie podarować? poprzednio badałam na początku tego cyklu, który właśnie się kończy)... i mam już zaplanowaną stymulację CLO+femara - jak myślicie - mogę włączyć ziółka? czy najpierw zobaczyć jak będę się stymulować? to pierwsza taka stymulacja... czy przy stymulacji może wcześniej być owu? na ziółkach miałam bardzo wcześnie... a jak dotąd tylko ziółka 3 + na II fazę mi pomogły...
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”