PROGESTERON

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

portucale
Posty: 238
Rejestracja: 26 lis 2010 21:14

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: portucale »

Pokazywałam...szkoda gadać. w necie już dawno szukam informacji na temat hormonów, wiadomo jak to staraczki mają. ona wtedy stwierdziła że fakt niski ale w normie :(. zaufalam jej. :(. Zamierzam zmienić lekarkę. mam nadzieję, że dostanę coś co zwiększy mi ten progesteron. dzięki za odpowiedź :)
starania od 2010
LUF
IUI i beta 64! :) :)
Awatar użytkownika
editgb
Posty: 124
Rejestracja: 21 lut 2010 01:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: editgb »

Witajcie dziewczyny!
jeśli znajdziecie chwilke, to proszę zerknijcie na moje wyniki, a mianowicie progesteron 14 dnia cyklu (lekarz stwierdzil, ze owu byla 7-8 dnia, stad kazal zrobic to badanie 14 dnia) wyniósł 16,58ng/ml (przy normach faza lutealna 1,7 - 27), czyli owu chyba była? W ogóle lekarz mówi, że to zle, ze mam tak krótkie cykle, ale nic nie dal, na wydluzenie, kazal zrobic reszte badan w nastepnym cyklu z rezerwa jajnikowa wlacznie (ale to bardziej pod inseminacje oraz in vitro). Poza tym jak mierzę temp to wyższe temperatury mam zazwyczaj 16 dni, wiec też chyba dobrze!? Ft3 2,74 (norma 2,57-4,43) a ft4 1,18 (norma 0,93-1,7)? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ligia
Posty: 1900
Rejestracja: 31 paź 2007 01:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: Ligia »

editgb Progesteron dobry,owu była. Ale to trochę dziwne bo gdzieś czytałam,że owu przed 10 dc jest bezwartościowa a u Ciebie progesteron dobry. :-k
A jakie masz długie cykle? I ile masz lat? Przy wyczerpującej się rezerwie jajnikowe jednym z pierwszych objawów może być skrócenie cyklu. Więc dobrze,że lekarz Ci je zalecił,ale sprawdź na wszelki wypadek czy lekarz dobrze podał Ci dni cyklu w którym masz robić badania,żeby nie wydawać pieniędzy na darmo,np. fsh i lh w 2-3 dc. Tu masz wątek
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... =6&t=63409
Awatar użytkownika
editgb
Posty: 124
Rejestracja: 21 lut 2010 01:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: editgb »

Wielkie dzięki za odpowiedź! :) wiem, że to dziwne, co sie u mnie dzieje ... taki cykl tzn 23 dni mam od ponad roku, a w zasadzie zaczelo sie, kiedy dowiedzilismy się o strasznych wynikach męża - okropnie to przezylam!! i lekarz wtedy stwierdzil, ze to wynik stresu! i ze sie unormuje, a niestety nie unormowalo sie :( w lipcu br bede miala 34lata, więc z ta rezerwa moze byc roznie! Badania hormonów tj fsh, lh, estradiol, prolaktyna, tsh, ft4, anti-tpo i amh kazał zrobić w dniach od 2 do 6, stwierdzając, że może byc nawet 6!
Awatar użytkownika
Ligia
Posty: 1900
Rejestracja: 31 paź 2007 01:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: Ligia »

editgb Tak myślałam,zwykli ginowie nie znają się zbytnio na hormonach. To to cykle masz krótkie,moje są trochę dłuższe - 25 dniowe.
Awatar użytkownika
editgb
Posty: 124
Rejestracja: 21 lut 2010 01:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: editgb »

Kiedys miałam książkowe 28 dni - zawsze przez lata, a teraz (ponad rok) coś takiego :( Czyli mam te badaia wykonać 2-3 dnia? a prolaktyne, w którym dniu najlepiej? też tak, samo, czy np6-7? zważywszy, że owu mam wczesną! byłam u gina w klinice niepłodności, tej, w której leczy się mój mąż, więc kurcze powinien się znać!!
gosc123
Posty: 270
Rejestracja: 14 paź 2010 20:35

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: gosc123 »

prosze o interpretacje wyniku progesteronu badanie wykonane w 22 dc (dodam jeszcze, ze cykl byl stymulowany clo) :

progesteron w surowicy 11, 82 ng/ml

opis:
faza foliukularna 0,2 - 1,5
faza owulacyjna 0,8 - 3,0
faza lutealna 1,7 - 27,0
po menopauzie 0,1 - 0,8


z gory dziekuje za odp.
III IUI - 14.05.2012 r. - 34 dc beta 310,4 mlU/ml; 36 dc beta 593,9 mlU/ml
25.06.2012 r. - bija 2 serduszka :love: :love:
06.09.2012 r. - pierwsze kopniaki :-)
18.09.2012 r. - beda chlopaki :-)
maluchy sa juz z nami
zabka8800
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2011 13:47

Re: PROGESTERON

Post autor: zabka8800 »

Wracając do mojego pytania odnośnie progesteronu, które pojawiło się na forum na stronie: http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... &start=315

Odnośnie pytania Ligii:
Badania na progesteron miałam robione w fazie lutealnej, o ile dobrze pamiętam był to 21 dc.
Lekarz przepisał mi tabletki anty abym miała regularnie okres, bo do tej pory miałam go co 3 miesiące i po to, aby jajeczka zachować sobie na ,,późniejszy termin" tzn. do momentu, kiedy będę starać się o dziecko.
Awatar użytkownika
Ligia
Posty: 1900
Rejestracja: 31 paź 2007 01:00

Re: PROGESTERON

Post autor: Ligia »

No to wygląda,że owulacji nie miałaś w cyklu, którym badałaś progesteron. A czy lekarz mówił jaka jest przyczyna długich cyklów,mówił coś o pco?
zabka8800
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2011 13:47

Re: PROGESTERON

Post autor: zabka8800 »

Zespół pco został wykluczony po obrazie usg (zdaniem lekarza ,,obraz nietypowy dla zespołu policystycznych jajników"), a przyczyną takich cykli jest po prostu niski poziom progesteronu. Pozostałe wyniki hormonów - m.in. FT4, FT3, TSH, prolaktyna, estradiol, FSH w normie (LH nieznacznie ponad normę,ale wg lekarza wpływa na to niedobór progesteronu). Obraz usg wykluczył też mięśniaki i torbiele.
Awatar użytkownika
Ligia
Posty: 1900
Rejestracja: 31 paź 2007 01:00

Re: PROGESTERON

Post autor: Ligia »

zabka8800Do dobra,ale okres co 3 miesiące to nie jest normalne. Nie wiem czy branie tabletek to jest wyjście żeby kiedyś nie okazało się,że bardziej Ci zaszkodziły niż pomogły. Ja zapytałbym eksperta co on na to. A jakie masz fsh?I czy badane było w 2-3 dc?
zabka8800
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2011 13:47

Re: PROGESTERON

Post autor: zabka8800 »

Dlatego właśnie, że okres miałam co 3 miesiące lekarz zlecił mi badania, na podstawie których wyszedł niedobór progesteronu. Ginekolog dał mi 2 możliwości: albo biorę tabletki zawierające progesteron (nie antykoncepcyjne) i wtedy reguluje mi nimi cykle, ale jajeczka ,,przepadają", albo antykoncepcyjne , aby te najlepsze zostały zachowane na późniejszy okres (zdaniem lekarza takie rozwiązanie teraz jest lepsze), kiedy będę chciała mieć dzieci. Nie pamiętam teraz, jaki miałam wynik fsh, bo jestem teraz na wakacjach, ale na pewno badania miałam wykonywane w 3 dc. Chyba wiem, do czego chcesz nawiązać- stosunek fsh do lh jest w normie. Chodzi mi tylko o to, czy mając niski progesteron można bez większych trudności zajść później w ciążę?
Awatar użytkownika
Ligia
Posty: 1900
Rejestracja: 31 paź 2007 01:00

Re: PROGESTERON

Post autor: Ligia »

Chodzi mi tylko o to, czy mając niski progesteron można bez większych trudności zajść później w ciążę? Można w drugiej fazie cyklu brać progesteron w tabletach,ale musiała byś brać coś na owulację bo sam progesteron nie wystarczy jak owu brak. bez większych trudności zajść później w ciążę? Ciężko stwierdzić jak zareagujesz na leki.
Brylka
Posty: 638
Rejestracja: 28 sie 2010 09:26

Re: PROGESTERON

Post autor: Brylka »

zabka8800 wydaje mi się, że patrzysz na ten problem od tyłu. To nie - niski poziom progesteronu jest przyczyną długich cykli tylko brak lub bardzo późna owulacja. Progesteron wzrasta po owulacji i wtedy możemy mówić o fazie lutealnej cyklu. Jeśli robiłaś badanie przed owulacją to mimo, iż był to 21 dc wciąż wyłaś w fazie folikularnej. Jak masz menstruację co 3 miesiące to powinnaś oznaczyć poziom progesteronu mniej więcej na tydzień przed spodziewaną miesiączką. Wtedy dopiero można stwierdzić czy ten hormon faktycznie jest czy nie jest w normie. Na jakąkolwiek opcje (sztuczny progesteron/tabletki anty) się nie zdecydujesz - problemu to nie rozwiąże tylko sztucznie wyreguluje Ci okres. Po odstawieniu leków sytuacja może wrócić do punktu wyjścia. Jeżeli to Ci odpowiada to ok, ale może warto by było spróbować dowiedzieć się czemu owulacje nie występują lub występują tak późno. Tak czy siak powodzenia.

My little Angels: 18.08.2007 12.12.2010 18.06.2012 31.05.2016 
Późne owulacje, Hashimoto, ANA 1:160 
 

Awatar użytkownika
pyzia
Posty: 446
Rejestracja: 31 sie 2009 00:00

Re: PROGESTERON

Post autor: pyzia »

Hej,czy branie luteiny 50 pod język od 15 dc przez 10 dni w celu zajścia w ciąże jest dobre?od 15 dc zaczyna sie brac gdy okresy występują regularnie co 30 dni...a u mnie ostatnio ta regularnośc szwankuje ponieważ ostatni cykl miałam 50 dni ,gdzie potem miałąm luteina własnie wywoływany okres a teraz mam od 15 dnia własnie zażywać luteine 2x1 tabl.Czy nie zablokuję owulki,jajeczkowania?
luty 2010r.synek(*)
styczeń 2012r. cudowne II kreski na teście!!
termin porodu wyznaczony na sierpień 2012r.:))
Cudzie trwaj!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”