LUTEINA

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
neti87
Posty: 432
Rejestracja: 18 mar 2004 01:00

LUTEINA

Post autor: neti87 »

Lekarz zalecił mi branie Luteiny od 20 do 28 dnia cyklu (2x1 tabl). Ostatnio moje miesiączki były nieregularne i cykle dośc długie, więc stąd ta Luteina.
Wczoraj (26 dc) zauważyłam lekkie plamienie. Nie podnosiłam alarmu, gdyż nie przypominało ono miesiączki. Dziś jednak krew ma kolor ciemnoczerwony, nie przypomina to już plamienia, lecz jakby bardzo skąpa miesiączkę. Zabezpieczyłam się wkładką, bo to nie jest obfite krwawienie, lecz tak jak pisałam, zupełnie inne niż wczoraj.
W poniedziałek skontaktuję się z lekarzem, lecz może mi poradzicie co mam zrobić. Brać dalej tę Luteinę? Czy to już miesiączka czy też takie krwawienie przy Luteinie się zdarza? Pytam, bo od nowego cyklu (od 5 dc) miałam zacząć brać Clo, więc muszę wiedzieć jak policzyć początek cyklu. Całe szczęście, że w poniedziałek mogę zadzwonić do lekarza, bo zgłupiałam już zupełnie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
neti87
Posty: 432
Rejestracja: 18 mar 2004 01:00

Post autor: neti87 »

Bardzo proszę o pomoc, bo w dalszym ciągu krwawię...Czy mam nadal brać Luteinę?
Awatar użytkownika
Aneczka27
Posty: 1731
Rejestracja: 14 gru 2003 01:00

Post autor: Aneczka27 »

kurcze neti nie umiem Ci pomóc bo ja krwawię dopiro po odstawieniu luteiny. Może zapytraj eksperta, skoro dziewczyny nie piszą to może będzie szybciej?
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

Neti, ja jak brałam luteinę to zaczęłam krwawić w 19 d.c. - normalna krew. Ja już nie wiem co sądzić o tym leku, nie chcę siać herezji, ale już kilka razy czytałam od dziewczyn o plamieniach po luteinie. Jednak na ulotce piszą, że może to być skutek uboczny, choć rzadki, ale jest. Nie wiem jednak co Ci radzić, czy odstawić, ja wtedy brałam do końca, a krwawienia przeszły w plamienia. Luteiny już jednak nie stosuję.
Awatar użytkownika
neti87
Posty: 432
Rejestracja: 18 mar 2004 01:00

Post autor: neti87 »

Ta Luteina rzeczywicie miala cykl skrócić, bo ostatnio miewałam 40-dniowe cykle. Ale ok, rozumiem, że jakoś dziwinie na nią zareagowałam.
Nie wiem tylko, czy dzisiejszy dzień (krwawienie w trakcie Luteiny) mam uznać za 1 dc? Bo od tego zależy kiedy zacznę brać Clo...Buuuuu, co za przypadek.
Awatar użytkownika
marsza
Posty: 497
Rejestracja: 12 sty 2004 01:00

U mnie przy luteinie było podobnie

Post autor: marsza »

Witaj!
Jak ja brałam luteinę (z powodu torbieli jajnika) cykl skrócił sie o 3 dni (wczesniej miałam cykl 28 dniowy). Krwawienie miesiączkowe miałam dość dziwne podobne jak u ciebie Neti. Ale najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem.
Awatar użytkownika
neti87
Posty: 432
Rejestracja: 18 mar 2004 01:00

Post autor: neti87 »

Przez całą sobotę i dziś też miałam krwawienie (mniej obfite niż zwykle, ale to już nie było plamienie), więc liczę sobotę jako 1 dc. Po prostu ta Luteina znacznie skróciła mi cykl. Dam znać co powiedział lekarz...

Dziekuję za pomoc. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mamaPapusia
Posty: 975
Rejestracja: 02 lip 2004 00:00

Post autor: mamaPapusia »

Ta Luteina to chyba głupi lek. Zawsze miałam baaaaaaardzo długie cykle. Od 33-89 dni. Dostałam więc od swojego byłego gina Luteinkę. Miałam ją brać od 15 do 25 d.c. Cykle skróciły mi się do 20 dni. Po pierwszych plamieniach w 20d.c. odstawiałam Luteinę. Zebrałam za to ochrzan od gina. Podobno nawet przy większych plamieniach Luteinę należy wybrać do końca. Ale osobiście mam wrażenie że to brednie. No bo jak liczyć kolejne dni cyklu?
Awatar użytkownika
mamaPapusia
Posty: 975
Rejestracja: 02 lip 2004 00:00

Post autor: mamaPapusia »

Dziś Luteiny już nie biorę. Po dokładnych badaniach hormonalnych okazało się, że był to nietrafiony lek.
Awatar użytkownika
magboj
Posty: 53
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: magboj »

Ja też brałałam Luteinkę i teraz jak nie dostaję @ też ją biorę. Trzeba ją brać przez 5 lub np 10 dni . Kiedyś moja gon powiedziała że mam ją odstawić jak dostanę plamienia chyba że podejrzewam ciążę. Po luteinie mam bardziej skąpe @ i króktkie. Myślę że plamienia które dostałaś możesz traktować jak @ i koniecznie ją odstaw chyba że podejrzewasz ciąże. Branie dalej luteiny zwiększa progestero i stąd ta @ nie może sie wyklarować:) POWODZENIA
Awatar użytkownika
melli
Posty: 674
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Post autor: melli »

Witam!
Ja tez biore luteine,gin zaleca zebym brala przez 10 dni a jezeli wczesniej dostane @ mam ja odstawic(chyba ze podejrzewam ze jestem w ciazy to mam dalej brac) .Nigdy nie mialam skutkow ubocznych jak plamienie od razu wiedzialam ze to @ wiec nie mialam problemu kiedy brac clo
pozdrowienia dla bocianowiczek :D
Awatar użytkownika
ingga
Posty: 2525
Rejestracja: 09 sty 2004 01:00

Post autor: ingga »

podpisuje sie pod postem melli, ja róniez luteine toleruje ok..i jak dla mnie jest oki..POZDROWIONKA
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

A ja też po luteinie zaczęłam plamić w 20 d.c. :(
Awatar użytkownika
neti87
Posty: 432
Rejestracja: 18 mar 2004 01:00

Post autor: neti87 »

Dziewczynki czy spotkałyście się z takim zaleceniem, zeby Luteinę brać od 18 dc do 1-szego dnia krwawienia???
Ja właśnie tak biorę i ostanim razem kiedy miałam brać od 20 do 28 dc, to już 26 dc miałam krwawienie.

Tym razem biorę i nic, a dziś jest 27 dc. Nie wiem czy brać tak dajej czy przerwać, żeby miesiączka wystąpiła?
Awatar użytkownika
melli
Posty: 674
Rejestracja: 13 maja 2004 00:00

Post autor: melli »

neti87 ja biore luteine nie zawsze tak samo tzn nie mam ustalone ze od np 20 dc.Mnie lekarz kaze zazywac na drugi dzien po IUI lub po przytulaniu sie z mezem ,przez 2 tyg,a jak sie pojawi wczesniej @ to przerwac (chyba ze podejrzewam ze jestem w ciazy to biore dalej).
Pozdrowienia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”