MENOPUR

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Becia_29
Posty: 65
Rejestracja: 18 mar 2009 01:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: Becia_29 »

Cześć dziewczyny ja stosowałam menopur jakiś czas ale u mnie trudno go dostać a że ma blisko do granicy czeskiej to kupowałam zamiennik o nazwie merional 75 za jakieś 50 zł/am. Ma takie samo działanie a cena lepsza :D w ogóle w Czechach nie ma problemu z lekami nawet pregnyl bez kłopotów można kupić i nie muszę korzystać z zamiennika jaki jest ovitrele za :firing: 160 zł w Polsce. pozdrawiam
starania od 2006
HSG,laparoskopia,3 histeroskopie w końcu trwale usunięto polipa,6 IUI :(
nie polecam leczyć się w Krakowie(przeczytaj mój post w historii!!)
IVF kwiecień,czerwiec,listopad jest :D
Obrazek
Awatar użytkownika
agnes0808
Posty: 64
Rejestracja: 05 gru 2010 14:36

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: agnes0808 »

Fedora pisze:agnes - przykro mi, nie znam dokładnie Twojej sytuacji ale skoro lekarz tak zadecydował to na pewno ma rację - rozumiem, że nie masz lewego jajowodu tak? Odpocznij chwilę i wracaj do walki, bo czas leci moja droga - ja się wściekam bo ostatnio nie mogła brać leków bo to kamień to angina i się wszystko odkłada w czasie .. pozdrawiam i trzymaj sie!
Fedora, moja sytuacja po krótce wygla tak.... jak zauważyłaś jestem posiadaczką tylko prawego jajowodu, lewy uraciłam po ciązy po za macicznej.Obecnie mija 4 rok starań, a dwa lata pod kontrolą lekarza. Przeszłam wszystkie mozliwe badania.Być może problem tkwi w mojej psychice, jakaś blokada, choć nie wierze w takie zjawisko.Pod czas ostatniej wizyte kiedy to okazało się, że Menopur nie zadziałał, doszlismy z moim magikiem ze czas na przerwe, odpoczynek bo jestem bardzo zaangażowana w starania. Z pewnoscia ma racje.
Dodam moze tylko tyle ,że ma syna i wiem, że mogę zajśc w ciążę, tylko mój organizm potrzebuje na to czasu i odpowiedniego momentu. Przy takiej sytuacji jak moja na cyklu naturalnym istnieje ryzyko ze owulacja moze następowac z lewego jajnika nawet 3 cyle z rzedu. Więc dlatego podchodzilismy do iui. Teraz pozostawiam sprawe samej sobie, zobaczymy co z tego bedzie. Jak masz do mnie jakieś pytania to pisz na priv.
Mam nadzieje,że ten moj post nie zostanie usuniety. Pozdrawiam
4 lata starań, brak jednego jajowodu
dwie nieudane iui

wyciągnij ręce i chwyc marzenia***
rośnij moja kruszynko ;))
Awatar użytkownika
Fedora
Posty: 1796
Rejestracja: 20 kwie 2010 20:26

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: Fedora »

agnes - ja też nie wierzę w blokadę psychiczną, no ale cóż, musimy czekać cierpliwie, zbieraj siły, odpocznij a może faktycznie się uda! pozdrawiam i powodzenia!
1,5 roku starań
XII 08 aniołek :(
asthenoteratozoospermia
2 cykle clo i menopur
hsg - jajowody drożne, macica dwurożna?
1 IUI 18.04 - menopur, clo, entcorton
beta 345, 726, 5523!
06.01.2012 LENKA :)
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: yennefer23 »

Becia_29 pisze:Cześć dziewczyny ja stosowałam menopur jakiś czas ale u mnie trudno go dostać a że ma blisko do granicy czeskiej to kupowałam zamiennik o nazwie merional 75 za jakieś 50 zł/am. Ma takie samo działanie a cena lepsza :D w ogóle w Czechach nie ma problemu z lekami nawet pregnyl bez kłopotów można kupić i nie muszę korzystać z zamiennika jaki jest ovitrele za :firing: 160 zł w Polsce. pozdrawiam
Becia, Merional to nie jest odpowiednik Menopuru, to jest inny lek, innego producenta. W PL znany jest jako Merional :) w PL jest prawie polowe tanszy niz Menopur. Wiem ze mozna go w Czechach kupic za ok. 50 zlotych. Menopuru nie kupisz w Czechach, w PL place za niego 120 zlotych w klinice, w hurtowniach farmaceutycznych kosztuje jeszcze wiecej

Agnes powodzenia.

Fedora, kiedy IUI?

moje kolejne nieudane i nie wiem czemu ... niby wszystko bylo ok
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
anka11
Posty: 181
Rejestracja: 03 wrz 2003 00:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: anka11 »

yennyfer23 nie wiem skąd masz takie informacje ale Merional jest odpowiednikiem Menopuru. Ma dokładnie taki sam skład tj. po 75jm. FSH i LH tylko produkuje go firma IBSA a Menopur produkuje FERRING. Porównaj sobie ulotki tych leków to przyznasz mi rację. Menopur w Czechach jest równiez dostępny za ok. 100 zł./amp.
Awatar użytkownika
agnes0808
Posty: 64
Rejestracja: 05 gru 2010 14:36

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: agnes0808 »

[/bDziewczyny, merional to nie menopur]
4 lata starań, brak jednego jajowodu
dwie nieudane iui

wyciągnij ręce i chwyc marzenia***
rośnij moja kruszynko ;))
Awatar użytkownika
anka11
Posty: 181
Rejestracja: 03 wrz 2003 00:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: anka11 »

agnes0808 ja nie twierdzę że Merional to Menopur tylko mówię że te dwa leki mają IDENTYCZNY skład tylko są produkowane przez inne firmy. A skoro mają identyczny skład to można chyba przyjąć założenie że jeden jest odpowiednikiem drugiego tzw. generykiem? Jeżeli sie mylę to licze na wyprowadzenie mnie z błędu :wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lek_generyczny
Awatar użytkownika
agnes0808
Posty: 64
Rejestracja: 05 gru 2010 14:36

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: agnes0808 »

anka11 pisze:agnes0808 ja nie twierdzę że Merional to Menopur tylko mówię że te dwa leki mają IDENTYCZNY skład tylko są produkowane przez inne firmy. A skoro mają identyczny skład to można chyba przyjąć założenie że jeden jest odpowiednikiem drugiego tzw. generykiem? Jeżeli sie mylę to licze na wyprowadzenie mnie z błędu :wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lek_generyczny
Tyle ze menopur jest naturalnym hormonem, nie syntetykiem i dlatego taki drogi. Jego działanie praktycznie takie samo jak na cyklu naturalnym. Radze, troszke poczytac
4 lata starań, brak jednego jajowodu
dwie nieudane iui

wyciągnij ręce i chwyc marzenia***
rośnij moja kruszynko ;))
Awatar użytkownika
anka11
Posty: 181
Rejestracja: 03 wrz 2003 00:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: anka11 »

No własnie poczytałam i znalazłam takie coś:
http://www.swiat-zdrowia.pl/leki/merional-9220

Tu jest najważniejsze : Ludzka gonadotropina menopauzalna (zawierająca hormony folikulotropowy i luteinizujący w jednakowych proporcjach), uzyskiwana z moczu kobiet w okresie przekwitania. Najważniejszym efektem działania leku jest rozwój dojrzałego pęcherzyka Graafa. Po podaniu domięśniowym lub podskórnym T0,5 LH wynosi 2,2 h, FSH - 2,9 h.

Bede wdzięczna za linka z informacją że to jest lek syntetyczny.
Awatar użytkownika
Becia_29
Posty: 65
Rejestracja: 18 mar 2009 01:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: Becia_29 »

yennefer23

Witam,

Nie rozumiem tak mi mówiono Czechach że to jest odpowiednik Menopuru i działa tak samo ja Merionall, czy to oznacza że nie działa on na jajeczkowanie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anka11
Posty: 181
Rejestracja: 03 wrz 2003 00:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: anka11 »

Becia działa jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Becia_29
Posty: 65
Rejestracja: 18 mar 2009 01:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: Becia_29 »

no właśnie bo teraz czytałam podany link od anka 11

Dodane -- 22.12.2010, 20:56 --

dziękuje bo już miałam wątpliwości co do leku :D
Awatar użytkownika
Fedora
Posty: 1796
Rejestracja: 20 kwie 2010 20:26

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: Fedora »

yennefer23 IUI miała byc przed świętami, ale dostałam anginy i brałam 2 antybiotyki i skapitulowałam, teraz mam podrażnione okolice, oby nie grzyba jakiegoś, po świętach idę na posiew i się okaże - i jak wszystko będzie ok to zaczynam wywoływać @ i potem menopur i IUI

Przykro mi, ze się nie udało, może nowy rok będzie dla nas bardziej przychylny.. a co mówi Twój gin? ile miałaś pęcherzyków teraz po menopurze?

a póki co Zdrowych, Rodzinnych, Radosnych Świat dziewczyny i spełnienia tego jednego chyba dla każdej z nas największego marzenia!!
1,5 roku starań
XII 08 aniołek :(
asthenoteratozoospermia
2 cykle clo i menopur
hsg - jajowody drożne, macica dwurożna?
1 IUI 18.04 - menopur, clo, entcorton
beta 345, 726, 5523!
06.01.2012 LENKA :)
Awatar użytkownika
ola_04
Posty: 504
Rejestracja: 24 lut 2009 01:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: ola_04 »

dziewczyny gdzie przechowuje się Menopur ?
Wiem ze jedne w temp. pokojowej inne tez w lodówce ...
Niektóre dziewczyny na pierwszych stronkach tego postu pisały,zeby tylko nie w lodówce!
a na ulotce jest napisane do 25 stopni a w lodówce przecież jest ponizej 25 st. to niby dlaczego nie mozna w niej przechowywać ??
Jezeli ktos wie dokładnie czy mozna w lodówce i czy w tem. pokoj. tez mozna to niech napisze :)
wysokie FSH
słabe żołnierzyki męża
1-ICSI - 2008 nie udało sie :( INVICTA brak transweru
2-ICSI -LISTOPAD 2010 :( 6 komórek wszystkie złe :( Bocian brak transweru
3-ICSI GRUDZIEN 2010 :( 2 kom Bocian brak transweru
w czerwcu spróbuje jeszcze...
4-IMSI - 6 kom w tym 3 ok ale znowu brak zarodków :(

Juz nie walcze............
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Menopur - do stymulacji

Post autor: yennefer23 »

Becia_29, pewnie ze dziala :) ale widze ze juz sprawy wyjasnione :)
ola_04 mnie powiedziano, ze w suchym miejscu, nie w lodowce
Fedora, i jak tam insemka? cos dzialacie?
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”