laparoskopia a dwa niedrożne jajowody

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
gosiaczeks_12
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Post autor: gosiaczeks_12 »

narine34staram się nie martwić ale to jest silniejsze tym bardziej ze nie jest pewne czy ten jajowód wogóle da sie udrożnić.ale jestem dobrej myśli bo chyba nie można mieć tyle nieszczęść na raz bo ostatnio każda wiadomość jest coraz to gorsza mam nadzieje że teraz choć jedna będzie dobra
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

gosiaczeks_12 Ja mam jeden niedrozny i ciesze sie,ze ten drugi jest.Choc nie jestem pewna bo kazda laparo niesie ze soba zrosty.Wiec juz moge miec zrosty ale działam i nie mysle o tym.
Awatar użytkownika
gosiaczeks_12
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Post autor: gosiaczeks_12 »

ja jestem już po wszystkim i wcale nie było tak żle okazało się że miałam oba jajowody drożne ale miała jajniki i jajowody poprzyrastane do otrzewnej pouwalniali mi te zrosty no i lekarz powiedział że tam od środka to całkiem nieżle wygląda no i ze mam brac od przyszlego cyklu clo i zrobi mi kolejną inseminacje i może teraz sie uda
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

treść wymoderowano
Awatar użytkownika
gosiaczeks_12
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009 01:00

Post autor: gosiaczeks_12 »

treść wymoderowano
Awatar użytkownika
narine34
Posty: 3091
Rejestracja: 30 lis 2007 01:00

Post autor: narine34 »

treść wymoderowano
Awatar użytkownika
balbina07
Posty: 11510
Rejestracja: 14 paź 2006 00:00

Post autor: balbina07 »

Przypominam ze tematem wątku jest zabieg laparoskopii
Niepłodność boli. Porozmawiajmy.
Cukierczek
Posty: 2673
Rejestracja: 25 paź 2006 00:00

Post autor: Cukierczek »

gosiaczeks_12ciesze sie ze jestes po i ze ponaprawiali co trzeba.
Ja sie tez jednak zdecydowałam, czekam na @
start od V.06;I,II-08- 2 IUI;IVF 04.08:

12 dpt beta 28,71;15 dpt beta 279,03;21 dpt beta 166 - dlaczego :(;22 dpt beta 241 ??

23 beta 130 :(; II ivf- 7 beta. Mrozaczek II.09 :( histeroskopia,kariotypy oki juz po laparo :))31.03.2010 coreczka :)

Plan:
Awatar użytkownika
chrupa
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2009 00:00

Post autor: chrupa »

Niestety muszę dołączyć do Waszego grona :) W maju po HSG zdiagnozowano u mnie obustronnie niedrożne jajowody. Wszyscy odradzają laparoskopię i radzą IVF. Nie chcę się tak łatwo poddać i chcę spróbować laparoskopii. Byłam w piątek na wizycie u kolejnego gina, który podejmie się próby udrożnienia. Skuteczność zajścia w ciążę po laparoskopii i IVF są porównywalne jakieś 30% Nie chcę żałować, że nie spróbowałam. Niestety teraz mamy okres wakacyjny i będę musiała poczekać, ale i tak jestem zdecydowana.
Awatar użytkownika
Karola1981
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2009 01:00

Post autor: Karola1981 »

witam, jestem tutaj pierwszy raz i mam ważne pytanko czy ktoś będzie mi wstanie powiedzieć którego dnia cyklu powinno się robić laparoskopię, mam torbiel na prawym jajniku.Lekarz wyznaczył mi termin bez zapytania mnie o termin oststniej miesiączki i przez to termin opercji mam wyznaczony na ok 26dzień cyklu nie wiem czy tak może być czy jednak termin powinien być zmnieniony będę wdzięczna za szybką odpowiedź
antonella
Posty: 7319
Rejestracja: 09 maja 2008 00:00

Post autor: antonella »

chrupa2 lata temu podczas hsg , wykryto 2 niedrozne jajowody
totalna zalamka, wiec orazu in vitro,wszyscy lekarze odradali mi laparoskopie
10 dni temu mialam laparaskopie i jajowody w idelanym stanie 8O , wiec one nie sa przyczyna niemoznosci zajscia w ciaze
Jak wydac hsg, byc myle, badanie po prostu zostalo zle wykonane

Takie bedania wykonuje sie w klinikach , ktore sie specjalizuja w nieplodnosci, a nie szpitalach zwyklych,ale madry czlowiek po szkodzie

Antoś


Awatar użytkownika
donata27
Posty: 78
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Post autor: donata27 »

karola 1981 ja miałam robioną laparoskopie w 13dniu cyklu to było 18 listopada i juz bardzo dobrze sie czuje zaczynamy starania o dzidzie :P pamietam ze lekarz liczył mi dni!Pozdr.

Dodane po: 2 minutach:

bedziesz przed@ tak więc nie bardzo tak mi sie wydaje bo najlepiej w połowie cyklu!
Awatar użytkownika
iwka82
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2010 01:00

Post autor: iwka82 »

Witam. Od 2008 roku staramy się z mężem o dziecko, na początku obserwacja cyklu, badanie poziomu hormonów i wszystko ok. Potem HSG i tu przykra wiadomość, niedrożne oba jajowody :( Lekarz od razu wręczył mi wizytówkę kliniki in vitro stwierdzając, że to nasza jedyna szansa. Znaleźliśmy innego lekarza i 1 lutego, w 10 dniu cyklu, miałam wykonaną laparoskopię.Wynik - oba jajowody drożne :D Prawdopodobnie kontrast podawany w czasie HSG był za zimny i doszło do skurczu jajowodów. Podczas laparoskopii usunięto niewielkie ogniska endometriozy z jajników i teraz z wielką nadzieją na sukces zaczynamy nowe starania o upragnione dziecko.
Awatar użytkownika
aniakana
Posty: 34
Rejestracja: 05 lip 2009 00:00

Post autor: aniakana »

Czesc...Umnie jest odwrotnie...w grudniu miałam HSG z ktorego wyszło, że prawą strone mam drożną ale lewej wogóle nie było widać na zdjęciach...wiec lekarz zalecił histerioskopie w poniedzialek mialam robioną i tu przykra wiadomość oby dwa jajowody niedrożne...jakim cudem?! tu tak a w innym badaniu inaczej?! teraz czeka mnie laparoskopia - ostatnia szansa :(
Awatar użytkownika
iwka82
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2010 01:00

Post autor: iwka82 »

Laparoskoipa jest chyba najdokładniejszym badaniem, bo lekarz widzi wszystko co dzieje się w środku. Ja w czasie laparoskopii miałam robioną jednocześnie histerioskopie. Zabieg dobywa się w znieczuleniu ogólnym, więc nic nie będziesz czuła, a naprawdę to badanie wiele wyjaśnia. W Twoim przypadku jest jak najbardziej wskazana przy tak sprzecznych wynikach wcześniejszych badań. [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”