DUPHASTON

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
AnetaP
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2004 01:00

DUPHASTON

Post autor: AnetaP »

Mam brac duphaston od 16 do 25 dc.
Ciekawa jestem, kiedy powinna pojawic sie mi miesiaczka?
Czy duphaston moze rozlegulowac cykl?


Aneta
Awatar użytkownika
Tasiemka
Posty: 270
Rejestracja: 06 sie 2003 00:00

Post autor: Tasiemka »

Cześć,
mi duphaston nie opóźniał miesiączki - niestety - oczywiście wolałabym jej w ogóle nie dostać :wink: . Ale to zależy od organizmu, każda z nas reaguje inaczej na leki.
Życzę aby Duphaston opóźnił Ci miesiączkę na co najmniej 9 m-cy :flowers:
Pozdrawiam,
Tasiemka
Awatar użytkownika
Gerta
Posty: 103
Rejestracja: 05 lut 2003 01:00

Post autor: Gerta »

Hej!
Mnie Duphaston wyregulowal cykl, zmniejszyl napiecie przedmiesiaczkowe. Bralam go dosc dlugo i jak przestalam brac, to dlugo potem bylo wszystko w porzadku. Ale ostatnio znow cos jest nie tak - pewnie wroce do Duphastonu :(
Pozdrawiam,
Gerta
Awatar użytkownika
lidka68
Posty: 510
Rejestracja: 05 sty 2004 01:00

Post autor: lidka68 »

hej!
Ja też brałam duphaston przez 10 dni i jakieś 3-4 dni po odstawieniu zaczęłam krwawić. A brałam, bo pęcherzyk mi nie pękł pomimo pregnylu w podwójnej dawce.
Pozdrawiam,
Lidka
Awatar użytkownika
kim29
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: kim29 »

Cześc dziewczyny...

Odświeżam troche stary wątek, ale w związku z tym oczym była mowa wcześniej chcę się Was poradzic...

Cykle miałam zawsze bardzo regularne 28-29 dni. Od ponad dwóch lat współżyjemy z moim partnerem bez zabezpieczenia. Nigdy nie zaszłam w ciąże przez ten czas. Zgłosiłam się z tym problemem do ginekologa, miałam przeprowadzony monitoring owulacji, owu była w 20 dc, okazało sie że faza II trwała u mnie 8 dni, ponieważ jak w zegarku okres przyszedł 28 dnia.

Dostałam duphaston od 16-25dc. Miałam watpliwości czy go brać od 16dc rzeczywiście skoro już wiem że mam późne owu, a nie np. po stwerdzonej owulacji, ale ok, wyszłam z założenia że do lekarza trzeba mieć zaufanie i zrobiłam tak jak zleciła.

W tym cyklu stało sie coś niesamowitego, dla mnie samej... Owulacja była w 25dc, teoretycznie wg wskazań lekarskich powinnam juz nie brać więcej duphastonu, (no bo zalecenie było do 25dc) ale zdrowy rozsądek podpowiadał inaczej, wiec brałam go dalej. 29 dc dostałam okres!!!! :( i wtedy go odstawiłam już...

Dziewczyny czy Wy coś z tego rozumiecie??? Dlaczego moja faza lutealna trwała 4 dni? Przeciesz faszerowałam się duphastonem?

Czy mozna to jakoś wytłumaczyć?
Pomóżcie pls...

Krwawienie nie nyło takie jak co miesiać, trwało 1,5 dnia, potem tylko plamienie i takie tam. Do tego caly czsa odzywaja sie jajniki, i boli mnie kręgosłup, praktycznie pleców nie czuje tylko jak leżę, ale za to jak leżę bardziej odczuwam bóle w podbrzuszu... :(

Czy takie mogą byc objawy po duphastonie, i co to ma za związek z tą miesiączką - niemiesiączką???

Pozdrawiam goraco!!!

P.S. Przepraszam za tak rozwleklego posta...
Awatar użytkownika
gocha75
Posty: 97
Rejestracja: 23 cze 2004 00:00

Post autor: gocha75 »

kim29- troszkę to dla mnie dziwne co piszesz z tym duphastonem :?
Ja co prawda mam w miarę normalne cykle (owu 13-15dc) ale prawie zawsze stymulowane clo. Duphaston zawsze brałam od 15dc do... aż dostanę @, a jak by nie było to w ciąży chyba do 3 m-ca się go bierze. Ja niestety zawsze dostawałam @.
Nie wiem co myśleć o takim braniu dphastonu :? , ale lekarz chyba wie co robi......?
Awatar użytkownika
kim29
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: kim29 »

Dzięki za odp. Ja biorę duphaston pierwszy raz w życiu. Clo nigdy ni brałam. Wiem że jest to lek uzupełniający II fazę. Nie spodziewałam się tylko ze tak szybko po owu pojawi sie krwawienie, niespełna 5 dni... I nie wiem czy to postrzegac jako normalny okres, czy jako początek kłopotów? :?

Wizyta u lekara dopiero w środe... Tez jestem zszokowana, to nie tak miało być...

A jak sie czujesz po clo? Bo ja myślę o stymulaji ovu od nastepnego cyklu, ze względu na póxne owu, no ale jeszcze nie wiem co na to mój lekarz...
Awatar użytkownika
gocha75
Posty: 97
Rejestracja: 23 cze 2004 00:00

Post autor: gocha75 »

Skoro masz tak brdzo późno owu, to wydaje mi się że jakbyś brała clo (albo inny lek o takim działaniu) to może wtedy owu by była szybciej.
Słyszałam że jak II faza cyklu jest tak krótka to są mniejsze szanse na zajście :?
Jak pójdziesz w środę do swojego gina to pogadaj z nim o tym, a który dc będziesz wtedy miała?
Clo bierze się zazwyczaj 3-5dc lub 3-7dc, a teraz brałam 2-4dc, dzisiaj mam już 7dc więc we wtorek idę do gina na monitoring no i zobaczymy czy coś urosło :roll:
Awatar użytkownika
kim29
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: kim29 »

no niestety, u mnie wizyta u ginki dopiero w 11dc, czyli za późno w tym cyklu na stymulowanie, ale od następnego może...

Pewnie w tym cyklu znowu będę miała owu późno, jeśli w ogóle będzie...

Dzięki
Awatar użytkownika
gocha75
Posty: 97
Rejestracja: 23 cze 2004 00:00

Post autor: gocha75 »

Napisz koniecznie co ustaliłaś ze swoim gin, i nie martw się będzie dobrze :bigok: :bigok: :bigok:
Awatar użytkownika
kim29
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: kim29 »

Napiszę na pewno. Chociaż to juz będzie 11dc to pewnie u mnie nic nie zobaczy. Ale może podpowie dlaczego ten okres taki marny był... Trzymam kciuki zebys ujrzała na swoim USG piekny pęcherzyk (i)... :) :flowers:
Awatar użytkownika
gocha75
Posty: 97
Rejestracja: 23 cze 2004 00:00

Post autor: gocha75 »

Kim 29 jak tam przebiegła Twoja wizyta u lekarza :?: Rozmawiałaś z nim :?: Co powiedział :?:
Ja dzisiaj byłam u gina i już są dwa jajeczka 11 i 13, więc zobaczymy ile jescze urosną, bo w czwartek idę znowu :az: :bye:
Pozdrowienia i :bigok: :bigok: :bigok: :piwo:
Gocha
Awatar użytkownika
kim29
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: kim29 »

Hej,
Gratuluję, życzę Ci żeby ochoczo rosły, pekały i .... zeby pojawiła się dzidzia jak najszybciej.

A u mnie, cóż... to sprawa bardziej skomplikowana. Okazało się że to jednak chyba była miesiączka, bo beta wyszła ujemnie. W tym cyklu mam monitoring co dwa dni zaplanowany, więc zobaczymy dokładnie jak to u mnie jest. A potem, juz sama nie wiem, co dalej... Na razie pęcherzyk wzrastający 11mm..., a to 12dc, także nie za wesoło.

Ściskam!!!
Awatar użytkownika
Mysz_a
Posty: 1508
Rejestracja: 26 kwie 2002 00:00

Post autor: Mysz_a »

Hej.
Odświeżam wątek, bo nie chcę zaczynać nowego o tym samym leku... Mam pytanie: czy są jakieś "skutki uboczne" przy braniu Duphastonu :?:
Np. zwiększenie apetytu, tycie itp.

Serdeczności 8)
Mysz_A
Awatar użytkownika
MoYra
Posty: 53
Rejestracja: 04 paź 2004 00:00

Post autor: MoYra »

Mysz_a
Jeśli chodzi o mnie to brałam go na wywołanie miesiączki, która nie chciała do mnie przyjść.
Jadłam go 4 dni i owszem apetyt mi wzrósł, a nawet przytyłam 3 kg. Waga zawsze trzyma mi się tak samo, nie biorę na razie innych leków więc winowajcą musi być ON.
A tak poza tym to nie zauważyłam żadnych innych skutków ubocznych.
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”