Psychoterapia online dla przyszłych i obecnych rodziców

Wolne rozmowy na wszelkie tematy, związane i nie związane z tematyką innych forów bociana.

Moderator: Moderatorzy HydePark

ODPOWIEDZ
mikikiki

Psychoterapia online dla przyszłych i obecnych rodziców

Post autor: mikikiki »

Cześć!

Korzystając z wyszukiwarki nie znalazłam tematu, w którym poruszona została kwestia psychoterapii ale w formie online. Była mowa o terapii stacjonarnej. Wiele z nas poddało się jej w trakcie i po porodzie. Pandemia natomiast sporo namieszała w kwestii dostępności do specjalistów. Ja, będąc w ciąży z moim drugim dzieckiem, i jednocześnie będąc w rozjazdach, korzystałam ze wsparcia psychoterapeuty ale przez Internet. Podczas gdy zarówno w Polsce jak i za granicą nie można było dostać się do specjalisty, coś tknęło mnie i zaczęłam szukam w czeluściach internetu. Okazało się, że faktycznie - jest coś takiego jak psychoterapia online! Teraz jest znacznie więcej tego typu serwisów, ale wtedy natrafiłam tylko na "Elpis Online": https://www.elpisonline.pl/ Dla mnie to było ciekawe doświadczenie. Siedziałam sobie wygodnie w hotelowym fotelu, w pokoju obok smacznie spał mój starszy syn, a ja mogła swobodnie rozmawiać z psychoterapeutą. Koszt był nieco niższy niż ponosiłam w stacjonarnym gabinecie, ale już nawet nie chodzi o to. Chodziło o to, że mogłam z kimś porozmawiać i to swobodnie. Czułam się zaopiekowana. Teraz raz na czas korzystam z psychoterapii w tej formie. Umawiam sobie spotkania co 2 tygodnie, w dogodnych dla mnie terminach. Mnie to bardzo odpowiada. A jak jest z Wami? Czy korzystałyście z podobnego rozwiązania? Czy psychoterapia w tej formie przemawia do Was? Jak to było z dostępnością specjalistów w czasie pandemii w Waszym regionie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”