Proszę o poradę-wyniki badań - brak plemników!

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
Marcin1987
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2021 16:21

Proszę o poradę-wyniki badań - brak plemników!

Post autor: Marcin1987 »

Dzień dobry.
Mam 35 lat. Od ponad roku czasu staram się z żoną o dziecko niestety bezskutecznie. Żona leczyła się i wszystko ma w normie i jest wszystko wporządku, jej lekarz powiedział że pora na mnie. Trzy tygodnie temu zrobiłem pierwsze badanie nasienia i kilka dni temu drugie. W obydwu wyszło to samo- brak plemników.
Ph- 7,6 a w kolejnym 8,3
Abstynencja prawidłowa 3 i 5dni.
leukocyty 0,4
aglutynacja -
flora bakteryjna +

w pierwszym badaniu w uwagach dodano: Osad nasienia, po zwirowaniu próbki - plemników brak. Ejakulat ciągliwy ok 10-12cm
w drugim badaniu w uwagach: W osadzie nasienia plemników brak! Znaleziono pojedyńcze atroficzne komórki spermatogenezy.
Dodam że jako malutkie dziecko miałem zabieg na jądra gdyż nie przemieściły się do moszny ale nic na ten temat więcej nie wiem, tylko tyle. Bardzo proszę o poradę co w tym przypadku zrobić czy zrobić trzecie badanie nasienia i udać się z nim na konsultacje lekarską czy nie zwlekać. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7187
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Proszę o poradę-wyniki badań - brak plemników!

Post autor: Jan Wolski »

Pytanie się powtarza
Jest już odpowiedź
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”