Wysoki poziom sORP

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
lokitoki
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2020 14:41

Wysoki poziom sORP

Post autor: lokitoki »

Witam. Moja historia zaczyna się 3 lata temu, kiedy po półrocznym staraniu się o potomstwo poszedłem na pierwsze badania nasienia. Nie będę się tutaj rozpisywał nt. przebiegu leczenia (wszystko trwało ok 2 lata - wizyty-badania-operacja-wizyty-badania itd.). W efekcie finalny przeszedłem operacją laparoskopową żylaków powrózka nasiennego. Podstawowe wyniki znacznie się poprawiły (ilość, ruchliwość). Urolog stwierdził, że moje wyniki są ok i nie ma się o co przyczepić. Ginekolog mojej żony zlecił mi badanie MiOXSYS test: Ocena poziomu stresu oksydacyjnego (sORP) w plemnikach. Z tego co widzę wynik powinien być poniżej 1,38 mV /10^6 sperm/ml natomiast u mnie wynik sORP wynosi 19,30 mV a koncentracja plemników 54,00 10^6 sperm/ml. Proszę o interpretację tego wyniku, jakie badania jeszcze wykonać, czy iść z tym do urologa, może suplementować antyoksydanty? Nie jestem cukrzykiem, na nic nie choruję, nie piję w dużych ilościach, nie palę, prowadzę aktywny tryb życia.
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7187
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Wysoki poziom sORP

Post autor: Jan Wolski »

Witam,
Wydaje się, że antyoksydanty są w tym momencie najlepszym rozwiązaniem.
Gotowe fabrycznie preparaty komercyjne są w aptekach.
Najnowszy (z 2021 roku) to TENfertil ON.
Kontrola po 3 miesiącach stosowania 2 x 2.
Pozdr
lokitoki
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2020 14:41

Wysoki poziom sORP

Post autor: lokitoki »

Dziękuję Panie doktorze za odpowiedź, na pewno wdrożę zaproponowany przez Pana suplement do swojej diety. Proszę mi jeszcze powiedzieć ponieważ w Internecie jest bardzo mało informacji na ten temat. Zdaję sobie sprawę, że mój wynik przekracza próg graniczny prawie jedenastokrotnie ale proszę o interpretację tej wartości. Czy to jest bardzo dużo? Czy antyoksydanty wystarczą do zredukowania aż tak dużej różnicy?
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7187
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Wysoki poziom sORP

Post autor: Jan Wolski »

Witam
Obecność stresu oksydacyjnego można upraszczając określić jako efekt zaburzeń metabolizmu tkanek.
Podaż antyoksydantów jest zgodne z aktualną wiedzą
Kontrola po 3 miesiącach
Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”