Następne kroki

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
nakrapian
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2021 18:31

Następne kroki

Post autor: nakrapian »

Witam,
Bardzo proszę o poradę, co można dalej zrobić.

Badanie z kwietnia- 1% prawidłowych plemników (pozostałe parametry w normie), test HBA- 35%, posiew bez nieprawidłowości, żylaki wykluczone, w badaniach prolaktyna minimalnie powyżej normy. Nie mam nadwagi, uprawiam sporty, razem z partnerką stosujemy dietę z nikim IG, nie palę, alkohol bardzo okazjonalnie.
Androlog zalecił TenfertilON i 3 miesięczną kurację Clostilbegyt, którą właśnie skończyłem. Niestety wyniki się pogorszyły (zwłaszcza całkowita liczba plemników, która przed leczeniem wynosiła 122 mln/ejakulat).

Najnowsze wyniki:
Test HBA- 25%
Koncentracja plemników (mln/ml) 13
Całkowita liczba plemników (mln/ejakulat) 36,4
Ruch postępowy %15; mln/ejakulat 5,5
Ruch całkowity % 40; mln/ejakulat 14,6
Brak ruchu %60
Żywotność % 75; mln/ejakulat 27,3
Plemniki o prawidłowej budowie %1; mln/ejakulat 0,4

Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że androlog, do którego chodziłem już nie przyjmuje w tej poradni. Czy jest sens dalszej diagnostyki andrologicznej? Czy z takimi wynikami od razu trzeba myśleć o IVF i lepiej zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności?
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7187
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Następne kroki

Post autor: Jan Wolski »

To drugie rozwiązanie - radzę skierować się do profesjonalnej przychodni leczenia niepłodności.
Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”