Azoospermia, prośba w interpretacji wyników.

Dr Jan Karol Wolski
Specjalista Urolog FEBU, Specjalista Chirurg Dziecięcy i Urolog Dziecięcy, Androlog kliniczny PTA. Od 1995 r. w Przychodni Leczenia Niepłodności nOvum w Warszawie zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Pracuje również w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii w Warszawie, jako chirurg operujący chorych onkologicznie mężczyzn.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność męska

ODPOWIEDZ
lina114
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2021 10:04

Azoospermia, prośba w interpretacji wyników.

Post autor: lina114 »

Witam, mam pewien problem od dłuższego czasu wraz z narzeczona staramy się o dziecko. Proszę o opis i interpretacje moich wyników badań nasienia. Dodam, że wyniki hormonalne oraz genetyczne mam w porządku. Przeszedłem dwukrotnie operacje przepukliny pachwinowej, mam niewielkie żylaki jąder wraz ze zwapnieniami oraz za dziecka przeszedłem świnkę.
Poniżej wyniki nasienia:
Barwa nasienia: nieprawidłowa
Lepkość : prawidłowa
Czas upłynnienia: 30
pH: 8.3
Objętość: 2,5
Koncentracja plemników: -
Aglutynacja: -
Ilość plemników w ejakulacie: -
Ruch postępowy: 0
Uwagi: Barwa przezroczysta. W ejakulacie i jego osadzie plemników nie znaleziono.
Czy taki wynik nasienia oznacza, że nigdy nie będę miał dzieci ?
Jan Wolski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 7187
Rejestracja: 20 sty 2011 22:28

Azoospermia, prośba w interpretacji wyników.

Post autor: Jan Wolski »

Witam,
Operacja przepukliny może być przyczyną nadrożności nasieniowodu i następowej azoospermii.
W tym przypadku rozstrzygnięciem jest biopsja jader, poprzedzona szczegółową diagnostyką andrologiczną.
Zalecana jest biopsja mikroskopowa jąder, która zwiększa szanse na znalezienie plemników.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność męska - pytania do eksperta”