Zespół Ashermana czyli zrosty w macicy

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
zocha2021
Posty: 344
Rejestracja: 24 lis 2015 14:43

Zespół Ashermana czyli zrosty w macicy

Post autor: zocha2021 »

Zakładam ten wątek bo wiem jak ciężko znaleźć w internecie rzetelne informacje na temat zespołu Ashermana, możliwości jego leczenia, rokowań i szans na zajście w ciążę. Temat ten jest mi bardzo bliski- przez ostatnie 3 lata walczyłam z cienkim endometrium i II stopniem Zespołu Ashermana. Mimo wielu prób leczenia nie udawało mi się zajść w ciążę. Lekko nie było, ale nie poddawałam się, walczyłam dalej i chyba zostało to docenione. Chciałam Was powiedzieć, że nawet z Zespołem Ashermana można zajść w ciążę! Ja jestem tego najlepszym przykładem. A wierzcie mi- rokowania nie były dobre. Wielu lekarzy wprost mówiło mi, że nie mam szans na ciążę, że z tak zniszczoną zrostami macicą nie urodzę dziecka. A jednak stało się inaczej- właśnie jestem na półmetku ciąży i póki co nic złego się z nią nie dzieje. Także dziewczyny- nie poddawajcie się, walczcie dalej- do samego końca, szukajcie specjalistów od leczenia Ashermana bo tylko dzięki ich pomocy macie realne szanse na ciążę.
Jeśli chcecie poznać całą historię mojego leczenia- zapraszam na mojego bloga: https://matkamimowszystko.pl
2015.11- zaczynamy w nowej klinice od początku :)
2016.01.23- transfer blastocysty 4AA, 5 blastocyst i 4 komórki zamrożone
Jest synek!!!
2017.11- criotransfer (odwołany)
2018.10- przygotowanie do 2 criotransferu (niski progesteron)-odwołany
2019.08- II kreski na teście!
zocha2021
Posty: 344
Rejestracja: 24 lis 2015 14:43

Re: Zespół Ashermana czyli zrosty w macicy

Post autor: zocha2021 »

Co tu taka cisza panuje? Czyżby nie było na forum kobiet, które walczą ze zrostami w macicy? Chętnie wymienię się wiedzą, którą mam na ten temat...Piszcie śmiało :-)
https://matkamimowszystko.pl/zespol-ash ... a-pokonac/
2015.11- zaczynamy w nowej klinice od początku :)
2016.01.23- transfer blastocysty 4AA, 5 blastocyst i 4 komórki zamrożone
Jest synek!!!
2017.11- criotransfer (odwołany)
2018.10- przygotowanie do 2 criotransferu (niski progesteron)-odwołany
2019.08- II kreski na teście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”