bardzo nieskie AMH i nowe metody leczenia

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
gosia_m87
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2019 20:32

bardzo nieskie AMH i nowe metody leczenia

Post autor: gosia_m87 »

Witam
Od dwóch lat borykamy się z partnerem aby jakkolwiek zajść w ciąże z wykorzystaniem naszych komórek. Niestety mam bardzo małą rezerwę jajnikową. Jestem po kilku próbach invitro gdzie w jednej udało się pobrać komórkę i zapłodnić ale nie rozwinęło się, kolejne podejścia nie wychodziły - pęcherzyki były puste lub w ogóle ich już było. Większość lekarzy już tylko mówi o komórkach dawczyni. Ostatnie natknęliśmy się na artykuły o mezoterapii jajników oraz metodzie budzenia komórek IVA. Czy macie jakieś doświadczenia związane z tymi metodami?

Pozdrawiam serdecznie
gosia_m87
scania
Posty: 1587
Rejestracja: 12 maja 2013 22:42

Re: bardzo nieskie AMH i nowe metody leczenia

Post autor: scania »

Miałam mezoterapię w maju ubiegłego roku. FSH spadało przez pierwsze trzy cykle a potem zaczęło znowu rosnąć. AMH było praktycznie zerowe. Właściwie to do dzisiaj był jeden dobry cykl gdy FSH było w normie. W grudniu brałam lamette i był jeden pęcherzyk. Niestety pusty. Dzisiaj jestem w 42dc i mam lekkie uderzenia gorąca. Menopauza niestety raczej nadeszła. Mam jeden jajnik. Moja mama zaczęła brać HTZ w wieku 44lat wiec u mnie też pewnie geny robią swoje. Za niecały miesiąc będę mieć 43 lata. Inaczej może to wyglądać u młodszych kobiet.
2001 usunięty lewy jajnik

VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)

VII, VIII 2013 IUI

IX 2013 IMSI: 4A&4B :-(

XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów

II 2014 IMSI – 2x4B, blastka na zimowisku

II 2015 synek - "wpadka" urlopowa

II 20
Sabina83
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019 13:19

Mezoterapia jajnikow - czy ktos probowal?

Post autor: Sabina83 »

Witam,

czy ktoras z wam moze przeszla zabieg mezoterapi jajnikow? czy mialyscie wiecej komorek po zabiegu? byly jakosciowe lepsze - zaowocowaly ciaza?

Moj AMH to 0.89 (wynik z listopada) przy 1 podejsciu do ivf mialam tylko 1 komorke, przy 2 - 2 komorki. Wiek prawie 36 lat, 7 lat staran.

Dziekuje!
Sabina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”