Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

desirre90
Posty: 24
Rejestracja: 08 lip 2018 20:40

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: desirre90 »

Hej, najlepiej najpierw zrob solidne rozeznanie w internecie – wybierz dobrego lekarza i klinikę, tym bardziej, że blisko nie masz. Na facebooku jest fajna grupa o in vitro w polsce, są tam właśnie tez dziewczyny, które przyjezdzaja z zagranicy na leczenie. Jaki dokładnie jest twój problem? Mysle, że ważna jest kwestia podejscia i nastawienia. Ale na pewno dobry lekarz odpowiednio was pokieruje i przedstawi różne opcje :)
Awatar użytkownika
bionada
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2016 19:40

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: bionada »

desirre90 pisze:Hej, najlepiej najpierw zrob solidne rozeznanie w internecie – wybierz dobrego lekarza i klinikę, tym bardziej, że blisko nie masz. Na facebooku jest fajna grupa o in vitro w polsce, są tam właśnie tez dziewczyny, które przyjezdzaja z zagranicy na leczenie. Jaki dokładnie jest twój problem? Mysle, że ważna jest kwestia podejscia i nastawienia. Ale na pewno dobry lekarz odpowiednio was pokieruje i przedstawi różne opcje :)
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz! 8.11. startujemy w novum =) a moglabys mi napisac jak sie nazywa ta grupa na fb? pozdrawiam serdecznie!
hope die last

01.10.2015 - start
azo
25.01.2016 - tese - nic
w maju zmiana kliniki na novum
czerwiec 2016 - ZPN
24.11.2018 - ICSI w Novum
01.02.2019 - crio; 11 dpt - 169, 13 dpt - 433; 21 dpt - 8505; 25 dpt - jest serduszko
TP 20.10.2019
Marko2
Posty: 2988
Rejestracja: 09 wrz 2011 12:35

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: Marko2 »

Bionada witaj ja też lecze się w Novum jakiego lekarza wybrałas. Na jakim etapie jesteś
xlenkaa
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2009 01:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: xlenkaa »

bionada pisze:
desirre90 pisze:Hej, najlepiej najpierw zrob solidne rozeznanie w internecie – wybierz dobrego lekarza i klinikę, tym bardziej, że blisko nie masz. Na facebooku jest fajna grupa o in vitro w polsce, są tam właśnie tez dziewczyny, które przyjezdzaja z zagranicy na leczenie. Jaki dokładnie jest twój problem? Mysle, że ważna jest kwestia podejscia i nastawienia. Ale na pewno dobry lekarz odpowiednio was pokieruje i przedstawi różne opcje :)
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz! 8.11. startujemy w novum =) a moglabys mi napisac jak sie nazywa ta grupa na fb? pozdrawiam serdecznie!
Weź ze sobą badania, wirusologia, cytologia, posiewy i męża wirusologia oraz badanie nasienia.

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................



Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(



 





 


Awatar użytkownika
marita77
Posty: 1438
Rejestracja: 05 gru 2010 20:35

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: marita77 »

Witam , bardzo dawno mnie tu nie było. Wracamy w tym cyklu pro eskimoska ostatniego. Jestem z Nowvum dr Wojewódzki. Wczoraj robiłam podgląd i moje endometrium kiepskie 7 dc 4,9 :roll: ostatnie podejscie było 9/2015 r.
AMH 0,17-0,20 r.; kilka IUI :(
I i II IVF brak transferu
III ICSI 1 zarodek 8b :(
IV ICSI zarodki 8a i 6ab :(
V ICSI Zarodki 8A i 12A :(
Crio beta 12 dpt < 1,2 brak śnieżynek
Adopcja czekamy 12/2016
Awatar użytkownika
bionada
Posty: 123
Rejestracja: 26 sty 2016 19:40

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: bionada »

Marko2 pisze:Bionada witaj ja też lecze się w Novum jakiego lekarza wybrałas. Na jakim etapie jesteś
Naszym lekarzem prowadzacym w Novum jest Dr Dobek Jakubczyk. Juz mam wszystkie badania i jak wszystko pojdzie po naszej mysli wraz z nastepnym cyklem na poczatku listopada zaczynamy cala zabawe ;-) Uhhh..
hope die last

01.10.2015 - start
azo
25.01.2016 - tese - nic
w maju zmiana kliniki na novum
czerwiec 2016 - ZPN
24.11.2018 - ICSI w Novum
01.02.2019 - crio; 11 dpt - 169, 13 dpt - 433; 21 dpt - 8505; 25 dpt - jest serduszko
TP 20.10.2019
xlenkaa
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2009 01:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: xlenkaa »

marita77 pisze:Witam , bardzo dawno mnie tu nie było. Wracamy w tym cyklu pro eskimoska ostatniego. Jestem z Nowvum dr Wojewódzki. Wczoraj robiłam podgląd i moje endometrium kiepskie 7 dc 4,9 :roll: ostatnie podejscie było 9/2015 r.
zapraszam na to forum http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... start=1620

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................



Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(



 





 


Niepłodna
Posty: 109
Rejestracja: 25 paź 2018 19:34

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: Niepłodna »

Kochane i kochani; uzyskałam zgodę moderatorów na umieszczenie ankiety do pracy mgr Ocena sposobu żywienia par z zaburzeniami płodności z zastosowaniem Indeksu Prozdrowotnej Diety. Oczywiście podzielę się wynikami. Jeśli chcecie się sprawdzić lub przysłużyć nauce zapraszam: ANKIETA JEST SKIEROWANA DO PAR - patrzymy na dwójkę jak na jedno ciało :-D
https://www.interankiety.pl/i/LoKnl66G

Jestem Dietetykiem i też osobą niepłodną, dlatego też z osobistych względów to badanie jest dla mnie ważne ;-)
goha_such
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2018 10:36

Criotransfer

Post autor: goha_such »

Witam
Jestem tu nowa od 2 lat z mężem staramy się o dziecko. Cały czas słyszymy że wszystko jest super nie ma problemu a dziecka dalej brak. Trzy razy podchodziliśmy do inseminacji :( niestety bez efektu. W sierpniu podeszliśmy do in vitro. Niestety nie można było zrobić odrazy transferu. Lekarz stwierdził ze zostałam prze stymulowana. Później okazało się że w kolejnym cyklu nie doszłam do siebie i trzeba dalej czekać. W listopadzie miałam wykonany zabieg criotransferu. Zabieg był umówiony na 10.30 lekarz pojawił się o 11.45. Czy niepowodzenie jest możliwe przez opóźnienie? Jak wygląda procedura rozmrożenia? Następne pytanie czy już w następnym cyklu mogę podejść do kolejnej próby? I jakie miałyście badania oprócz usg przed criotransferem?
mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: mania 85 »

goha_such pisze:Witam
Jestem tu nowa od 2 lat z mężem staramy się o dziecko. Cały czas słyszymy że wszystko jest super nie ma problemu a dziecka dalej brak. Trzy razy podchodziliśmy do inseminacji :( niestety bez efektu. W sierpniu podeszliśmy do in vitro. Niestety nie można było zrobić odrazy transferu. Lekarz stwierdził ze zostałam prze stymulowana. Później okazało się że w kolejnym cyklu nie doszłam do siebie i trzeba dalej czekać. W listopadzie miałam wykonany zabieg criotransferu. Zabieg był umówiony na 10.30 lekarz pojawił się o 11.45. Czy niepowodzenie jest możliwe przez opóźnienie? Jak wygląda procedura rozmrożenia? Następne pytanie czy już w następnym cyklu mogę podejść do kolejnej próby? I jakie miałyście badania oprócz usg przed criotransferem?

pamięć już nie za super ale
Miałam przed crio badanie prg, tsh, wymaz z pochwy na posiew
Ja mogłam podejść w nast cyklu
Nie ma wpływu na niepowodzenie opóźnienie transferu
Zarodek rozmrazany jest sporo wcześniej , i czeka w dobrych warunkach na transfer gdzie najczęściej jeszcze dojrzewa i wchodzi w wyższe szczeble rozwoju. U mnie transfer był o 14 zarodek rano o8 był 4AA a o 13 juz 5AA

Ogólnie do 2 lat zazwyczaj nic się nie wspomaga, tylko próbuje. Jeśli po 2 latach brak ciąży to wtedy zaczyna się diagnostyke.
U was wszystkie badania dobre?
Co wykonywaliście?
Genetyka...katiotypy?
Bylo hsg lub laparoskopia ?

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


xlenkaa
Posty: 1037
Rejestracja: 18 gru 2009 01:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: xlenkaa »

Dziewczyny Novum prowadzi nabór na badania kliniczne i dla chętnych ma być tańsze in vitro. Fajna okazja jeżeli ktoś ma problem z uzbieraniem tych zawrotnych sum. Poczytajcie na 1 stronie bociana.

starania od 2014, ja: Endometrioza, mąż: oligospermia

Listopad 2016 ICSI Parends Kraków, 1 zarodek Marzec 2018- crio :(

Maj 2018 II ICSI Novum Warszawa, 3 zarodki

Styczeń 2019 narodziny córeczki

Luty 2020 crio, 16tc odszedł mój kochany synek, wrzesień 2021 crio :( .......................



Styczeń-luty 2022 ||| ICSI mini stymulacje Czechy Eurofertil, 3 zarodki,  kwiecień - criotransfer :(, czerwiec- criotransfer :(



 





 


Niepłodna
Posty: 109
Rejestracja: 25 paź 2018 19:34

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: Niepłodna »

Kochani i kochane jeszcze raz proszę WAS o pomoc w wypełnieniu ankiety, brakuje mi już tylko kilku wypełnionych ankiet. Ta ankieta i praca z nią zawiązana, to takie moje dziecko. Prawdziwego bobasa nie udało mi się doczekać !!!!. Przepraszam jeśli nie w temacie. Zapraszam do wypełnienia ankiety dla par niepłodnych i dziękuję wszystkim, którzy już wypełnili :-). Ankieta posłuży celom naukowym i jest anonimowa.

https://www.interankiety.pl/i/LoKnl66G
BrakSił
Posty: 510
Rejestracja: 27 gru 2016 19:12

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: BrakSił »

Cześć dziewczyny. Jestem 2 dzień po transferze blastki 1BB. Dzis dzwonilam do laboratorium nie mam żadnych mrozaków. Wszystkie się nie rozwinęły do blastocyt i nie zamroza żadnej. Chce mi się płakać.
Czy którejś udalo sie z blastocytem 1 BB?
Tak mnie zesmucila wiadomość, ze nie bedzie żadnego mrozaka :( ryczę :(

Staranie od 2014 roku.

Dwa poronienia.

Mutacja MTHFR: 677CT, 1298AC, PAI-1 4G

Przeciwciała blokujące ALLO-MLR 40% Dwie nieudane IUI (2016/2017) szczepienia limfocytami(bez rezultatu),accofil(bez rezultatu)PROVITA IVF - 3 procedury in vitro(brak mrozakow,beta zawsze 0)



AZ Czechy - beta 9 dpt 236 12 dpt 821 14 dpt 1993- cudzie trwaj!


SiD86
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2019 11:17

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: SiD86 »

Hej Kobietki.

Właśnie czekam na @ po pierwszym ICSI ponieważ się nie udało. To był długi protokół.

Między 1-3 dniem mamy się zgłosić do kliniki żeby ocenić, jak wygląda jajnik. Jeśli będzie ok to startuje z kolejnym podejściem.
Mam pytanie. Czy kosztem tego, jest tylko transfer plus leki, czy oni liczą to jako nowe in vitro?
Kiedyś na Bocianie-sylwunia86
2006-cp-usunięty lewy jajowód
2008-torbiel krwotoczna- usunięty prawy jajnik
2009-laparo diag.malenskie ogn.enodmetriozy- nie usunięte
2017-torbiel 5cm ze skrętem jajnika lewego - udało się uratować i wchłonął się
01.2019-ICSI-5d zarodek- niepowodzenie
Awatar użytkownika
marzolena
Moderator
Posty: 6160
Rejestracja: 15 lip 2011 07:46

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVII

Post autor: marzolena »

SiD86 jeśli masz zarodki to koszt leków, wizyt+crio
Nowy program jest wtedy kiedy potrzebna jest stymulacja do wyhodowania komórek.
10 laparotomii
(w tym 2xresekcja jajowodów)
BS BOCIAN dr M.
2011r.-2016r.; 2xICSI, 1xIVF
6 transferów, 3 x c.b. :(
Kariotypy ok
Histeroskopia ok
BS ARTEMIDA prof. W.
ICSI maj 2017r. 3ba :(
mutacje mthfr obie hetero
mutacja PAI1 homo
20.07.17r. Crio 2bb :(
Homocysteina 53 CZYŻBY??
09.01.18r. Crio 1bb-7dpt Bhcg 100=>27dpt :love: Tp 27.09.2018r.
03.10.18r. urodził się nasz wyczekany synek :love:
1 :pingwin: czeka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”