Wątek zielarski (cz.X)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lapucapu
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: lapucapu »

Czesc dziewczyny,
dolaczam do Was :) zamierzam pić ziolka nr 3, mam nadzieje ze przyjda przed @. Chociaz mam pewne watpliwosci i troche sie wacham poniewaz od 19 do 23dc biore duphaston (2x1). Co o tym myslicie?

Niestety nie mam mozliwosci umowienia sie teraz na wizyte a te ziolka...wydaje mi sie ze to juz ostatnia moja szansa...

Pozdrawiam :)
03.07.08- laparoskopia,endo III/IV
21.05.09- AIH :( 16.06.09- AIH :(
21.06.10- ICSI :( 19.11.10- ICSI :(
17.01.11- zioła na progesteron, 26.01.11- zioła nr 3
Oprócz tego: wiesiołek, luteina i kwas foliowy. M- zioła nr3, Androvit, Salfazin
31.03.2011- II kreseczki, NASZ CUD, ciąża naturalna :)
totoroo
Posty: 1454
Rejestracja: 12 lip 2010 22:13

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: totoroo »

ja tez mam pytanie. W drugiej fazie biorę duphaston już długi czas a wcześniej piłam zioła nr 3. Czy lepiej żebym piła 1 i 2 czy np 3 do połowy cyklu a od drugiej połowy na progesteron? Wiem że 3 na mnie działała
starania od maja 2010
jajniki pco
duphaston ,zioła nr3 , clo, metformax
elektrokonizacja szyjki z powodu zmian rakowych
01.2012 ciąża:D
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kl25lmm52.png
Awatar użytkownika
dora_k80
Posty: 10488
Rejestracja: 14 lis 2007 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: dora_k80 »

chce_byc_mama totoroo mieszanke nr 3 mozna brac na dwa sposoby
1)caly cykl (i wtedy po trzech cyklach robi sie przerwe) lub
2)jesli wiecie kiedy macie owulke, to wtedy do owulki - a od owulki ziola na druga faze.
Gdybym wiedziala kiedy mam owulke to bym sie prawdopodobnie na te druga opcje zdecydowala, ale jak sie nie ma pewnosci kiedy jest owu to lepiej pic przez caly cykl.
Dufaston brany razem z ziolami nie stanowi problemu, bo im wiecej progesteronu w drugiej fazie tym lepiej. Ale z dufastonem jest jedno male ALE - jesli sie go wlaczy zanim nastapi owulacja to moze ja wstrzymac i w ogole nie bedziecie miec owulki. Dlatego lapucapu na jakiej podstawie masz wskazania do brania dufastonu od 19 do 23 dc? Jakie dlugie mialas cykle bez dufastonu? Mialas monitoring i wychodzilo ze owu byla przed 17dc? Jak bedziesz na ziolach to moze skocz na usg zanim wezmiesz dufaston i badaj rano temperature zebys zobaczyla ze na pewno mialas owu. I dopiero dwa dni po owu zacznij suplementowac dufaston.

lapucapu mieszanke nr 3 mozesz tez serwowac swojemu mezowi na poprawe nasienia.
XII 2009- Aniolek-Kamilka(8tc) :(
PCO- starania od 2005, ANA 1:3200
VI 2010 -Kolejny Aniolek - Marysia (9/10tc) :cry:
Sw. Rito miej w opiece moje Aniolki. Kocham i Tesknie.

Tylko na drzwiach piekła napisane jest „Porzućcie wszelką nadzieję”
Bartosz Dominik, 08.10.2011, 2:50, 3370g, 55cm :love:
Awatar użytkownika
lapucapu
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: lapucapu »

dora_k80 pisze:Dlatego lapucapu na jakiej podstawie masz wskazania do brania dufastonu od 19 do 23 dc? Jakie dlugie mialas cykle bez dufastonu? Mialas monitoring i wychodzilo ze owu byla przed 17dc? Jak bedziesz na ziolach to moze skocz na usg zanim wezmiesz dufaston i badaj rano temperature zebys zobaczyla ze na pewno mialas owu. I dopiero dwa dni po owu zacznij suplementowac dufaston.

lapucapu mieszanke nr 3 mozesz tez serwowac swojemu mezowi na poprawe nasienia.
Nie mam pojecia na jakiej podstawie mam akurat w tych dniach brac duphaston. Kiedys tam mialam monitoring, jajeczko zazwyczaj jest i pekalo ale sa bardzo slabiutkie- tak mi to tlumaczyl lekarz ze to wszystko przez endo. Duphaston przepisal mi po 1-wszym in vitro.
Z obserwacji samej siebie jestem prawie w 100% ze owulke mam wczesniej niz 17dc, zdziwilabym sie jesli byloby inaczej.
Tempke tez juz kiedys mierzylam, blisko rok czasu, moze faktycznie wroce do tego...
Moj maz juz bierze salfazin i androvit bo jakis czas temu mial slabe plemniczki. On nie cierpi takich rzeczy jak ziółka ale czego sie nie robi dla osiagniecia celu ;) mam nadzieje ze bedzie grzecznie pił :lol:
Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Pozdrowionka :)

Aha, a wiesiołka też moge do tego łykac no nie?
03.07.08- laparoskopia,endo III/IV
21.05.09- AIH :( 16.06.09- AIH :(
21.06.10- ICSI :( 19.11.10- ICSI :(
17.01.11- zioła na progesteron, 26.01.11- zioła nr 3
Oprócz tego: wiesiołek, luteina i kwas foliowy. M- zioła nr3, Androvit, Salfazin
31.03.2011- II kreseczki, NASZ CUD, ciąża naturalna :)
Awatar użytkownika
dora_k80
Posty: 10488
Rejestracja: 14 lis 2007 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: dora_k80 »

lapucapu pisze:Aha, a wiesiołka też moge do tego łykac no nie?
nie mam doswiadczenia z wiesiolkiem- przykro mi, ale dziewczyny go braly w czasie picia ziolek, tylko trzeba pamietac zeby brac tylko do owu. Jesli chodzi o Twojego meza to czytalam ze jedzenie przynajmniej 3 jajek dziennie moze pomoc na plemniki - wyprobowuje to wlasnie na moim mezu :).
XII 2009- Aniolek-Kamilka(8tc) :(
PCO- starania od 2005, ANA 1:3200
VI 2010 -Kolejny Aniolek - Marysia (9/10tc) :cry:
Sw. Rito miej w opiece moje Aniolki. Kocham i Tesknie.

Tylko na drzwiach piekła napisane jest „Porzućcie wszelką nadzieję”
Bartosz Dominik, 08.10.2011, 2:50, 3370g, 55cm :love:
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: Gość »

lapucapu pisze:Czesc dziewczyny,
dolaczam do Was :) zamierzam pić ziolka nr 3, mam nadzieje ze przyjda przed @. Chociaz mam pewne watpliwosci i troche sie wacham poniewaz od 19 do 23dc biore duphaston (2x1). Co o tym myslicie?

Niestety nie mam mozliwosci umowienia sie teraz na wizyte a te ziolka...wydaje mi sie ze to juz ostatnia moja szansa...

Pozdrawiam :)
3 możesz brać tylko do owulacji, a tylko 5 dni bierzesz duphaston??ilu dinowe masz cykle??i czy owulacje wogóle masz??

treść wymoderowano
kawa83
Posty: 29
Rejestracja: 15 gru 2010 21:08

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: kawa83 »

Zaczęłam dzisiaj pić Leczniczy napój na niedrożne jajowody? Czy któraś z Was wie ile dni powinna trwać kuracja? Jak długo powinnam je pić i czy robić jakieś przerwy?
2 lata starań
laparoskopia+HSG
obustronna niedrożność jajowodów
Awatar użytkownika
karcia7
Posty: 7927
Rejestracja: 23 paź 2009 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: karcia7 »

kawa83 musisz wypić całą mieszankę... wydaje mi sie ze nie robi sie przerw w piciu tej mieszanki
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć."
Paulo Coelho

starania od 2008r,dr D,3IUI- nieudane,naturalsiki
Zakopiański cudzie zostań z nami na zawsze!!
Najukochańszy synek Adaś ur. 24.02.2012
Niespodzianka - tp-12.05.2014
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: Gość »

karcia7 pisze:musisz wypić całą mieszankę... wydaje mi sie ze nie robi sie przerw w piciu tej mieszanki
tak, cała porcja
Awatar użytkownika
lapucapu
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: lapucapu »

babasia_83 Tylko 5dni, a to Twoim zdaniem za krotko? lecze sie u ponoc bardzo dobrego lekarza... nie wiem, tak mowia...
Z cyklami to roznie bywa, ok 25-29dni. Wg usg owulacje mam, nigdy zaden lekarz mi nie powiedzial ze do owulacji nie doszlo. Na stymulacje reaguje slabo- przy inseminacji 2 jajeczka, przy in vitro pierwszym zadne jajeczko nie udalo sie zaplodnic a przy drugim zadne,choc wszystkie sie zaplodnily, nie zdolalo sie zagniezdzic :(

A to 3 nie pije sie caly cykl non stop az do skonczenia mieszanki?? Juz sie pogubilam :x
03.07.08- laparoskopia,endo III/IV
21.05.09- AIH :( 16.06.09- AIH :(
21.06.10- ICSI :( 19.11.10- ICSI :(
17.01.11- zioła na progesteron, 26.01.11- zioła nr 3
Oprócz tego: wiesiołek, luteina i kwas foliowy. M- zioła nr3, Androvit, Salfazin
31.03.2011- II kreseczki, NASZ CUD, ciąża naturalna :)
Awatar użytkownika
dora_k80
Posty: 10488
Rejestracja: 14 lis 2007 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: dora_k80 »

lapucapu pisze:A to 3 nie pije sie caly cykl non stop az do skonczenia mieszanki?? Juz sie pogubilam :x
jesli pijesz caly cykl to 3 cykle i przerwa, jesli do owulki to nie trzeba robic przerwy ale ja bym najpozniej po 6 miesiacach zrobila.
XII 2009- Aniolek-Kamilka(8tc) :(
PCO- starania od 2005, ANA 1:3200
VI 2010 -Kolejny Aniolek - Marysia (9/10tc) :cry:
Sw. Rito miej w opiece moje Aniolki. Kocham i Tesknie.

Tylko na drzwiach piekła napisane jest „Porzućcie wszelką nadzieję”
Bartosz Dominik, 08.10.2011, 2:50, 3370g, 55cm :love:
Awatar użytkownika
zuzianieduza
Posty: 105
Rejestracja: 26 sty 2010 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: zuzianieduza »

nie wiem czy to za sprawą ziół (bo znowu w ostatnim cyklu 1 piłam kiedy mi się przypomniało)
treść wymoderowano
chce_byc_mama
Posty: 1472
Rejestracja: 22 gru 2010 10:55

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: chce_byc_mama »

Hmm moje ziółka jeszcze nie dojechały ale pomyślałam, że może ten pierwszy cykl będziemy pić z Mężem mieszankę 3. Ja do połowy cyklu a co z M?
Starania od kwietnia 2010. Ja: PCOS, endometrioza I, LUF . M: armia OK (01.11)

05.11 - laparo - jajowody drożne, kauteryzacja, usunięcie ognisk endo i zrostów

7 cykli po laparo, 1 owulacyjny, wszystkie (-)

8 cykl-udało się!!!

7.10.12 synek

4.11.1
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: Gość »

chce_byc_mama pisze:Hmm moje ziółka jeszcze nie dojechały ale pomyślałam, że może ten pierwszy cykl będziemy pić z Mężem mieszankę 3. Ja do połowy cyklu a co z M?
niech pije 3 miesiace, nieważne od kiedy, może zacząć z Tobą
chce_byc_mama
Posty: 1472
Rejestracja: 22 gru 2010 10:55

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: chce_byc_mama »

babasia_83 pisze:
chce_byc_mama pisze:Hmm moje ziółka jeszcze nie dojechały ale pomyślałam, że może ten pierwszy cykl będziemy pić z Mężem mieszankę 3. Ja do połowy cyklu a co z M?
niech pije 3 miesiace, nieważne od kiedy, może zacząć z Tobą
Dziękuję Basiu :)

Mam jeszcze jedno pytanie - Mąż od niedawna bierze Doppel Herz activ dla mężczyzn - powinien przestać brać przy piciu ziółek?
Starania od kwietnia 2010. Ja: PCOS, endometrioza I, LUF . M: armia OK (01.11)

05.11 - laparo - jajowody drożne, kauteryzacja, usunięcie ognisk endo i zrostów

7 cykli po laparo, 1 owulacyjny, wszystkie (-)

8 cykl-udało się!!!

7.10.12 synek

4.11.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”