Wątek zielarski (cz.X)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
balbina07
Posty: 11510
Rejestracja: 14 paź 2006 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: balbina07 »

dora_k80 najpierw trzeba coś zaradzić na stan obecny.Po tej akcji chyba dobrze będzie zrobic przerwę w staraniach, o ile sam organizm nie zadecyduje o tym.
Strasznie szkoda tych komórek.Nie moge wprost uwierzyć w taki sposób postępowania.

tak na marginesie, warto przed wyborem lekarza postudiować
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... &start=450

i jeszcze jedno
internet to źródło wiedzy, skoro znalazłaś skład mieszanki, dlaczego nie przeczytałaś jak ją stosować
zioła to nie jest trawa, która zamula
każda z mieszanek została stworzona po coś i trzeba przestrzegać jej sposobu parzenia, podawania, przygotowania

INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA MIESZANKI ZIOŁOWEJ
Mieszanki ziołowe kupujemy pojedynczo w sklepach zielarskich ( w aptekach nie są dostępne ), każde zioło w osobnej torebce zazwyczaj 50 g.Ceny za 50 gramową torebkę jednego zioła wahają się (zależnie od zielarni) od 1.20 zł.-3.50 zł. (około). Zakupione ziółka wsypujemy do dużej najlepiej papierowej torby i wszystko razem mieszamy. Tak przygotowany zestaw ziółek zaparzamy według instrukcji dotyczącej danej mieszanki. Najlepiej zacząć pić od początku cyklu; pić nieprzerwanie cały cykl a pijemy "z wiarą"
źródło
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... =6&t=74771
Niepłodność boli. Porozmawiajmy.
chce_byc_mama
Posty: 1472
Rejestracja: 22 gru 2010 10:55

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: chce_byc_mama »

Hej Dziewczyny, czy mogę dołączyć? Zakupiłam mieszankę 3 na jednym z portali (gotowa mieszanka) i czekam aż przyjdzie więc od ok. 10.01 (termin spodziewanej @) będę ją piła - z lekarzem nie będę się widzieć chyba już przed @ więc tym razem będzie bez CLO - myślę, że w takim wypadku mogę wypić te ziółka przez 1 cykl?
Starania od kwietnia 2010. Ja: PCOS, endometrioza I, LUF . M: armia OK (01.11)

05.11 - laparo - jajowody drożne, kauteryzacja, usunięcie ognisk endo i zrostów

7 cykli po laparo, 1 owulacyjny, wszystkie (-)

8 cykl-udało się!!!

7.10.12 synek

4.11.1
kawa83
Posty: 29
Rejestracja: 15 gru 2010 21:08

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: kawa83 »

Przepraszam że się powtarzam ale nie dostałam żadnej podpowiedzi do mojego ostatniego postu... Kiedy powinnam zacząć pić leczniczy napój na niedrożne jajowody i zrosty? Od 1 dnia cyklu czy nie ma to znaczenia? I jak długo powinnam je stosować? Bardzo proszę o poradę bo wiem ze nieodpowiednia stosowanie ziół może doprowadzić do jeszcze gorszego stanu niż przed :(
2 lata starań
laparoskopia+HSG
obustronna niedrożność jajowodów
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: asienieczka... »

kawa83 zdaje mi się że przy tych ziółkach bez znaczenia jaki dzień ja swoje też nie zaczęłam 1dnia :oops: :oops: :oops: trzeba wypić wszystkie i pójść się zbadać co i jak 7dni przerwy i ewentualnie znowu rozpocząć 1 Klimuszki też jest na zrosty i regulację więc ja to piję a potem będzie 3Sroki i następnie 2Klimuszki na PCO.
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
chce_byc_mama
Posty: 1472
Rejestracja: 22 gru 2010 10:55

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: chce_byc_mama »

Czy możliwe jest picie mieszanki 3 przy CLO?
Starania od kwietnia 2010. Ja: PCOS, endometrioza I, LUF . M: armia OK (01.11)

05.11 - laparo - jajowody drożne, kauteryzacja, usunięcie ognisk endo i zrostów

7 cykli po laparo, 1 owulacyjny, wszystkie (-)

8 cykl-udało się!!!

7.10.12 synek

4.11.1
Awatar użytkownika
balbina07
Posty: 11510
Rejestracja: 14 paź 2006 00:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: balbina07 »

nie wiem skąd informacje że zioła swobodnie można łaczyć ze stymulacją farmakologiczną.....
jak ktokolwiek zada sobie trud przeczytania powyższej dyskusji moze wywnioskuje że jednak lepiej najpierw przetestować "na sucho" działanie mieszanki zanim z własnego organizmu zrobi kombajn
Trudno nawet prostować coraz oryginalniejsze pomysły jakie sie tutaj pojawiają, przy tym nikt nie zadaje sobie trudu by przeczytać pierwszą stronę, a co dopiero poprzednie strony czy poprzednie wątki.
Niepłodność boli. Porozmawiajmy.
Awatar użytkownika
dora_k80
Posty: 10488
Rejestracja: 14 lis 2007 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: dora_k80 »

chce_byc_mama mozliwe jest picie razem z clo, ja laczylam nawet z gonadotropinami, ale jest tez pewne ale..... Ja wczesniej bralam same ziola i one raczej na mnie w ogole nie dzialaly, tzn. nie mialam owulki. Wiec nie mialam duzych obaw przy braniu ich razem z innymi lekami stymulujacymi. Ale radzilabym byc ostrozna, bo widzisz ze np. aaasiunia24 wziela za duza dawke ziol i jeszcze w zlych proporcjach i narobila sobie balaganu, ktory mam nadzieje nie skonczy sie dla niej w szpitalu (chociaz mysle ze to nie tyle same ziola zaszkodzily co lekarz skrewil robote i za duzo stymulantow naraz wrzucil w zbyt duzych dawkach). Ja na samych gonadotropinach produkuje 1 pecherzyk, to na ziolkach+ gonadotropiny mialam raz dwa pecherzyki, a raz (przy wiekszej dawce ziol) trzy pecherzyki dominujace.
Wiec odpowiedz na twoje pytanie jest- tak mozna laczyc ziola i clo, i pare dziewczyn tak robilo, ale dobrze byloby sprobowac z jeden cykl na samych ziolach , bo moze one wystarcza i jesli nie to z jeden cykl na samym clo i jesli wtedy efekty nie beda zadowalajace sprobowac na clo i ziolach, bo jesli sie dobrze stymulujesz to mozesz wyprodukowac za duzo jajeczek.
Napisz jakie mialas dotad badania hormow zrobione i jakie inne badania, co masz zdiagnozowane i jak wygladaja wyniki Twojego meza. Moze bedziemy Ci mogly pomoc i cos doradzic.

Tak samo wypytywalam aaasiunia24 bo u niej (moim zdaniem)za szybko wprowadzono stymulacje gonadotropinami i jak polaczono clo z puregonem i jeszcze ziolami w duzej dawce to niestety efekt nie jest dobry.
Dobry lekarz powinien przede wszystkim zrobic odpowiednia diagnostyke zanim zaczal ja az tak ostro stymulowac. Moim zdaniem zbadanie takich hormonow jak prolaktyna, lh, fsh, e2, progesteron,tarczycowe(ft3, ft4,tsh) w odpowiednich dniach cyklu, przy podejrzeniu pco zbadanie krzywych cukrowej i insulinowej to koniecznosc. Poza tym normalnym wydaje mi sie stymulowanie najpierw przez kilka cykli samym clo i monitoring cyklu, zeby zobaczyc czy dana dawka jest wystarczajaca jest optymalnym podejsciem.

Dlatego nie rozumiem czemu jej lekarz wrzucil jej od razu puregon nie znajac jej organizmu, teraz ma 20 jajeczek mniej, i pare cykli w ktorych pewnie nawet nie bedzie miec owu przed soba ktore prawdopodobnie sa potrzebne na wyciszenie jej jajnikow, zeby doszly do siebie po takiej pracy. A biorac pod uwage ze kazda z nas ma ograniczona rezerwe jajnikowa to jest naprawde duza strata.

aaasiunia24przykro mi to mowic ale chyba Twoj lekarz zrobil Ci wiecej krzywdy niz pomogl. Mozesz sie jeszcze zdecydowac na in-vitro (zeby nie stracic tych jajeczek), ale to juz jest Twoja decyzja, ktora na ostatnia chwile nie jest latwa. I ja bym Ci sugerowala zmiane lekarza bo Twoj jest delikatnie mowiac nieodpowiedzialny. I prosze nie pomysl ze tym wpisem Cie atakuje, bo tak nie jest. Jest mi naprawde przykro ze nie mozemy Ci juz pomoc bo jakis lekarz-partacz nie zna sie na swojej pracy.
aaasiunia24 daj nam znac jak sie czujesz i co wyszlo na wizycie w poneidzialek. Trzymam mocno kciuki zeby wszystko skonczylo sie dla Ciebie dobrze.
XII 2009- Aniolek-Kamilka(8tc) :(
PCO- starania od 2005, ANA 1:3200
VI 2010 -Kolejny Aniolek - Marysia (9/10tc) :cry:
Sw. Rito miej w opiece moje Aniolki. Kocham i Tesknie.

Tylko na drzwiach piekła napisane jest „Porzućcie wszelką nadzieję”
Bartosz Dominik, 08.10.2011, 2:50, 3370g, 55cm :love:
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: asienieczka... »

Mam pytanko mieszankę 1 kończę dziś....7dni przerwy i zaczynam 3 na owulkę ale pić 3razy dziennie czy raz??? Pić przez cały cykl czy tylko do owulki i odstawić???Już sama nie wiem :roll: Bo w przepisie było napisane raz dziennie a wiem, że niektóre piją 3...bo ta jedynka to jakoś na mnie zbytnio chyba nie zadziałała...ale cóż mam już skompletowane 3 i 2 i do dzieła... :firing:
Ziół nie można łączyć z środkami farmakol. pisze na każdej stronie zielarskiej.
Zioła można stosować 6m-cy i robić przerwę i ostrzegają, że zioła też mogą rozregulowąć hormony, więc drogie panie ostrożnie pijmy... :piwo:
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
chce_byc_mama
Posty: 1472
Rejestracja: 22 gru 2010 10:55

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: chce_byc_mama »

Hmm ja planowałam pić trójkę od pierwszego dnia cyklu mniej więcej do połowy - czy lepiej pić cały cykl?
Kupiłam na portalu gotowe mieszanki:
Mieszankę nr 3 plus 400 gr ziół benedyktyńskich na 1 I 2 fazę cyklu.
NA PIERWSZA FAZA CYKLU - pobudzająca organy odpowiedzialne za owulację oraz zawierająca roślinne estrogeny
Skład: liść maliny, rozmaryn, kwiaty bzu czarnego, szałwia
DRUGA FAZA CYKLU - wzmacniająca produkcję progesteronu
Skład: przywrotnik, pokrzywa, krwawnik

Poradźcie proszę jak mądrze z nich skorzystać.. :)
Starania od kwietnia 2010. Ja: PCOS, endometrioza I, LUF . M: armia OK (01.11)

05.11 - laparo - jajowody drożne, kauteryzacja, usunięcie ognisk endo i zrostów

7 cykli po laparo, 1 owulacyjny, wszystkie (-)

8 cykl-udało się!!!

7.10.12 synek

4.11.1
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: Gość »

chce_byc_mama pisze:Hmm ja planowałam pić trójkę od pierwszego dnia cyklu mniej więcej do połowy - czy lepiej pić cały cykl?
Kupiłam na portalu gotowe mieszanki:
Mieszankę nr 3 plus 400 gr ziół benedyktyńskich na 1 I 2 fazę cyklu.
NA PIERWSZA FAZA CYKLU - pobudzająca organy odpowiedzialne za owulację oraz zawierająca roślinne estrogeny
Skład: liść maliny, rozmaryn, kwiaty bzu czarnego, szałwia
DRUGA FAZA CYKLU - wzmacniająca produkcję progesteronu
Skład: przywrotnik, pokrzywa, krwawnik

Poradźcie proszę jak mądrze z nich skorzystać.. :)
a jakie masz problemy??owulacja jest czy tez nie ma wogole??
bo bedziesz musiała wybrać...albo 3, albo też tamte 2 mieszanki, pite do owulacji, i po owulacji
Awatar użytkownika
dora_k80
Posty: 10488
Rejestracja: 14 lis 2007 01:00

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: dora_k80 »

asienieczka... ziola nr. 3 pijemy od pierwszego dnia cyklu. Jak dlugo pilas ziolka nr 1. bo jak dluzej niz 3 miesiace to warto zrobic troche przerwy (okolo miesiaca) bo wtedy ziola lepiej dzialaja i dopiero zaczac z ziolami nr. 3.
XII 2009- Aniolek-Kamilka(8tc) :(
PCO- starania od 2005, ANA 1:3200
VI 2010 -Kolejny Aniolek - Marysia (9/10tc) :cry:
Sw. Rito miej w opiece moje Aniolki. Kocham i Tesknie.

Tylko na drzwiach piekła napisane jest „Porzućcie wszelką nadzieję”
Bartosz Dominik, 08.10.2011, 2:50, 3370g, 55cm :love:
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: Gość »

asienieczka... pisze:Mam pytanko mieszankę 1 kończę dziś....7dni przerwy i zaczynam 3 na owulkę ale pić 3razy dziennie czy raz??? Pić przez cały cykl czy tylko do owulki i odstawić???Już sama nie wiem
a za 7 dni masz pierwszy dzień cyklu??bo 3 zaczynasz od 1 dc, ewentualnie 2 dc, 3 pij raz dziennie, tak jak w przepisie, jeśli jej nie piłaś, niewiadomo, jak na Ciebie podziała, wiem, ze niektóre dziewczyny zwiększały sobie dawkę, ale to spore ryzyko, i musiałabyś być cały czas na monitoringu, by się nie przestymulowac...1 cykl koniecznie na tradycyjnej dawce, bo nie wiesz, jak 3 na Ciebie podziała, Na mnie 3 słabo działa, a 1 wprost przeciwnie, u ciebie tez tak może być. Odnosnie łączenia z lekami, to zależy jak reagujesz na te leki, jak bardzo słabo, to łączyć można, jak super reagujesz, np. na clo, to wtedy trzeba sie pilnować, i chodzić na monitoring- no bo wzrasta ryzyko za dużej stymulacji.

Dodane -- 03.01.2011, 13:11 --
dora_k80 pisze:asienieczka... ziola nr. 3 pijemy od pierwszego dnia cyklu. Jak dlugo pilas ziolka nr 1. bo jak dluzej niz 3 miesiace to warto zrobic troche przerwy (okolo miesiaca) bo wtedy ziola lepiej dzialaja i dopiero zaczac z ziolami nr. 3.
własnie, przerwa konieczna!!!!!
Awatar użytkownika
Gość

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: Gość »

chce_byc_mama pisze:
babasia_83 pisze: a jakie masz problemy??owulacja jest czy tez nie ma wogole??
bo bedziesz musiała wybrać...albo 3, albo też tamte 2 mieszanki, pite do owulacji, i po owulacji
Hmm nie wiem od czego zacząć ;) Pęcherzyki rosną wolno, nawet jak urosną do jakichś sensownych rozmiarów (ostatnio np za sprawą clo) to nie pękają. Miałam też niedobór progesteronu w II fazie więc biorę luteinę 16-28 lub 18-28 dc, tylko w tym cyklu w związku z podaniem pregnylu już w 10 dc luteinę zaczęłam brać wcześniej - od 15 dc przez 12 dni (zostały mi jeszcze 3 bez dzisiejszego).
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że albo mieszanka 3 albo 1+2 dlatego spytałam jak najlepiej byłoby to ułożyć. Ten cykl będę miała wolny od CLO.
Mieszanki na 1 i 2 fazę, z racji tego ze masz problem z progesteronem, no i zobaczymy jak to pójdzie.PCOS masz??
Awatar użytkownika
asienieczka...
Posty: 5610
Rejestracja: 13 gru 2010 11:20

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: asienieczka... »

dora_k80 pisze:asienieczka... ziola nr. 3 pijemy od pierwszego dnia cyklu. Jak dlugo pilas ziolka nr 1. bo jak dluzej niz 3 miesiace to warto zrobic troche przerwy (okolo miesiaca) bo wtedy ziola lepiej dzialaja i dopiero zaczac z ziolami nr. 3.

to pierwsze moje ziółka i wypiłam je w miesiąc i czekam na @ wtedy zacznę pić 3 na owulację.Chyba nie muszzę robić przerwy miesięcznej.
babasia ja spróbuję teraz 3 ale czekam na @.
chce_byc_mama j apodobnie jak Ty miałam rezultaty stym. i zaprzestałam...ale teraz piję ziółka i od nowa do walki :firing:
Ostatnio zmieniony 03 sty 2011 13:53 przez asienieczka..., łącznie zmieniany 2 razy.
X.2011 kd nieudane
III.2012 kd cb
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Antoniusz
chce_byc_mama
Posty: 1472
Rejestracja: 22 gru 2010 10:55

Re: Wątek zielarski część X

Post autor: chce_byc_mama »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]

Dziewczny, czyli sugerujecie mi raczej mieszanki 1 + 2 zamiast 3? Biorę luteinę w drugiej fazie cyklu, czy mieszanka 2 będzie bezpieczna?
Starania od kwietnia 2010. Ja: PCOS, endometrioza I, LUF . M: armia OK (01.11)

05.11 - laparo - jajowody drożne, kauteryzacja, usunięcie ognisk endo i zrostów

7 cykli po laparo, 1 owulacyjny, wszystkie (-)

8 cykl-udało się!!!

7.10.12 synek

4.11.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”