Stymulacja CLO (cz.IV)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: kostraczek »

nataliuss zrob po 10 i po 14 dniach, to ze pekły po clo, to moze byc owulacja do 24 godzin.
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
Marta92
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2015 17:46

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: Marta92 »

Witam, jestem Marta lat 23- dołączam do Was z nadzieją, że będę mogła dzielić się z wami swoimi doświadczeniami oraz tym co Wy przeszłyście by zobaczyć piękne kreski na teście ciążowym. ;-)

W wieku 18 lat stwierdzono u mnie (nie zespół policystycznych jajników), a raczej nazywali to "jajnik przypominający zespół pco", oraz niedoczynność tarczycy.
(leki euthyrox N50)

Czytałam, że kobiety z Pcos często mają nadwagę, owłosienie męskie itp. Ja jestem szczupła, 155 cm wzrostu i ciąży brak od 3 lat. :cry2:

Lekarzy zmieniałam jak rękawiczki, widziałam po ich zaangażowaniu, a raczej braku zainteresowania mną, że oni się tego nie podejmą :neutral: , aż trafiłam na lekarza, któremu ufam jak nigdy dotąd żadnemu lekarzowi :-D . Dopiero on mi wyjaśnił całą złożoność tego co mi dolega, skierował mnie na badania, zaczęłam obserwować cykl, zapisywać temperatury inne rzeczy związane z całym cyklem na specjalnej karcie i poczułam, że teraz może się udać.

Cykl zaczęłam obserwować dopiero 3 miesiące temu i dopiero teraz uświadomiłam sobie że nie miałam owulacji prawie wcale.

30.04.2015 rok miałam zabieg drożności jajowodów w 12 dc. Wszystko wyszło ok, ale po zabiegu (chyba z winy lekarza) miałam mega krwawienie, dostałam cyclonamine 2x1 tabl. Mój lekarz nie wiedział przez to czy zaczął się cykl dlatego od 16 dc - przez 21 dni brałam cyclo-progynova.

Teraz mam dostać okres(25 lub 26 maja) i od 3 do 7 dc lekarz przepisał mi clo 0,05 1x1. Czytałam, że dużo z was dość szybko zachodziła w ciąże, czasami nawet w pierwszym cyklu. Trochę mnie to przeraziło, mimo że bardzo pragniemy dziecka, a teraz to stało się naprawdę realne. :-)
Przepraszam jeśli zbyt duży chaos jest w tym co piszę, pierwszy raz mam do czynienia z forum gdzie mogę podzielić się moją całą historią :)
beata5555555
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2014 17:45

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: beata5555555 »

Witam dziewczyny. W ostatnim poście nie zaznaczyłam ale mąż robił badanie nasienia i wyszło bardzo dobrze. Otóż udało mi się dostać do mojej ginekolog w 11 i 13 cyklu na badanie i monitorowanie owulacji. Niestety leki nie zadziałały (brałam Clo) w ogóle, pęcherzyki nie wyrosły. Możliwe,że było to spowodowane wywoływanie miesiączki lekami a nie naturalnie. Pani ginekolog stwierdziła,że mam poczekać na miesiączkę naturalna i jeszcze raz zrobimy stymulację CLO (dwie tabletki od 2 do 6 dc). Przedwczoraj i wczoraj miałam bardzo silny ból prawego jajnika (pierwszy raz takie coś czułam) zrobiłam test owulacyjny i wyszły dwie krechy :) Wiem,że to może nic nie znaczyć ale działaliśmy (wychodził 20-21 dzień cyklu). Dziwny mam ten organizm. A i pani powiedziała,że mam jeszcze zrobić badanie andostrendiom czy jakoś tak :) Jeżeli ClO nie zadziała ,to tabletki anty na uregulowanie okresu.
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: kostraczek »

Marta92 jezeli bedziesz miec pecherzyki po clo to szansa jest :)


beata5555555 tak zrob jak mówi lekarz, podejscie jeszcze do clo.
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
Marta92
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2015 17:46

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: Marta92 »

Hej dziewczyny, miałam dziś zacząć brać clo w 3 dc (1x1tabl.)
Razem z lekarzem myśleliśmy, że okres się zaczął 3 dni temu, a tu poplamiłam dosłownie minimalnie i przestało (to ma być okres po braniu przez 21 dni cyclo-progynova)

Nie kontaktowałam się z lekarzem. Stwierdziłam sama z doświadczenia, że to nie jest początek cyklu. :(
Z obserwacji ciała i temperatury, która dziś spadła do 36,4 a przez 4 poprzednie dni 37 lub wyżej, doszłam do wniosku, że najprawdopodobniej okres zacznie mi się dziś wieczorem albo w najbliższych dniach. Jeśli okresu nie dostanę to pójdę do lekarza
( trochę mi przykro tyle się staramy a tu głupi okres nie nadchodzi).

Ciągle mam tylko bóle w dole brzucha bóle jajników, coś czuje, że to będzie bolesny okres. :?
Danja85
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2014 20:44

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: Danja85 »

Hej, niestety pierwszy cykl po clo nieudany :( Dziś 12 dzień drugiego, tym razem lekarz zalecił mi badanie estradiolu przed podaniem zastrzyku (tym razem ovitrelle), żeby podać go w odpowiednim czasie. Tak się zastanawiam, że większość dziewczyn zaskakuje za pierwszym razem. Czytałam też, że stymulacja hormonalna nie sprawdza się jeżeli ma się naturalne owulacje (a te u mnie rzadko bo rzadko ale są). Zastanawiam się czy jeżeli i tym razem się nie uda to czy próbować nadal z clo. Ma ktoś jakieś statystyki jaki procent zaskakuje po jakim okresie stymulacji? Pozdrawiam :)
3 lata starań
12.2015 I ICSI :(
02.2016 II ICSI transfer odwołany
21.04.2016 CRIO :(
Przerwa na Życie!!!
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: kostraczek »

Danja zazwyczaj najwiecej zaskakuje po 1 razie, po 3 lub po odstawieniu (po 6 stymulacji). Pozniej trzeba zrobic przerwe, jak masz naturalne owulki lekarz moze Ci dac 1.4 albo polowke clo.

Marta jak plamiłaś to było brać clo? A dostałas okresu?
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
nataliuss
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2015 14:41

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: nataliuss »

Hej zrobiłam dziś test beta i wyszło 0,14 (od owulacji minęło 12 dni) mocno boli mnie jajnik na którym była owulka. Myślicie,ze z tej bety jeszcze coś będzie czy już nie mam na co liczyć?
lillka88
Posty: 320
Rejestracja: 08 sty 2015 22:41

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: lillka88 »

Nie. Beta jest zerowa.

Zaczekaj do nastepnego razu :)
2004 - Moje Cudo <3<3<3,
.....
07.2012 - początek starań,
Lekkie PCO, niedoczynność, armia super. W sumie 9 cykli stymulowanych.
05.2013 - upragnione dwie kreski i...(*)12.tc..:'(
01.2015 - HSG, skierowanie na laparo.
05.2015 - laparo/histero - wszystko ok
09.2015 - iui, nie
10.2015 - ivf, ciezkie przestymulowanie, szpital i.. JEST!!!
Beta 9 dpt.56...11 dpt.100...505... 2119... 3363.. ...24 dpt. Serduszko, jak dzwon! :D <3
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: kostraczek »

nataliuss pisze:Hej zrobiłam dziś test beta i wyszło 0,14 (od owulacji minęło 12 dni) mocno boli mnie jajnik na którym była owulka. Myślicie,ze z tej bety jeszcze coś będzie czy już nie mam na co liczyć?
dla pewnosci mozesz powtorzyc za 2 dni ale raczej negatyw.
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
Marta92
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2015 17:46

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: Marta92 »

Kostraczek - wczoraj dostałam w końcu okresu i od jutra czyli w 3 dniu cyklu do 7 dnia cyklu mam brać clo, z lekarzem poprzestawialiśmy terminy związane z obserwacją pęcherzyków :) więc teraz tylko czekać na usg które ma być 9 czerwca a następne 12 czerwca
nataliuss
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2015 14:41

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: nataliuss »

Dziś znów byłam na kontroli ze względu na te bóle jajnika i znów zaskoczenie. Ten ból jajnika -to była kolejna owulacja- na tym samym jajniku w tym cyklu 8O . Najprawdopodobniej miała miejsce w piątek. Pęcherzyk sam pękł. Niestety nie byłam tego świadoma więc nie było starań. Znów muszę czekać. Pani doktor mówi, że organizm nie szykuje się jeszcze do okresu - grube endometrium i mam za tydzień zrobić progesteron - po co się go robi?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: Gość »

1. zeby spr czy byla owulacja
2. jesli za niski poziom to suplementuje sie progesteron - na zagniezdzenie zarodka
Awatar użytkownika
kostraczek
Posty: 1134
Rejestracja: 27 lip 2014 14:53

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: kostraczek »

Marta92 pisze:Kostraczek - wczoraj dostałam w końcu okresu i od jutra czyli w 3 dniu cyklu do 7 dnia cyklu mam brać clo, z lekarzem poprzestawialiśmy terminy związane z obserwacją pęcherzyków :) więc teraz tylko czekać na usg które ma być 9 czerwca a następne 12 czerwca
to zeby były dobre pecherzyki po clo, zapytaj tez jakie masz endometrium.

-- 04 cze 2015 12:25 --
nataliuss pisze:Dziś znów byłam na kontroli ze względu na te bóle jajnika i znów zaskoczenie. Ten ból jajnika -to była kolejna owulacja- na tym samym jajniku w tym cyklu 8O . Najprawdopodobniej miała miejsce w piątek. Pęcherzyk sam pękł. Niestety nie byłam tego świadoma więc nie było starań. Znów muszę czekać. Pani doktor mówi, że organizm nie szykuje się jeszcze do okresu - grube endometrium i mam za tydzień zrobić progesteron - po co się go robi?
progesteron sie robi zeby sprawdzic czy byla owulacja i jest wyznacznikiem czy dochodzi do zapłodnienia. Jak bedzie ponizej 20 raczej byla owulacja ale raczej nie doszło do zapłodnienia. Tez sie go robi zeby sprawdzic czy masz odpowiedni poziom w organizmie, bo progesteron sprzyja implantacji. Fajnie ze doszło do owulki po clo, widocznie miałas dwa pecherzyki na jednym jajniku.
9 cykli stym.(c), (l)
Problemy hormonalne
D :love:
olik88
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2015 14:23

Re: Stymulacja CLO (cz.IV)

Post autor: olik88 »

Cześć Dziewczyny :) Ponownie zaczęłam cykl to już 4. Byłam 11 dc na monitoringu i urosły dwa pęcherzyki po 16 mm, ale endometrium tylko 7 mm.... Lecz dr powiedziała, że ono urośnie, żeby się nie martwić bo to dopiero 11 dc.

Mam do Was pytanko, gdyż 12 dc późnym wieczorem dostałam Ovitrelle i przepisała mi znowu duphaston. Z tym, że wydaje mi się że coś jej się pomyliło bo kazała brać od 19 dc.... to aż 7 dni po zastrzyku... nie za późno? zawsze jak liczę to miałam brać 5tego dnia po podaniu Ovitrelle... Doradźcie mi co zrobić...? Tym razem nie kazała przyjeżdżać sprawdzać czy pęcherzyki pękły, gdyż zawsze pękają a koszt wizyty to 150zł...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”