ENDOMETRIOZA (cz.II)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noncyk
Dokarmiam bociana ;) 1% dla bociana
Posty: 2886
Rejestracja: 17 lut 2012 21:16

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: noncyk »

linka84 pisze:nocyk , moja @ jest troszke bardziej skąpa i mniej bolesna po laparo :)
dzięki za odpowiedź :caluje
- 16.III.2015r - najpiękniejszy dzień w moim życiu-narodziny Matyldy
- 21.XI.2016r - narodziny Grzesia- szczęście,którego nie da się opisać...
Awatar użytkownika
AiP81
Posty: 390
Rejestracja: 24 sie 2011 21:20

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: AiP81 »

n pisze:
A u kogo sie leczysz w Provicie?
Tak wlasnie patrze na Twoj podpis - twoje AMH troche niskie sie wydaje...

AMH 3,6 - to jest niskie ??? ja mam podobne i wydawało mi sie ze jest ok, uswiadomcie mnie w takim razie??
2x laparoskopia - endometrioza 3 stopnia
3x IUI - :(
3x IVF - ;(
1x kriotransfer - :(
przerwa.... na zabawy z immunologiem...
kolejne przygotowania - START 01.2016r
Axxi
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 2986
Rejestracja: 10 mar 2011 22:59

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: Axxi »

AiP81 pisze:
n pisze:
A u kogo sie leczysz w Provicie?
Tak wlasnie patrze na Twoj podpis - twoje AMH troche niskie sie wydaje...

AMH 3,6 - to jest niskie ??? ja mam podobne i wydawało mi sie ze jest ok, uswiadomcie mnie w takim razie??
Mi się wydaje, że jest w porządku. Ja mam amh 1,4 i mój dr powiedział, że jest dobre. Z tego co czytałam to powyżej 1 jest dobre, poniżej 1 może oznaczać obniżoną rezerwę.
08.2014r.-ICSI;11.08 transfer blastki 2AA;cb :(

4 mrozaczki

15.09.2014r.-crio blastki 4AB;18.10.-serduszko nie zabiło,puste jajo płodowe :(,22.10.-zabieg)

11.08.2015 r.-crio blastki 3BB;6dpt - 95.86, 8dpt-244.99, 10dpt-518.87, 14dpt-2324, 23dpt-
MonikaGCK
Moderator
Moderator
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16700
Rejestracja: 13 sty 2010 01:00

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: MonikaGCK »

AiP81 wejdź w link odpowiedziałam Tobie na pytanie w odpowiednim wątku http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 5#p7495655

niedrożne jajowody

I ICSI 29.01.2011.- SET- IGNAŚ :loving:


Awatar użytkownika
Kruszynka83
Posty: 1633
Rejestracja: 06 lip 2013 12:50

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: Kruszynka83 »

Witam się :) , dziewczyny podejrzewam u siebie endometrioze, zrobiłam badanie CA-125 i mam wynik 13,71, norma jest do 35 wiec jest ok ale czy ten wynik mogę uznać za potwierdzenie braku endometriozy czy tylko laparoskopia ostatecznie potwierdzi bądź wykluczy endomende
Starania od 11/2011
Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego ze osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie
11.06.2015 Adaś :love:
Axxi
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 2986
Rejestracja: 10 mar 2011 22:59

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: Axxi »

Kruszynka83 pisze:Witam się :) , dziewczyny podejrzewam u siebie endometrioze, zrobiłam badanie CA-125 i mam wynik 13,71, norma jest do 35 wiec jest ok ale czy ten wynik mogę uznać za potwierdzenie braku endometriozy czy tylko laparoskopia ostatecznie potwierdzi bądź wykluczy endomende
Kruszynka83 z tego co mi wiadomouto tylkd laparoskopia jest najbardziej wiarygodnym badaniem, aby potwierdzić endometriozę
08.2014r.-ICSI;11.08 transfer blastki 2AA;cb :(

4 mrozaczki

15.09.2014r.-crio blastki 4AB;18.10.-serduszko nie zabiło,puste jajo płodowe :(,22.10.-zabieg)

11.08.2015 r.-crio blastki 3BB;6dpt - 95.86, 8dpt-244.99, 10dpt-518.87, 14dpt-2324, 23dpt-
Awatar użytkownika
zuza71
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2005 00:00

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: zuza71 »

Witam, po długim okresie nieobecnosci znow jestem na forum. Miałam endometrioze III stopnia. Przeszłam dwie laparoskopie, pierwsza lecznicza - udalo mi sie zajsc po niej w ciaze. Urodzilam corke. Druga laparoskopia diagnostyczna - nie stwierdzono ognisk endometriozy i dzieki niej zaszlam w druga ciaze i urodzilam druga corke. Ale od tego czasu zaczal sie nawrot choroby. Mialam zatrucie ciazowe i dziecko urodzilo sie przez cc. Lekarze zaniedbali sprawe, bo przy cesarce wszczepili mi endo w blizne cc. 19 m-cy od porodu (tj. w kwietniu 2012) mialam operacje usuniecia guzkow i torbieli endo z blizny cc.
Stan na dzis: 5 nowych guzow w tym samym miejscu i czeka mnie kolejna operacja. Czy to sie da w ogole wyleczyc? Leki dzialaja slabo ze wzgledu na polozenie, miejsce slabo ukrwione i unaczynione, pozostaje tylko skalpel.Ale to juz bedzie moj 5 zabieg w tym miejscu (2 laparo, cc, usuwanie endo z blizny) i boje sie ze nie ostatni. Lekarz mowi, ze nie ma juz czego zszywac i trzeba bedzie wstawiac siatke polipropylanowa, aby zapobiec przepuklinie. Masakra, ale bol z ktorym zyje z przerwami od 3 lat jest straszny. Czy ktoras z Was spotkala sie z czyms takim, aby po usunieciu torbieli/guzków z zapasem tkanki wokol choroba wrocila w to samo miejsce?
akinomka
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2014 07:36

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: akinomka »

witam i ja :)endometrioza zdiagnozowana od 1,5roku (po laparoskopi-wczesniej leczono mnie na pco)staram sie o dziecko od 3lat -bez skutku,bralam visanne 9mcy i raczej juz nie podejme sie podobnej terapii,rozwarzam adopcje
V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: V_L »

Kruszynka83 pisze:Witam się :) , dziewczyny podejrzewam u siebie endometrioze, zrobiłam badanie CA-125 i mam wynik 13,71, norma jest do 35 wiec jest ok ale czy ten wynik mogę uznać za potwierdzenie braku endometriozy czy tylko laparoskopia ostatecznie potwierdzi bądź wykluczy endomende
Ja miałam jeszcze niższe CA-125 a endo jest, więc to nie świadczy o niczym.

Wydaje mi się że CA-125 może być podwyższone jeśli endo siedzi na jajnikach (w końcu to marker jajnikowy) a moja siedziała w zatoce Douglasa. Jajniki mam nienaruszone.
Ale to tylko takie moje rozmyślania :)
dona20
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2014 10:43

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: dona20 »

Witajcie!
Chciałam Was zapytać czy możecie mi polecic jakiegoś dobrego ginekologa z Zabrze lub okolic, który zna się na endometriozie.Od jakiegoś czasu staram się o dzidzie i nie wychodzi.Ost.na wizycie ginekolog(byłam u niego pierwszy raz) powiedział że wydaje mu się że mam takie cyt." torbielowate jajniki" i nie chciał mi nic więcej wyjaśniać.Nie ukrywam, że mnie to zaniepokoiło. Pół roku temu chodziłam na minitoring cyklu i inna Pani Doktor nigdy nic takiego mi nie powiedziała.Oczywiście zdaje sobie sprawę, że przez ten czas mogło się dużo pozmieniać.Naczytałam się troche o endometriozie i chciałabym mieć pewność czy czasami jej nie mam i czy to przypadkiem właśnie endometrioza nie jest u mnie powodem niepowodzeń.
Aha i jeszcze jedno pytanie co to jest za badanie CA,gdzie się je wykonuje i w jakim dniu cyklu?
Z góry dziękuję wam za pomoc.
agness180
Posty: 3048
Rejestracja: 03 lut 2012 17:07

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: agness180 »

badanie o które pytasz to marker nowotworu jajnika ale jest tez podwyzszony gdy ma sie endometrioze na jajniku. Ale slyszalam ze nie jest on dobrym wyznacznikiem endometriozy i chyba szkoda kasy na jego oznaczanie. U mnie endometrioze na jajniku wlasnie, od razu stwierdził Dr Mercik i mysle ze zna sie na tym. Przyjmuje w prywatnym gabinecie chyba w Rudzie no i klinice Gyncentrum w Katowicach :)
Jesli o torbielowate jajniki chodzi to mozesz miec PCOS i stad moga byc problemy z ciążą.
starania od 10.2011 z przerwami
PCOS, endometrioza
słaba armia
no i start z ivf w programie MZ
Szczęśliwy transfer: 18.03.2014 :)
Cudzie trwaj!
27.11.2014 Synuś wylądował!!! :)

i tak będę szczęśliwa, choćbym miała sobie to szczęście narysować!
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: bea72 »


Kochani! Nasz-Bocian został poproszony o zaopiniowanie
Projektu Ustawy o Leczeniu Niepłodności.
Nie bądź obojętny.
Weź udział w dyskusji!!!
Awatar użytkownika
Lipton33
Posty: 232
Rejestracja: 11 lip 2011 23:53

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: Lipton33 »

Ja tez mam endometrioze i Ca 125 1755 w zeszlym roku 6 zoladex 4 cykle i 337 i jestem po 4 zastrzyku a w zeszlym roku usunieto mi torbiel endometrialna
Lipton40
**********
[*] 30-03-2010(6-7t)
Awatar użytkownika
Gość

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: Gość »

dziewczynki, witam Was. czy endo mozna zdiagnozowac TYLKO przez laparo? mam jakies dziwne plamienia, bol krzyza i brzucha....
Maga-Sa
Posty: 30
Rejestracja: 11 kwie 2014 11:36

Re: ENDOMETRIOZA (cz.II)

Post autor: Maga-Sa »

Ja mam endometriozę wszczepienną, w bliźnie po cc i u mnie na usg wszystko było widać jak na dłoni. Nie wiem jak jest w przypadku "tej drugiej".

Mam pytanie o usuwanie endometriozy, bo już doszłam do tego momentu, gdzie ból nie daje mi normalnie funkcjonować, do lekarza idę za tydzień, ale może mi ktoś powie czy na operację trzeba iść w jakimś określonym dniu cyklu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”