Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

Awatar użytkownika
Kaas
Posty: 1522
Rejestracja: 22 paź 2010 14:39

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Kaas »

madziksa, ten bio marine to jest wlasnie z watroby, czyli nie powinnysmy go brac. juz sie zorientowalam na watku od dietetyka, mamy brac suplementy z kwasami omega3 ale nie te w formie tranu, czyli z watroby.
[*][*]
II ICSI, Księżniczka:) ur. 5.11.2014
III ICSI, Książę ;)) ur. 7.11.2016
Awatar użytkownika
madziksa
Posty: 1564
Rejestracja: 16 wrz 2013 21:25

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: madziksa »

Kaas pisze:madziksa, ten bio marine to jest wlasnie z watroby, czyli nie powinnysmy go brac. juz sie zorientowalam na watku od dietetyka, mamy brac suplementy z kwasami omega3 ale nie te w formie tranu, czyli z watroby.
o kurcze co ty mówisz :/ o co chodzi z tą wątrobą?
a Ty jakie bierzesz omega 3?
________________
Starania od 2011:
endometrioza, polipy, zrosty. ...
09.2013 program MZ - INVIMED: 1 IVF :-(, 1 crio :-(
2 crio-11.04, 7 dpt- 44,50, 11 dpt-455,1, 14 dpt-1863
06.05 jest serduszko

29.12.2014 urodził się Ksawery :-)
10.01.2017 urodził się Ignacy.
Awatar użytkownika
dariankaa
Posty: 3208
Rejestracja: 15 lut 2013 11:28

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: dariankaa »

ja w trakcie stymulacji piłam kompleks ziół ... jak sie potem okazalo nie powinnam tego robic bo nie ma badan na temat tego jak ziola wplywaja na leki hormonalne :/ szkoda ze dowiedzialam sie o tym za pozno ... tak samo tez bralam bromocorn i nie wiem czemu w trakcie przygotoewan do zabiegu przestalam brac i to moglabyc przyczyna niepowodzenia ...
20.08.2014 - Nasza mała księżniczka Madzia jest już z nami :)
Madzia urodziła się w 29 tc z wagą 1600 g i mierzyła 42 cm
02.01.2016 - naturalny cud...
31.08.2016 - urodził się Jaś - 3820g i 60cm :)
Awatar użytkownika
Kaas
Posty: 1522
Rejestracja: 22 paź 2010 14:39

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Kaas »

madziksa pisze:o co chodzi z tą wątrobą?
a Ty jakie bierzesz omega 3?
w oleju z watroby jest wit A. ktorej nie powinno sie suplementowac w czasie ciazy (jest toksyczna) ale jest tez suplementy ktore zawieraja kwasy omega3 produkowane przez ryby morskie (w miesniach tych ryb) i one sa ok. tu tez polecany jest na watku preparat z lnu ktory tez zawiera omegi3. wiec jakikolwiek znajdziesz w aptece to bedzie ok , moim zdaniem...
[*][*]
II ICSI, Księżniczka:) ur. 5.11.2014
III ICSI, Książę ;)) ur. 7.11.2016
Awatar użytkownika
madziksa
Posty: 1564
Rejestracja: 16 wrz 2013 21:25

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: madziksa »

Kaas pisze:
madziksa pisze:o co chodzi z tą wątrobą?
a Ty jakie bierzesz omega 3?
w oleju z watroby jest wit A. ktorej nie powinno sie suplementowac w czasie ciazy (jest toksyczna) ale jest tez suplementy ktore zawieraja kwasy omega3 produkowane przez ryby morskie (w miesniach tych ryb) i one sa ok. tu tez polecany jest na watku preparat z lnu ktory tez zawiera omegi3. wiec jakikolwiek znajdziesz w aptece to bedzie ok , moim zdaniem...
dziękuję za info:)
________________
Starania od 2011:
endometrioza, polipy, zrosty. ...
09.2013 program MZ - INVIMED: 1 IVF :-(, 1 crio :-(
2 crio-11.04, 7 dpt- 44,50, 11 dpt-455,1, 14 dpt-1863
06.05 jest serduszko

29.12.2014 urodził się Ksawery :-)
10.01.2017 urodził się Ignacy.
Awatar użytkownika
Kaas
Posty: 1522
Rejestracja: 22 paź 2010 14:39

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Kaas »

nie ma sprawy :D ja chce podejsc jeszcze raz do programu, nie wiem jeszcze kiedy, ale postanowilam sie przygotowac tym razem i meza tez...stad zainteresowanie moje tematem;)
[*][*]
II ICSI, Księżniczka:) ur. 5.11.2014
III ICSI, Książę ;)) ur. 7.11.2016
Awatar użytkownika
madziksa
Posty: 1564
Rejestracja: 16 wrz 2013 21:25

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: madziksa »

Kaas pisze:nie ma sprawy :D ja chce podejsc jeszcze raz do programu, nie wiem jeszcze kiedy, ale postanowilam sie przygotowac tym razem i meza tez...stad zainteresowanie moje tematem;)
mam w lodówce olej lniany którego używam do kasz i makaronów,
od dziś będę brała po łyżce dziennie :) same omega :)
________________
Starania od 2011:
endometrioza, polipy, zrosty. ...
09.2013 program MZ - INVIMED: 1 IVF :-(, 1 crio :-(
2 crio-11.04, 7 dpt- 44,50, 11 dpt-455,1, 14 dpt-1863
06.05 jest serduszko

29.12.2014 urodził się Ksawery :-)
10.01.2017 urodził się Ignacy.
Jacqueline
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2013 22:49

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Jacqueline »

Hello :) tak sie ciesze, ze znalazlam ten watek :-D

Mam takie dwa pytanka:
- odnosnie Omega 3. Jestem w trakcie wyciszania, od poczatku pazdziernika zazywam Omega3 forte 65% firmy Nutropharma i nie moge sie doczytac czy zawiera on wit. A w skladzie czy nie. Wie ktos moze, czy moze byc ten prearat stosowany przynajmniej do transferu??

- od stymulacji do transferu nie mozna cwiczyc, a czy mozna wykonywac jakas aktywnosc w fazie wyciszania? bo tak sobie pocwiczuje bo zawsze bylam osoba dosc aktywna a ostatnia rzecza jaka bym chciala teraz zrobic to zmiejszyc szanse na zaplodnienie!
Podczas stymulacji nalezy ograniczyc wysilek fizyczny do minimum a moja praca sprzataczki raczej wymaga pewnego wysilku i nie wiem co mam robic w tej sytuacji...do tego jeszcze te wszystkie chemiczne srodki czyszczace, boje sie, ze zwykle rekawiczki nie stanowia wystarczajace ochrony.

Dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
Asza34
Posty: 5187
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Asza34 »

Jacqueline ten preparat nutropharmy oparty jest na tranie. Zamienilabym go na preparat pochodzenia roslinnego.w faxie wyciszania spokojnie mozesz sobie cwiczyc :) ad Twojej pracy - rekawiczki chronia przed kontaktem bezposrednim. Przed wyziewami cie to nie chroni, ake tez i wszystko zalezy od intensywnosci produktow, ktorymi sie poslugujesz oraz ilosci godzin z nimi spedzonych.
Ad wysilku podczas stymulacji - powinnas unikac dzwigania ciezarow oraz wyciagania sie..

Witam wateczek po bardzo dlugiej przerwie :) pozdrawiam wszystkie i zycze spelnienia marzen!!
Synus - 25.X.2008
17.XI.2010 ['] ['] moje dwa Aniolki
Synus i corcia - 16.XI.2011
Jacqueline
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2013 22:49

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Jacqueline »

Dziekuje Asza34 za odp.
Wczoraj mialam punkcje na piatek mam planowany tranfer.
Moje jajniki wyprodukwaly 28 jajeczek, troche duzo. Pobrano 24. Mam na siebie uwazac i obserwowac swoje cialo bo mam wieksze szanse na hiperstymulacje.

Od zawsze ozywialam sie zdrowo i regularnie, od ponad roku stosuje sie do zbilansowanej diety ze sportowego forum SFD, kora nie rozni sie znacznie od tej proponowanej tutaj :) Tam raczej zaleca sie ograniczanie bialka z nabialu (nie wliczajac jajek) na rzecz bialka miesnego, rybiego i roslin straczkowych.
Sozywanie min. 2-3 litrow wody dziennie jest dla mnie norma.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Aby uniknac hipertymulacji nalezy bic duze ilosci plynow, w szczegolnosci wody, spozywac wieksz ilosci bialek jak rownie gdzies wyczytalam pomocna moz by "dieta watrobowa" innymi slowy niskotluszczowa a produkty jak orzechy awokao, tluste ryby sa zakazane. Jajka np. na miekko co przeciez wiaze sie z zagrozeniem zakazeniem sarmonella....

Glupie retoryczne pytanie: czy moj zdrowy i wskazany tutaj styl zycia na dlugo przed ivf moze zagwarantowac unikniecie hiperstymulacji? znacie moze jeszcze jakis "dietowy"sposob na zapobieganie rzestymulowaniu???

Z gory dzieki
Awatar użytkownika
notka
Posty: 6990
Rejestracja: 08 maja 2010 21:16

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: notka »

Asza34 czy jest gdzieś aktywny link do 1 części wątku? Ten z pierwszej strony nie dziala niestety
Awatar użytkownika
madziksa
Posty: 1564
Rejestracja: 16 wrz 2013 21:25

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: madziksa »

[wymoderowano jako niezgodne z tematem wątku]
________________
Starania od 2011:
endometrioza, polipy, zrosty. ...
09.2013 program MZ - INVIMED: 1 IVF :-(, 1 crio :-(
2 crio-11.04, 7 dpt- 44,50, 11 dpt-455,1, 14 dpt-1863
06.05 jest serduszko

29.12.2014 urodził się Ksawery :-)
10.01.2017 urodził się Ignacy.
Awatar użytkownika
Asza34
Posty: 5187
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Asza34 »

notka o! Nie wiedzialam.. Widocznie zostal przeniesiony do Archiwum, poprosze moderatorow dzialu o pomoc, cos zaradzimy.
madziksa jesli masz pytania albo watpliwosci dptyczace tematyki watku, a bede umiala na nie odpowiedziec, zrobie to chetnie, wiec pisz smialo :)
Jacqueline jesli chodzi o problemy zwiazane z hiperstymulacja, to najlepiej bedzie, jak zapytasz na tym watku. Ja nie znam dietowych sposobow na unikniecie hiperki, zwlaszcza, ze jest ona raczej zwiazana z dawkami przyjetych hormonow podczas stymulacji. O szczegoly pytaj na ww watku. Pozdrawiam i zycze powodzenia!
Synus - 25.X.2008
17.XI.2010 ['] ['] moje dwa Aniolki
Synus i corcia - 16.XI.2011
Jacqueline
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2013 22:49

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Jacqueline »

Dzieki Asza za rade!

Tak ten link z pierwszej strony pierwszej czesci watku o zwiekszaniu szans na ciaze dzieki diecie nie dziala ale mnie sie udalo jakos znalesc ta stronke z miesiac temu :)

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 96&start=0

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Asza34
Posty: 5187
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Asza34 »

Jacqueline dziekuje! Juz poprawilam linka w pierwszym poscie, dziala :)
Synus - 25.X.2008
17.XI.2010 ['] ['] moje dwa Aniolki
Synus i corcia - 16.XI.2011
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”