Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Niezapominajka_81
Posty: 73
Rejestracja: 05 wrz 2014 17:58

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Niezapominajka_81 »

Zaglądam i ja, bo nic tak nie motywuje jak inne kobietki w podobnej sytuacji :)
Awatar użytkownika
karioka
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2009 00:00

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: karioka »

Mój lekarz mówił żeby podsuwać kwas foliowy mężowi, być może przyczyną długich starań jest jego niedobór w organizmie przyszłego tatusia. Kwas foliowy podnosi jakość nasienia i ruchliwość plemników to warto podsunąć tabletki :) Tym bardziej, ze poprawia też pamięć i inteligencję podobno :)
Niezapominajka_81
Posty: 73
Rejestracja: 05 wrz 2014 17:58

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Niezapominajka_81 »

karioka pisze:Tym bardziej, ze poprawia też pamięć i inteligencję podobno :)
Tatusia czy potencjalnego dziecka? ;) :lol:
gwiazdka2011
Posty: 1031
Rejestracja: 06 mar 2014 16:47

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: gwiazdka2011 »

dziewczyny jak to bylo? w trakcie stymulacji orzechy brazylijskie a po transferze morele??

za wszystkie potrzebujace :bigok:

starania od 2010

AMH: 0,37-0,78 i endometrioza III stopnia

2 ciaze, 2 poronienia (7 i 9 tydz) :cry2:

1x IVF - brak zarodkow + 8x ICSI = 4 transfery negatywne, 5x brak transferu :(



Plan B: 06/16 Salve nasza ostatnia nadzieja?

11/2016: mamy dawczynie :D


Awatar użytkownika
effcia
Posty: 39
Rejestracja: 09 lut 2005 01:00

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: effcia »

Witam Was Dziewczyny! Z mojego doświadczenia mogę Wam doradzić, że najlepszym sposobem jest wypracować w sobie spokoj wewnętrzny, wiem wiem powiecie że to banał i wszyscy to mówią a to nie jest takie proste zwłaszcza jak to kolejna próba i ciągle porażki, ale wieżcie mi, że to naprawdę połowa sukcesu. Ja przy ostatniej próbie tak naprawdę podeszłam do tego na luzie, wyeliminowałam wszystko co powodowało mój niepokój dodatkowo czyli np pojechałam do Warszawy z Katowic pociągem a nie autem żeby nie stresować sie korkami, zabrała książkę o jakiś banałach żeby myslć pozytywnie, po transferze mysłałam o tym n ile sie oczywiście udawało, że teraz jak się uda to muszę sobie leżeć i spać i spacerować bo jak się dzidziuś urodzi to noce zarwane. Mysli pozytywne mają siłę większą niż wszystkie herbatki, owoce i witaminki. Spokój wewnętrzny bardzo Was proszę kochane postarajcie się o niego....Ja po nieudanych próbach miałam depresję i naszczęscie dzięki mężowi razem spróbowaliśmy jeszcz raz i sukces a potem z mrożaczków i też super. Spokój wewnętrzny praujcie nad tym .... trzymam za Was kciuki i życzę Wam nisprzespanych nocy z dzidziusiem :)
NOVOMEDICA IUI 2005 :(
NOVOMEDICA IVI 2006 :(
NOVUM ICSI V.2007 :(
NOVUM ICSI AH na cyklu naturalnym VII 2007 :(
NOVUM ICSI AH na cyklu naturalnym X 2007 :(
NOVUM ICSI AH protokół krotki ,transfer 23.06 2 zarodków 8 komorkowych, Beta HCG 14dpt 296 :) i urodziła się śliczna dziewczynka
NOVUM ICSI z mrożaczków transfer 19.06.2014 2 zarodków i 02.03.2014 urodził się śliczny synek
Awatar użytkownika
Barberra
Posty: 21
Rejestracja: 24 lut 2015 14:21

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: Barberra »

karioka pisze:Mój lekarz mówił żeby podsuwać kwas foliowy mężowi, być może przyczyną długich starań jest jego niedobór w organizmie przyszłego tatusia. Kwas foliowy podnosi jakość nasienia i ruchliwość plemników to warto podsunąć tabletki :) Tym bardziej, ze poprawia też pamięć i inteligencję podobno :)
Kwas foliowy też podonosi jakość nasienia? Bo ja akurat biorę Inofem, tak więc czytałam sobie ostatnio a'propos inozytolu właśnie, no i dotarłam do informacji, jakoby to inozytol był bardzo istotny, między innymi w regulowaniu gospodarki hormonalnej, ale także u mężczyzn niedobór inozytolu jest uznawany za przyczynę niepłodności :hihi:.
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: oluska_m »


Zapewne jesteście już na finiszu składania zeznań podatkowych za rok 2016. Nie zapomnijcie o Bocianie i pozwólcie mu latać!
Niezmiennie liczymy na Was i Wasze wsparcie. 1% Waszych podatków pozwala nam działać na rzecz niepłodnych nieprzerwanie od 14 lat.

http://jedenprocent.nasz-bocian.pl/

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


IlonaSt
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2020 22:09

Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: IlonaSt »

Hop hop!! Czy ktoś tu jeszcze zagląda? =ooo*
Awatar użytkownika
fanita
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Moderator Członek Stowarzyszenia Dokarmiam bociana ;)
Posty: 7347
Rejestracja: 20 cze 2008 00:00

Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: fanita »

Cześć, ja czasem zaglądam po kilka moich ulubionych przepisów :-)
Ostatnio po ciasteczna owsiane i potrawkę z jarmużem i orzeszkami.
AnusKa83
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2021 09:32

Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: AnusKa83 »

Mi lekarz powiedział, ze po transferze jeść to co najbardziej lubię, rozpieszczać się, że szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko :D
kogas
Posty: 13
Rejestracja: 21 lis 2017 10:48

Co jeść i robić by zwiększyć szanse na ciążę (cz.II)

Post autor: kogas »

aldona24 pisze: 27 paź 2008 18:23 ja musze dzisiaj zrobic sobie delikatno depilacje ale na mydelko?? czy moze byc pianka ?i na punkcje oczywiscie bez perfum ?? i bez makijazu uff ciezko :mur:
A czy depilacja laserowa wchodzi w grę? Mam na myśli to - https://beauty4ever.pl/depilacja-laserowa-thunder
Poddanie się zabiegowi będzie bezpieczne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”