ADOPCJA ZARODKA

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
lidie
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2012 19:03

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: lidie »

Witajcie !
Jestem tu nowa. Mam 42 lata i bardzo niskie AMH ( 0,17). Czy w tej sytuacji adopcja zarodka moze byc dla mnie szansa? Jakie powinnam spelniac kryteria? Czy adopcja zarodka jest mozliwa w przypadku osoby samotnej?
Pozdrawiam liczac na odpowiedz
Awatar użytkownika
Tiziano
Posty: 2473
Rejestracja: 31 mar 2010 00:00

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: Tiziano »

lidie jeśli z Twoim podwoziem :) wszystko jest ok, to masz duże szanse, ani AMH ani FSH nie mają tu nic do rzeczy. Niestety też nie wiem jak jest u osoby samotnej, ale wydaje mi się, że nie powinno byc problemu

Dodane -- 17.03.2012, 14:43 --

procedura - zgłaszasz się na początku cyklu - dok zleca Ci badania hormonalne, robi usg, jeśli wszystko ok dostajesz leki i czekasz do 14dc - znowu podglądanie endometrium i jesli ok - czekanie na transfer o ile są zarodki.

Dodane -- 17.03.2012, 14:44 --

czasem potrzebna jest histeroskopia, ale raczej w uzasadnionych przypadkach
Awatar użytkownika
agaga61
Posty: 21
Rejestracja: 08 lis 2008 01:00

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: agaga61 »

Dziwczyny!!!!!!
jakie badania sa wymagane przy crio z AZ.
danusia1985
Posty: 1169
Rejestracja: 04 paź 2010 16:08

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: danusia1985 »

w niektorych klinikach wogole sie nie czeka, nie trzeba spelniac jakichs specjalnych warunkow, placi sie tylko za transfer no i normalnie za wizyty, leki
Awatar użytkownika
ania-martin
Posty: 72
Rejestracja: 20 lis 2009 01:00

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: ania-martin »

lidie

Witajcie,

ja mam już skończone 43 lata i jedno dziecko z IVF, synka 1,5 rocznego. Chciałabym mieć drugie dziecko, więc pomyślałam o adopcji zarodka. Jestem już za stara, żeby myśleć o własnych komórkach.
Czy mam jakieś szanse? Czy przy AZ są ograniczenia wiekowe.... może bardziej te wynikające ze stanu zdrowia..

pozdrawiam !
06.2009 ivf - transfer 2 zarodków nieudany
08.2009 criotransfer 1 zarodka - klapa
11. 2009 - transfer 2 zarodków - klapa
5 mrozaczków
8.01.2010 kriotransfer 2 zarodków, został ze mną jeden - :) ciąża
ewelizarda
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2012 22:54

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: ewelizarda »

witajcie dziewczyny,
jestem tu nowa a dziś własnie wróciłam z Invimedu z Wawy i mam zalecenie do adopcji zarodka bądź komórki. Zupełnie nie wiem jak ogarnąć wybór, proszę o pomoc :(
kaaja
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2012 14:10

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: kaaja »

Witam ja tez coraz częściej myślę o adopcji zarodka (niskie AMH). Czy na tym forum jest ktoś, komu udało się zajść w ciążę po tej procedurze?
Awatar użytkownika
buzziak83
Posty: 744
Rejestracja: 29 lip 2009 00:00

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: buzziak83 »

kaaja witaj
czasem się udaje :D zapraszamy na pogadajmy o niepłodności temat adopcja zarodka
2008 azoospermia kompletny brak w biopsji, decyzja o adopcji(zgłoszenie się do OA)
wrzesień 2009 udana AZ pierwsze podejście zakończone sukcesem Córcia jest już z nami
sierpień 2012 AZ kolejne podejście zakończone sukcesem druga Córeczka też jest z nami
kaaja
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2012 14:10

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: kaaja »

To wiem, ze czasami się udaje:) A czy na tym forum komuś się udało? Potrzebuje informacji z pierwszej reki.
Awatar użytkownika
buzziak83
Posty: 744
Rejestracja: 29 lip 2009 00:00

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: buzziak83 »

buzziak83 a widzisz mój opis :D Jeżeli chodzi ci o konkretne statystyki to ci ich nie podam bo nie prowadziłam ale znam kilka mam maluszków po AZ. No i na forum mamy jeszcze jedną ciężarówkę. Ale nie wszystkie osoby, które podchodzą są na forum. Mnie dr tłumaczyła, że skuteczność wynosi około 30 %. A pani embriolog z salve na panelu mówiła, że nawet 60 % bo zarodki są sprawdzone. Są też dziewczyny,które podchodziły kila razy dwa, trzy i im się nie udało :(
Ale to zależy od przypadku, trzeba i tak o sobie porozmawiać z lekarzem.
Co chcesz konkretnie wiedzieć ?
2008 azoospermia kompletny brak w biopsji, decyzja o adopcji(zgłoszenie się do OA)
wrzesień 2009 udana AZ pierwsze podejście zakończone sukcesem Córcia jest już z nami
sierpień 2012 AZ kolejne podejście zakończone sukcesem druga Córeczka też jest z nami
Awatar użytkownika
xenka1984
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2010 01:00

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: xenka1984 »

horka powiedz mi ile czakaliście na adopcje jajeczka?
aleksandra868
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2013 11:48

adopcja zarodka

Post autor: aleksandra868 »

Hej dziewczyny, jak długo czekałyscie na adopcję zarodka ? ja na pierwsza adopcje czekalam ok 5 m-cy, niestety ciaza biochemiczna, teraz czekam na drugą adopcje
Adopcja zarodków, transfer, ciąża biochemiczna.
kai
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: kai »

Z tego, co wiem, długość oczekiwania na AZ jest różna w zależności od kliniki. Zachęcam, aby kierować się jakością procedur w klinice, nie czasem oczekiwania
aleksandra868
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2013 11:48

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: aleksandra868 »

kai pisze:Z tego, co wiem, długość oczekiwania na AZ jest różna w zależności od kliniki. Zachęcam, aby kierować się jakością procedur w klinice, nie czasem oczekiwania
Polecasz jakąś klinikę w warszawie ?
Adopcja zarodków, transfer, ciąża biochemiczna.
kai
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Re: ADOPCJA ZARODKA

Post autor: kai »

aleksandra868 pisze:
kai pisze:Z tego, co wiem, długość oczekiwania na AZ jest różna w zależności od kliniki. Zachęcam, aby kierować się jakością procedur w klinice, nie czasem oczekiwania
Polecasz jakąś klinikę w warszawie ?
Ciężka sprawa... jak ja się wczytywałam rozważając AZ, to mi wyszło, że nie ma co próbować w klinikach, które mało się przejmują dobrym przygotowaniem do AZ. No i wyszło, że najlepiej w Salve (Łódź), ale tam nie zapisują już na AZ, bo za dużo chętnych. Jakbym miała napisać, co znaczy przejmować się przygotowaniem, to: dobre przygotowanie biorczyni (badania hormonalne, wymazy, obserwacja endometrium, dobre zgranie z cyklem naturalnym), opieka nad biorczynią po transferze (odpowiednie leki). Dużo dziewczyn żałowało, że podejmowało próby bez sprawdzenia wcześniej procedur kliniki. Na forum Salve jest sporo dziewczyn, które po nieudanych AZ zdecydowały się na Adopcję Komórki i Nasienia w Salve co jest generalnie znacznie droższe niż AZ, ale ma dość wysoką skuteczność (65%). Powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”