PRZEGRODA MACICY

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
dominika31
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2013 15:49

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: dominika31 »

Acustica, dziękuję, to jedna z chorób, poza tym m jajowód niedrożny po cp, wodniak na drugim, 2 mięsniaki poza macicą (chyba nie przeszkadzają za bardzo) i nietstey 2 lata tak tułam sie po lekarzach.
rose28
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2014 15:29

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: rose28 »

Witam , przeglądając forum natknęłam się na dziewczyny z Lublina. Szukam lekarza, który zajmuje się wadami macicy : przegroda macicy lub podwójna macica- na terenie Lublina ?
Jednym z nich jest prof. Grzegorz Jakiel , kogo jeszcze polecacie ?
U mnie całkiem niedawno wykryto podwójna macicę -dwie szyjki macicy , jednak wiem, że często można pomylić ja z przegrodą. chciałam się jeszcze skonsultować z innym lekarzem:) Pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2014 14:12 przez rose28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
korka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 8648
Rejestracja: 17 lip 2005 00:00

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: korka »

dominika31 proszę o trzymanie się tematu wątku. Przypominam, że piszesz na wątku merytorycznym, gdzie rozmawiamy jedynie o problemach związanych z przegrodą macicy. O pozostałych problemach porozmawiasz na odpowiednich wątkach.
Ewentualnie zapraszam do działu: Pogadajmy o niepłodności do dowolnego wątku.
6IUI, 4ICSI, 2 wspaniałych chłopców i ..... po 12 latach niespodziewanie jeszcze jeden mały chłopczyk
Jass
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2014 13:39

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: Jass »

Wczoraj byłam u doktora Ludwina.
Wyczekałam się z 3 godziny na wizytę, ale jestem już umówiona na zabieg na 29 kwietnia.

Mam całkowicie przedzieloną pochwę, dwie szyjki albo jedną i całkowicie przedzieloną macicę.
Boję się zabiegu. Czy czasem czegoś nie pogorszy, czy naprawdę zwiększy moje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Magnosia
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2014 14:35

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: Magnosia »

Witam wszystkie Przegródeczki ;)
Jestem tu zupełnie nowa. Niedawno przeszłam poronienie. Przyczyną mogła być przegroda w macicy. Wykryto ją podczas USG. Lekarze, z którymi rozmawiałam, polecają konsulatcję m.in. u prof. Romualda Dębskiego (z Warszawy).
Czy jest na forum ktoś, kto miał zabieg resekcji przegrody u tego lekarza? Chciałabym zasięgnąć opinii. Z góry dziękuję.
Jass
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2014 13:39

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: Jass »

Ja już się oswajam z myślą o zabiegu :)
mam nadzieję, że m... przyjdzie terminowo i będę mogła mieć wykonany zabieg w przewidzianym czasie. Obawiam się bólu, bo sam dr mówił że to nie jest przyjemny zabieg. No ale czego się nie robi dla potomstwa przyszłego.
Pocieszają mnie statystyki o donoszeniu ciąży po zabiegu.
ALEKSANDRA_G
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2010 10:50

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: ALEKSANDRA_G »

Magnosia ja polecam Dr Dońca ze Szpitala na Szaserów, mistrz w kwestii histeroskopii. Ja jestem po 5 poronieniach (!!!) i dopiero podczas ostatniej ciąży ktoś się dopatrzył przegrody, którą dr Doniec mi właśnie usunął. Teraz czekam na histeroskopię diagnostyczną i zielone światło. Trzymam kciuki za nas wszystkie Kobietki
Magnosia
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2014 14:35

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: Magnosia »

Dziękuję Aleksandra_G, postaram się skontaktować z lekarzem, którego polecasz. Też trzymam kciuki za nas wszystkie ;)
Jass
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2014 13:39

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: Jass »

Dziewczyny!
Zabieg mam za tydzień i nasuwa mi się pytanie, bo będę mieć usuwaną przegrodę z pochwy, z szyjki macicy i macicy. Jak jest później z seksem? Lepiej czy gorzej? czy nie ma różnicy?
Wcześniej mnie straszono jak byłam diagnozowana, że jest znacznie gorzej z seksem :(
Jass
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2014 13:39

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: Jass »

jestem już po zabiegu. Staram się unikać wysiłku fizycznego zgodnie z zaleceniami. Za 7 dni idę do kontroli.
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: bea72 »

Drodzy Forumowicze,
zapraszamy do wypowiedzenia się w sprawie
Standardów Pacjenckich 2014
Jass
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2014 13:39

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: Jass »

Zawaliłam sprawę :( zbyt dobrze się poczułam i wczoraj trochę zbyt dużo pochodziłam i może za ciężkie zakupy ponosiłam.
dzisiaj zaczęłam krwawić...
martwię się i wyrzucam sobie, to jaka ja jestem głupia :(
hope28
1% dla bociana
Posty: 871
Rejestracja: 04 lut 2013 17:55

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: hope28 »

Niemartw sie. Ja mialam az cztery histeroskopie i przeciecia przegrody macicy bo moja przegroda byla calkowita i gruba bardzo, po kazdej krwawilam a po ostatniej nawet bardzo, lekarz powiedzial ze to dobrze bo sie macica oczyszcza a tez sie balam. Oczywiscie nie mozna przesadzac z ruchem ale tez nie trzeba caly czas lezec. Nawet po jednej histeroskopi pamietam ze po dwoch dniach wrocilam do pracy bo musialam, a pracuje fizycznie (choc lepiej wziac z tydzien zwolnienia). Nie martw sie to minie. Pozdrawiam. I przepraszam za brak polskich znakow.
Leczenie od 2011
4 x Histeroskopia operacyjna
2 x IUI:(
I ICSI 08.2014:( Crio 11.2014 poronienie 7tc:(
II ICSI 05.2015:( Crio 09.2015:(
III ICSI 04.2016:( Crio 09.2016 :)
7tc są dwa serduszka,9tc biję już tylko jedne serduszko.
Błagam już zostań na zawsze...
05.06.2017 jest kochana i wymarzona coreczka:)
Boże czy za dużo chciałam?!
Jass
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2014 13:39

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: Jass »

na wizycie po 7 dniach od zabiegu dr powiedział, że wszystko jest w porządku.
Odrobinę mi ulżyło, ale postanowiłam się nie martwić czymś na co nie mam wpływu.
Czekam na kolejną wizytę -miesiąc po zabiegu czyli w czerwcu. Tam już będzie wiadomo co i jak z moją macicą.
Nadal plamię.
kasik1982
Posty: 2376
Rejestracja: 05 paź 2012 12:09

Re: PRZEGRODA MACICY

Post autor: kasik1982 »

Dziewczyny jestem po histerioskopi i wypis : niewielka przegroda macicy co to ma znaczyć ? lekarze twierdzą ze to nie jest przyczyna czy ktoras tak miala kogo polecacie Ludwina czy Spiewankiewiecz i jak to wyglada u Ludwina czy na usg on widzi ta przegrodę czy musi zrobić histero?
nieplodność idiopatyczna
ICSI- transfer blastki 4aa 26.05.2014 r. - cb:(
et mrozaczka 3ab - 20.10.2014r- :(
et ostatniego mrozaczka - 17.01.2015 r.;))))
Szczęście nasze;) TP-05.10.2015
18.09.2015 przyszedł na świat nasz Ignaś cud wyczekany upragniony ukochany skarb:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”