przedwczesna menopauza

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

Awatar użytkownika
zufe
Posty: 27850
Rejestracja: 17 lip 2012 21:50

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: zufe »

jags jesli mogę doradzić to trzymaj sie z daleka od Macierzyństwa...chyba że masz dużo nie potrzebnych pieniedzy =xxx#
12 transferów, 2 Aniołki i wymarzony Synek Adaś :love: Co dalej?
Baylee
Posty: 22
Rejestracja: 09 sty 2018 15:57

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: Baylee »

szkoda ze ta mezoterapia jest tylko w Invikcie, slyszalam ze naciagaja bardzo na koszta
ja bylam w Invimedzie ale zrezygnowalam bo po 1 wizycie od razu chcieli mnie kwalifikowac do in vitro i o dziwo z moja komorka co przy moim fsh ponad 70 bylo dla mnie podejrzane
chcialam zajsc naturalnie oczywiscioe z pomoca lekow ale teraz to juz nie wiem co mam robic
boje sie ze sie skonczy in vitro z kd, a tego bym nie chciala ale wole to niz adopcje
scania
Posty: 1587
Rejestracja: 12 maja 2013 22:42

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: scania »

jags pisze:Wygląda to pozytywnie. Hormony ładnie Ci spadają.

Dlaczego wybrałaś Wrocław, Invictę?
Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu, jakie trzeba mieć badania?
Mezo robi w Polsce tylko Invicta (Provita się przymierza do zabiegów). Wybrałam Wrocław i dr Waleśkiwicz-Ogórek po czytaniu wątku na ovufriend. Badania trzeba robić właściwie takie jak do punkcji i transferu (też toxo, chlamydia, wymazy, i wszystko do narkozy). To przasada, bo po co wynik toxoplazmozy to nie mam pojecia. Inna sprawa, że poza anestezjologiem nikt na wyniki nie spojrzał a anestezjologa interesowała morfologia, biochemia i układ krzepnięcia a nie wymazy. Niestety nie da się załatwić wizyty u anestezjologa w dniu zabiegu i trzeba jechać specjalnie na 20 minut wizyty. Mezo zawsze robi się w pierwszej połowie cyklu (jeśli są miesiączki). Najlepiej umawiać się na wizytę wstępną do dr W-O. Ja od razu jej powiedziałam, że interesuje mnie mezo ale nie wykluczam invitro jeśli wyniki się poprawią. To fajna lekarka i bardzo pozytywna. Ja byłam na bezpłatnej wizycie, bo mieli promocję po nieudanych invitro w innych klinikach. Dużo papierologii, bo trzeba im wysłać dokumentację. Do tego wysyłają do wypełnienia ogromną ankietę ale radzę nią się nie przejmować, bo w klinice nikt mnie o nią nie pytał (nie miałam zamiaru jej wypełniać). Zabieg był w kolejnym cyklu (byłam na wizycie w czasie gdy na jajniku był już spory pęcherzyk i lekarka wypisała mi Duphaston i w miarę dokładnie można było ustalić termin). Trzeba wyrobić się z badaniami. Sam zabieg to krótka narkoza. Po 7-mej rano miałam pobieraną krew a zabieg był po 10-tej. Musi być osoba towarzysząca, bo po narkozie nie wypuszczą pacjentki samej. Po zabiegu zwiedzałam Wrocław a dolegliwości nie były duże. Trochę krwawiłam a ból był nieznaczny (nie brałam nic przeciwbólowego).
2001 usunięty lewy jajnik

VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)

VII, VIII 2013 IUI

IX 2013 IMSI: 4A&4B :-(

XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów

II 2014 IMSI – 2x4B, blastka na zimowisku

II 2015 synek - "wpadka" urlopowa

II 20
Baylee
Posty: 22
Rejestracja: 09 sty 2018 15:57

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: Baylee »

wczoraj odebrany wynik amh 0,09:/
czy jest sens w ogole sie starac?
im dluzej to trwa tym wiecej nerwow trace
nie wiem czy nie lepiej sobie odpuscic i pogodzic sie z losem
Awatar użytkownika
zufe
Posty: 27850
Rejestracja: 17 lip 2012 21:50

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: zufe »

Baylee nie masz sie co bac KD - jeśli nie jesteś przekonana poprosyu nie korzystaj z tek opcji. KD to też rodzaj adopcji ale prenatalnej. Nie rób nic wbrew sobie. Ja mam Synka z KD i nie ma to wcake znaczenia od kogo pochodziła komorka jajowa. Jest mój i już! Ale my z M od poczatku byliśmy przekonani i zdecydowani bo wiedzieliśmy, że to jedyna opcja
Powodzenia
12 transferów, 2 Aniołki i wymarzony Synek Adaś :love: Co dalej?
Baylee
Posty: 22
Rejestracja: 09 sty 2018 15:57

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: Baylee »

wydaje mi się, że kazdy chce miec dziecko z wlasnej komórki, co nie oznacza ze dziecka urodzonego z innej nie bedzie kochac jak wlasnego, wiec o to sie nie martwie, jezeli nie bede miec z wlasnej biore jak najbardziej opcje z kd pod uwage
a narazie postanowilismy wziac pod uwage IVA i jade za tydz na kosultacje z lekarzem w tej sprawie
desirre90
Posty: 24
Rejestracja: 08 lip 2018 20:40

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: desirre90 »

Baylee dlaczego zrezygnowałaś z leczenia? Ile masz lat? In vitro może się u Ciebie sprawdzić, jeżeli lekarze tak twierdzą. Najlepiej znają twoją sytuację... Ja też sie bałam, ale zaryzykowałam i nie żałuję:)
Baylee
Posty: 22
Rejestracja: 09 sty 2018 15:57

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: Baylee »

nie to ze przerwalam, nie mialam zadnego konkretnego
Bylam u wielu lekarzy i zaden nie mial na mnie pomyslu
Od mowienia mi ze mam szanse cudem do namawiania od razu na in vitro ( jeden lekarz)po teksty ze jestem za trudnym przypadkiem dla nich az po olewanie calkiem problemu
Bylam u panstwowych i prywatnych
szansa na in vitro? z FSH ponad 70? najpierw bylo ponad 50, w ciągu miesiąca wzrosło na 74.Nie robilam od lutego tego hormonu, ale nie wierze ze jest w porządku, chociaz moze powtórze go w poniedzialek.In vitro robia do max FSH 20.
Amh mam skrajnie niskie bo 0,09.
Moja Kolezanka ma 0,1 a FSH normalne i lekarz dal jej szanse powodzenia na in vitro na 5 % max.Ile ja bede miec? 1-2%?
Łapię sie ostatniej szansy zanim zdecysujemy sie na in vitro z kd.IVA jest dla osob taklch jak ja, z takimi wynikami i przedwczesnym wygasaniem funkcji jajników i jest łączony z in vitro także.Dlatego zdecydowalam sie porozmawiac z lekarzem o tym i ocenic moje szanse.Liczenie ze bede w ciazy po jakiejs stymulacji tabletkami itd nie ma juz dla mnie sensu.HTZ nie chce brac bo mam okres co miesiac i nie mam objawów menopauzy typu pocenie sie i uderzenia gorąca.Mialam krotko jak nie mialam okresu 3 miesiace ale to bylo pol roku temu.A i lat mam 34,skończone w tym roku
Vitaminka
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2018 09:49

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: Vitaminka »

scania pisze:W Invicta to się nazywa punkcja jajników z osoczem autologicznym. Kosztuje 3000 zł. Pobierają krew, przygotowują osocze z płytkami krwi z aktywowanym czynnikiem wzrostu. Jajniki są najpierw nakłuwane mechanicznie (to też może pobudzić do pracy) a potem ostrzykiwane osoczem bogatoplytkowym - tak jak w mezoterapii wykorzystywanej w kosmetologii i medycynie regeneracyjnej. Robi się to niemal identycznie jak pobieranie komórek. Czytałam statystyki z Grecji (tam po raz pierwszy to zastosowano) i u 2/3 kobiet zaobserwowano poprawę. Była ciąża u kobiety 5 lat po menopauzie. Generalnie może się udać pobudzić jajnik do uwalniania uśpionych komórek.

-- 24 kwie 2018 11:46 --

Lekarka u której byłam ma jedną pacjentkę w naturalnej ciąży po tym zabiegu i jedną po invitro. To nowa procedura w Polsce, więc trudno tu mówić o statystyce. Wiem że Angelius też się do tego przymierza ale jeszcze trochę potrwa zanim to wdrożą.
Hej SCANIA jestem tu nowa. Widzę ze możesz być w temacie odnośnie prp jajnikow . Próbowałaś tego już ,? Pytam bo jestem umówiona na czwartek ciekawa jestem czy to działa i jak się na to przygotować . Pozdrawiam
scania
Posty: 1587
Rejestracja: 12 maja 2013 22:42

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: scania »

Vitaminka, pisałam na wątku, że miałam PRP w maju.

Właśnie odebrałam wyniki w drugim cyklu po mezo (2dc):
AMH <0,01 (w maju: <0,01; w lipcu: 0,02) - nie wiem ile było przed mezo bo nie badałam
FSH 19,9 norma 2,9-12 (lipiec: 44,7; maj: 76,44; kwiecień: 74,33; czerwiec 2017: 28,73: styczeń 2017: 19,46)
LH 13,1 norma 1,5-8 (lipiec: 13,2; maj: 37,9; kwiecień: 33,44; czerwiec 2017: 13,22; styczeń 2017: 7,51)
Estradiol 38,5 norma 18-147 (lipiec: 18,5; czerwiec 2017: 33,9; styczeń 2017: 30,49)
Progesteron 0,82 norma 0,25-0,54 (w lipcu: 0,7)

AMH niestety masakra ale FSH znowu spadło o ponad 50%. Estradiol podskoczył i to chyba dobry znak. Jakbym wróciła się o ponad rok ;-). Progesteron znowu trochę za wysoki jak na poczatek cyklu - przed mezo nigdy tak nie było.
Poprzedni cykl był niezły i pierwszy raz od roku prawidłowej długości - 27dni. Ostatnio ciągle miałam torbiele i cykle wydłużały się bardzo. Mierzę temperaturę i wykres był wyraźnie dwufazowy a przed połową cyklu estradiol skoczył do 199. Jedyne co było nie tak to brak płodnego śluzu i to mnie dziwi przy wysokim estradiolu. Nie robiłam USG. Czekam na kolejny cykl ale tendencja jest raczej pozytywna (piszę o FSH, bo o AMH chyba mogę zapomnieć), więc chyba mogę myśleć o próbie invitro (do tej pory odkładałam decyzję).
2001 usunięty lewy jajnik

VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)

VII, VIII 2013 IUI

IX 2013 IMSI: 4A&4B :-(

XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów

II 2014 IMSI – 2x4B, blastka na zimowisku

II 2015 synek - "wpadka" urlopowa

II 20
Vitaminka
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2018 09:49

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: Vitaminka »

Tak wiem , doczytałam ale trochę później ,zdążyłam napisałac do Ciebie . Sorki . Czujesz się chociaż lepiej .. objawy menopauzy nie dokuczają Ci już ??? Ja jadę na zabieg jutro . Ciekawe jak móje jajniki zareaguja na terapie .
Ostatnio zmieniony 01 sie 2018 16:42 przez Vitaminka, łącznie zmieniany 1 raz.
scania
Posty: 1587
Rejestracja: 12 maja 2013 22:42

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: scania »

Nie mam już objawów menopauzy. Ja wpadłam w menopauzę chyba po dipherelinie podanej w styczniu przed kriotransferem na cyklu sztucznym. On zakończył się ciążą biochemiczną i po @ estradiol i progesteron miałam bliskie zeru. Trwało to około 5 tygodni i potem na szczęście jajnik ruszył.
2001 usunięty lewy jajnik

VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)

VII, VIII 2013 IUI

IX 2013 IMSI: 4A&4B :-(

XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów

II 2014 IMSI – 2x4B, blastka na zimowisku

II 2015 synek - "wpadka" urlopowa

II 20
Vitaminka
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2018 09:49

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: Vitaminka »

Wiesz bo widziałam ze pisałaś o fsh , mi wynik poprawił siw bardzo ładnie bo zażywaniu dhea ... brałam to 4 miesiące i nawet amh skoczyło nie wiele ale zawsze coś . Miałam 0.01 a jest 0.02. Bierzesz to ??
scania
Posty: 1587
Rejestracja: 12 maja 2013 22:42

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: scania »

Vitaminka pisze:Wiesz bo widziałam ze pisałaś o fsh , mi wynik poprawił siw bardzo ładnie bo zażywaniu dhea ... brałam to 4 miesiące i nawet amh skoczyło nie wiele ale zawsze coś . Miałam 0.01 a jest 0.02. Bierzesz to ??
Brałam ale odstawiłam po tym jak DHEAS i testosteron urosły powyżej normy.
2001 usunięty lewy jajnik

VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)

VII, VIII 2013 IUI

IX 2013 IMSI: 4A&4B :-(

XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów

II 2014 IMSI – 2x4B, blastka na zimowisku

II 2015 synek - "wpadka" urlopowa

II 20
scania
Posty: 1587
Rejestracja: 12 maja 2013 22:42

Re: przedwczesna menopauza

Post autor: scania »

Obiecałam, że będę zdawać relację co się dzieje po mezo i chyba doczekałam się cudu. Dziś mam 2dc:
FSH 11,6 (norma 2,9-12) - w maju przed mezo 76.44, w lipcu 44.7, w sierpniu 19.9
LH 4,4 (norma 1,5-8,0) - w maju przed mezo 37.9, w lipcu 13.2, w sierpniu 13,1
Estradiol 78 (norma 18-147) w lipcu 18.5, w sierpniu 38.5
Progesteron 0,51 (norma 0,25-0,54)
Testosteron 0,66 (norma 0,23-0,73)
To chyba wynik mezoterapii, bo FSH w normie miałam dawno temu.
2001 usunięty lewy jajnik

VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)

VII, VIII 2013 IUI

IX 2013 IMSI: 4A&4B :-(

XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów

II 2014 IMSI – 2x4B, blastka na zimowisku

II 2015 synek - "wpadka" urlopowa

II 20
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”