polip w macicy...

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miki2003
Posty: 46
Rejestracja: 04 kwie 2003 00:00

polip w macicy...

Post autor: miki2003 »

wiem, że temat był juz poruszany bo przeszukałam forum ale... chciałabym zapytać tu Was o Wasze doświadczenia w tym temacie

wczoraj dowiedziałam się, że mam w macicy polipa, nie jest chyba bardzo duży ale lekarz stwierdził, że najpradopodobniej to jest powód, że od ponad dwóch lat choć się staramy nie mamy dziecka...

powiedział, że trzeba wyłyżeczkować tego polipa i najprawdopodobniej potem bez problemu zajdę w ciążę

chciałam spytać osoby, które miały takiego polipa jak to jest z tym łyżeczkowaniem - czy potem jest jakieś krwawienie? czy boli po zabiegu? (zabieg ma być w znieczuleniu ogólnym więc w trakcie raczej będę spała i nie będzie bolało) czy lekarz mówił Wam o jakichś zagrożeniach związanych z łyżeczkowaniem i czy potem udało Wam się zajść w ciążę

z góry dziękuję za wszelkie informacje

pozdrawiam serdecznie
miki
Awatar użytkownika
RaGo
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: RaGo »

Witaj,

polip może utrudniać zagnieżdżenie się zarodka i może to jest właśnie problem w Twoim wypadku. Ja miałam usuniętego polipa podczas laparoskopii wykonywanej pod koniec listopada 2003r., w styczniu 2004r. zaszłam w ciążę. Trzymam kciuki i za Ciebie!!!!!!!!
Gosia z Igorem (27.10.2004r.) i Szymonem (tp. 14.06.2006r.)
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

Zdecydowanie odradzam łyżeczkowanie :!: Miałam polip, który o zgrozo :evil: łyżeczowało mi dwóch lekarzy, i ani jeden, ani drugi nie usunął w ten sposób polipa. Co prawda mój polip był w górnym rogu macicy i nie mogli go chwycić. Łyżeczkowanie to jednak zabieg robiony po omacku, w ciemno, poza tym nie poleca się go nierodzącym, krwawi się też mocno. W tym wypadku wskazana jest histeroskopia zabiegowa, która polega na tym, że wszystko, co w macicy, widać na monitorze, przy tym wprowadza się narzędzia (przez szyjkę) i precyzyjnie wycina co trzeba, bez zbędnego niszczenia śluzówki. Po tym zabiegu prawie się nie krwawi i ból jest mniejszy. Nie zgadzaj się za nic na łyżeczowanie :!:
Podczas histeroskopii się śpi, tak jak w przypadku łyżeczkowania.
Awatar użytkownika
avia29
Posty: 113
Rejestracja: 27 lis 2003 01:00

Post autor: avia29 »

Miki no właśnie,dlaczego nie histeroskopia jak pisze Nula??? Ja miałam polipka i usunięto mi go własnie podczas histero.Nie wiem czy dałabym się wyłyżeczkować...Zapytaj moze lekarza o histero.Może faktycznie są wskazania do innego zabiegu ale zapytać nie zawadzi...Może Twój Dr nie jest zwolennikiem histero ale niech Ci wyjaśni dlaczego.
Avia
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: Ewka »

Ja również jestem po usunięciu polipa histeroskopowo. Lekarz mówił mi, że to jest bezpieczna metoda w przeciwieństwie do łyżeczkowania, bo podczas tego zabiegu może zostać uszkodzona trwale ścianka macicy, mogą powstać zrosty itp.
Ja miałam histroskopię 1,5 roku temu, jednak usunięcie polipa nic nie zmieniło, jak dzidzi nie było tak nie ma :? .
Ewka
Awatar użytkownika
miki2003
Posty: 46
Rejestracja: 04 kwie 2003 00:00

Post autor: miki2003 »

bardzo Wam dziękuję za odpowedzi... no właśnie, ja o tym polipie to się dowiedizałam wczoraj i tak mnie to jakoś zmartwiło, lekarz nawet nie powiedział, że są jakieś inne sposoby na polipa poza łyżeczkowaniem :
( właśnie dlatego chciałam dopytać, a możecie mi powiedzieć na czym dokładnie ta histeroskopia polega? sorry, że dopytuję, powinnam przeszukać archiwum ale w pracy nie mam już możłiwości wchodzić na forum a w domu nie chcę wisieć na modemie :( będę Wam bardzo bardzo wdzięczna jak się podzielicie ze mną swoimi odczuciami po tym zabiegu no i jak się powinno przygotować do niego i kiedy można się potem starać o dziecko
Awatar użytkownika
aliszka
Posty: 1976
Rejestracja: 30 wrz 2003 00:00

Post autor: aliszka »

Mikki2003. Piszesz, że wczoraj dowiedziałaś się o tym polipie. Hmm, moim zdaniem trzeba to jeszcze sprawdzić. Niedawno, podczas jednego z USG lekarz widział coś co wyglądało na polipa endometrialnego. Jednak potem miałam robionych jeszcze kilka USG i na żadnym już go nie było. A polip jak już jest, to go widać zawsze, więc nie był to polip. Radzę Ci, zanim Cię na stół położą, upewnij się czy to napewno to. Nie można decydować o zabiegu na podstawie jednego USG.

Pozdrawiam.
styczeń 2003 - początek starań
maj 2007 - synek z serduszka
luty 2008 - [*]
luty 2010 - synek urodzynek
maj 2012 - synek urodzynek
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

Miki, niestety dokładnie, to Ci nie powiem na czym histeroskopia polega, bo mogę Ci napisać jakąś głupotę :oops: . Ale jest tak jak pisałam wyżej. Do szpitala idzie się na jeden dzień, ewentualnie dwa. Jak się przygotować? To zależy od lekarza i szpitala, zaleca się zrobienie stopnia czystości, a niektórzy poprostu zaleceją pacjentce przed zabiegiem globulki zapobiegawczo. Zapytaj, też czy nie trzeba zrobić jakiś badań z krwi wcześniej, czy zrobią Ci je w szpitalu? Trzeba być na czczo. Zabieg wykonuje się w I fazie, nie może być krwawienia. Do szpitala bierzesz dłuższy T-shart, szlafrok, kapcie, podpaski. Trzymaj się!
Awatar użytkownika
Abusia
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2007 01:00

Post autor: Abusia »

Staramy sie o maleństwo już 10 lat... w poniedzialek podczas badania lekarz wykrył 3-4 tygodniową ciążę, ale zlecil badanie krwi... Cieszyłam sie jak dziecko... następnego dnia powiedział że to nie ciąza tylko polip w macicy... Moze to szaleństwo z moej strony ale miałam już wcześńiej polipa usuwanego , potem mięśniaki wiec zaczełam porównywac zdjecia USG - nie było to podobne z wygladu do tych wcześniejszych natomiast koleżanka przysłała mi zdjecie jakie miala zrobione gdy okazalo się że jest w ciaży i wyglada to tak samo. Nie wiem czy zgodzić się na usunięcie tego Polipa?? a co będzie jeśli to jednak ciąża?? słyszalo się już o takich diagnozach? Zaczynam się już zalamywac, nie wiem co zrobić?
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Post autor: sylwia30 »

Abusia a ile czasu minęło od potencjalnej owulacji do momentu wykonania badania z krwi? Rozumiem, że nadal nie wystąpiła u Ciebie miesiączka? Może, jeśli się obawiasz, skonsultuj opinię tego lekarza z jakimś innym specjalistą? Ewentualnie powtórz badanie z krwi. Jego wynik po 14 dniach od zapłodnienia daje w pełni wiarygodną informację co do ciąży.
Trzymam kciuki :bigok:
Awatar użytkownika
magnolia11
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007 01:00

Post autor: magnolia11 »

Witajcie , ja miała trzy razy usuwanego polipa....dwa razy łycżeczkowanego...bo odrastał. Trzeci raz był usuwany hysterkopowo, podobno jest to najbardziej skuteczna metoda usuwania polipów. Po łyżeczkowaniu mogą robić sie zrosty w jajowodach....no mi sie akurat to przytrafiło....a ponadto po łyżeczkowaniu mogą odrastać...i to też i sie przytrafiło.....jestem jeden cykl po hysteroskopii i liczę że już nic mi nie odrośnie...a co do bólu...pewnie że trochę boli....a co nie boli....


prawda jest że polip jest przyczynaniepłodności, ponieważ można go porównać do wkładki do macicznej.....nic nie może zagnieżdzić siew macicy przez niego
starania od 2003 r.
HSG, 2-Laparoskopie, Hysteroskopia, Chromotubacja
niedrożny lewy jajowód

nie traćcie nadziei...

Magnolia
Awatar użytkownika
Abusia
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2007 01:00

Post autor: Abusia »

U mnie jest taka sytuacja że miesiączkę miałam we wrześniu i jak narazie cisza.... Najgorszy jest ten czas wyczekiwania - będzie - nie będzie... Narazie dużo śpię. Mąż nie dopuszcza do siebie myśli tej gorszej...
Awatar użytkownika
degula
Posty: 24795
Rejestracja: 12 wrz 2007 00:00

Post autor: degula »

Oj widzę że dawno tu nikt nie , zaglądał :D więc może ktoś się dołączy.Znalazlam na ten temat tylko ten wątek, może ktoś ma ten sam problem to zapraszam :D
Mamka opiekuj się mną tam z góry.KC.

IV ICSI - 24.01.2011 Manuelek
VI ICSI - 01.05.2013 - Lilianka

handmadebymali.blogspot.de
Czerwiec 2015 crio nieudane. Koniec :) jestem spełnioną mamą
Awatar użytkownika
Abusia
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2007 01:00

Post autor: Abusia »

u mni epolip to jednak była upragniona ciąża - niestety nie ma jej już :(
Awatar użytkownika
Tulipek
Posty: 51
Rejestracja: 20 paź 2008 00:00

Post autor: Tulipek »

U mnie tez wczoraj ginka stwierdziła polipa w macicy, albo polipowate endometrium. Mam w zwiazku z tym kilka pytań. Czym ewentualnie te dwa przypadki się róznią. Czy polipowate endometrium też utrudnia zajście w ciążę i wymaga zabiegu histeroskopii?

Dlaczego niejednorodnośc endometrium jest u mnie widoczna dopiero po owulacji. Czy to nie jest tak, że jeśli byłby polip, to powinien być widoczny podczas całego cyklu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”