Jakie zarodki maja szanse (IVF/ICSI)?

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

Awatar użytkownika
lavita
Posty: 1239
Rejestracja: 27 cze 2003 00:00

Post autor: lavita »

Kathtin
na pewno jest to bardzo ciekawe, a może mogłabyś chociaż troszkę przetłumaczyć?
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

dawno niemieckiego nie czytalam ale chodzi o to ze przeprowadzono testy porownawcze na grupie 191 (193?) par. Warunki: wiek kobiet < 39, mniej niz 4 IVF-cykle... w 94 cyklach dokonano transferu 2. dnia po punkcji a w 99 cyklach - 5. dnia
dalej podawane sa warunki embrionow...punkcji... i transferu

Przy transferze 2 dniowych zarodkow uzyskano 44,1% ciaze (porody) przy 5 dniowych 37,1%..... takie roznice sa statystycznie nieistotne

10,1% z 5-dniowych hodowli nie mialo zadnego embrionu do dalszych transferow (obumarly)

i ostateczna konkluzja:
w grupie badanych pacjentek nie istnieja wymierne korzysci z transferu blastocyst.

za bledy przepraszam bo naprawde dawno nie "szprechalam"
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

Podciagam :)
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

w drugiej dobie po punkcji podano dwa dwukomorkowe zarodki (dla pewnosci - punkcja 12.11, et 14.11)
klasy nie mialam okreslanej, ale raczej dobrej jakosci (ladne, regularne)
przyjal sie jeden i rosnie, rozwija sie ;)
Awatar użytkownika
Anitina
Posty: 3290
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

.

Post autor: Anitina »

No to i ja się dopiszę :)
Pierwszy transfer :podane 2 zarodki 4- komórkowe klasy "A"....niestety klapa :cry:
W kolejnym cyklu na progynovie: podane 2 mrozaczki w stadium blastocysty...jeden został ze mną :D
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005
Awatar użytkownika
megk
Posty: 126
Rejestracja: 04 lut 2004 01:00

Post autor: megk »

Anitina!Ja mam podobną sytuację jak Ty. Jestem teraz po transferze 2 blastocyst (mrozaczki) (8 dpt) i też na Progynovie. Ile razy dziennie brałaś? - bo ja 2 razy dz. Jak się czułaś po transferze - bo mnie niestety od 2 dnia boli jak przed @. Jeśli możesz opowiedz coś więcej.
Bardzo pocieszyła mnie Twoja wypowiedź, natchnęła pozytywnie, bo wcześniej też miałam transfery z pięknych zarodków, np. 8 komórkowych klasy A i niestety - nic z tego nie wychodziło. Dlatego mam nadzieję, że idąc Twoim przykładem teraz się uda.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Anitina
Posty: 3290
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

.

Post autor: Anitina »

od transferu biorę progynove 2x1, bole @ mialam w drugiej polowie odliczania - gdzieś 8-12 dzień, nawet dola jak przy małpie zaliczyłam wiec myslalam że juz po wszystkim. Zero objawów " ciążowych"...no chyba że liczyc lekko bolące piersi i tony wodnistego mleczno- bialego sluzu.
test zrobilam 13dpt i zobaczyłam II :lol: a więcej mozesz poczytać na watku" transfer mrozaczków-wiem ze bylo..." na forum " jak się leczyć"
Trzymam :bigok: za twoje dzielne maluszki
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005
anonymouse026
Posty: 933
Rejestracja: 04 mar 2002 01:00

Post autor: anonymouse026 »

A u mnie było tak:
1 ICSI w AM w Białymstoku - 24 dojrzałe komórki, z czego 10 zarodków, 3 mi podano na 2 dzień, a z 7 do postaci blastocysty rozwineły sie 2 i 2 odmroziły sie i podano -klapa,
2 ICSI w Intermedice - na 18 dojrzałych komórek 12 było zarodków, 1 był z wadą genetyczna, 1 po dobie dalej się nie rozwijał, po 3 dobach od punkcji podano mi 3 klasy A 8-komórkowe - nie udane. Tego samego dnia zamrożono 6 zarodków po 3 szt klasy A i klasy B i czekaja na mnie ???? :?
skarbek
Posty: 1223
Rejestracja: 07 paź 2003 00:00

Post autor: skarbek »

U mnie było tak:
1 ICSI pobrano 6 oocytów,ale 3 były zdegenerowane,a 3 dobre, z tego 2 się zapłodniły. Niestety tylko 1 się podzielił. W 2 dobie po punkcji miałam transfer tego 1 klasy B i niestety klapa. :(
To było w lutym 2003r. W międzyczasie miałam IUI i za III razem udało mi się zaciążyć,ale tylko na 2 m-ce. Teraz miałam II IUI po poronieniu i niestety nie udało się. We wrześniu podchodzę do 2 ICSI.
2 x ICSI Bytom

4 x IUI Bytom

XII.2003

3 x IUI Provita

1 x ICSI Novum

1 x Crio Novum

Nie marudź, nie narzekaj, bierz życie i uciekaj...
Awatar użytkownika
asiaki
Posty: 1110
Rejestracja: 29 wrz 2003 00:00

Post autor: asiaki »

No to i ja napisze jak było u mnie.
I próba ISCI pobrane 5 oocytów z tego 3 sie zapłodniły.
W drugiej dobie podano 2 , 6 komórkowy i 4 komórkowy-podobno ładne , ale klapa
Pózniej tranfer mrozaczka , który był zamrożony 4 komórkowy i nie dzielił sie po rozmrożeniu , ale w brzuszku z tego wynika ruszył , niestety próbował walczyć, ale beta zaczęła spadać. :cry:
Awatar użytkownika
agula75
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2004 01:00

Post autor: agula75 »

u mnie podano 2 zarodki - 7 komórkowy i 4 komórkowy klasy B, jeden został.... te 2 były wybrane z 7 zapłodnionych..... a oocytów udało się uzyskać 9.....

u nas ISCI było wynikiem "czynnika męskiego"....

pozdrawiam i życzę szczęścia wszystim,
A.
Majeczka Pszczółeczka, ur. 2 stycznia 2005 - I ISCI AM Białystok :)
miał być kolejny program styczeń/luty 2007 :)
[url=http://bd.lilypie.com/awGFp1.png]a tu taki numer.....[/url]
Awatar użytkownika
emerka
Posty: 135
Rejestracja: 09 gru 2003 01:00

Post autor: emerka »

ale super wontek, własnie go przeczytała i zadałam pytanie mojemu lekarzowi bo tak faktycznie to on nam nie powiedział jakiej klasy są zarodki które wprowadził mi i teraz zaczynam się martwić czy są dobrej jakości i czy sie dobrze dzieliły, była to jak dla nas inwestycja dość kosztowna i nie chciałabym jej znowu powtarzać bo nie wiem skąd brać pieniądze na to wszystko :-(

Testuje 26.06.2004
skarbek
Posty: 1223
Rejestracja: 07 paź 2003 00:00

Post autor: skarbek »

emerka trzymam :bigok: :bigok: :bigok: za twoje II kreski.
Ile miałaś podanych zarodków i gdzie robiłaś IVF/ICSI?
2 x ICSI Bytom

4 x IUI Bytom

XII.2003

3 x IUI Provita

1 x ICSI Novum

1 x Crio Novum

Nie marudź, nie narzekaj, bierz życie i uciekaj...
Awatar użytkownika
emerka
Posty: 135
Rejestracja: 09 gru 2003 01:00

Post autor: emerka »

mam dwa maleństwa w brzuszku i robiłam w Inviedzie w Warszawie.
Awatar użytkownika
kathrin78
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2003 00:00

Post autor: kathrin78 »

ICSI, uzyskano 10 komórek, zapłodniło się 7. Podano dwa 4-komórkowce - klapa.
1. KryoET - podano jeden 6 i jeden 5 komórkowy - klapa.
2. KryoET - podano jeden 5-komórkowy i jedną stojącą w miejscu "4" - wynik poznam jutro :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”