IVF czechy - adopcja świeżej komórki

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
habie
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2021 21:58

IVF czechy - adopcja świeżej komórki

Post autor: habie »

Witajcie
Założyłam ten wątek tla tych par/osób króre starają się o potomstwo i myślą właśnie o klinikach u naszych południowych sąsiadów.

Wiem że Bardzo dobre wyniki na klinika Gyncentrum z Ostravy. Mają program IVF z kd od świeżych dawczyń i ma ponad 50 % skuteczności w jednym cyklu leczenia. Stymujlowana jest jednocześnie i dawczyni i pacjentka. Ceny są też dużo niższe,
Słyszałam, że w ustawie o leczeniu niepłodnosci istnieje również zapis (o czym się w polskich klinikach nie mówi) o Rejestrze Dawców Komórek Rozrodczych i Zarodków po osiągnięciu pełnoletności dziecko będzie mogło poznać m.in. rok i miejsce urodzenia dawców oraz informacje na temat ich stanu zdrowia. Pamiętam, że jest tych punktów kilka.
Dodatkowo dla mam, które już nie będą chciały podchodzić kolejny raz do ivf można pozostałe zarodki zmiszczyć. Oczywiście to sprawa sumienia każdej z nas ale wiem też, że niektóre z nas boją się oddawać swoje zarodki do adopscji.Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie. mieszkam na śląsku więc dużo wiem o klinikach w Czechach.

Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie

Proszę piszccie jak macie jakieś wiadomości

tuska_89
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2021 10:22

IVF czechy - adopcja świeżej komórki

Post autor: tuska_89 »

Hej! Ja tez rozważam procedure w Czechach, podobno tam faktycznie komorki są lepszej jakości. Na jakim etapie obecnie jesteś?

Zofi908
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2021 20:36

IVF czechy - adopcja świeżej komórki

Post autor: Zofi908 »

Dziewczyny, ja sama rozważałam Czechy z tego względu, że jestem z Wrocławia i w sumie do Czech nie mam jakoś bardzo daleko. Zdecydowałam się jednak zostać w Polsce, bo zapisałam się do kliniki invicta na badania. Dowiedziałam się, że ta klinika ma oddział właśnie we Wrocławiu. Uznałam, że najwyżej, jeśli mi się nie spodoba, to ruszę do Czech. Jednak zmieniłam plany już po pierwszej wizycie. Zostałam w klinice Invicta i tu właśnie będę podchodzić do in vitro. Pierwszy transfer mam zapowiedzifedziany na za tydzień. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i niedługo zobaczę pozytywny test ciążowy :)

baskaka
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2021 23:09

IVF czechy - adopcja świeżej komórki

Post autor: baskaka »

Cześć, ja też rozważam klinikę w Czechach, w grę ze względu na odległość wchodzi głównie Praga. Chciałabym wszystko ogarnąć w ciągu jednego dnia. Z tego co się orientuję komórki są zdecydowanie lepszej jakości, z prostego powodu- są pobieranie "na świeżo" i od młodych kobiet, które je darują a nie same się leczą...

MiskaW
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2021 12:33

IVF czechy - adopcja świeżej komórki

Post autor: MiskaW »

No tak, to prawda. Dlatego też zrezygnowaliśmy z leczenia w Polsce, proponowali nam parę komórek od innej pani, która się u nich z jakiegoś powodu leczyła, czyli sama musiała mieć problem z płodnością…

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”