IVF czechy - adopcja świeżej komórki

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
habie

Post autor: habie »

Witajcie
Założyłam ten wątek tla tych par/osób króre starają się o potomstwo i myślą właśnie o klinikach u naszych południowych sąsiadów.

Wiem że Bardzo dobre wyniki na klinika Gyncentrum z Ostravy. Mają program IVF z kd od świeżych dawczyń i ma ponad 50 % skuteczności w jednym cyklu leczenia. Stymujlowana jest jednocześnie i dawczyni i pacjentka. Ceny są też dużo niższe,
Słyszałam, że w ustawie o leczeniu niepłodnosci istnieje również zapis (o czym się w polskich klinikach nie mówi) o Rejestrze Dawców Komórek Rozrodczych i Zarodków po osiągnięciu pełnoletności dziecko będzie mogło poznać m.in. rok i miejsce urodzenia dawców oraz informacje na temat ich stanu zdrowia. Pamiętam, że jest tych punktów kilka.
Dodatkowo dla mam, które już nie będą chciały podchodzić kolejny raz do ivf można pozostałe zarodki zmiszczyć. Oczywiście to sprawa sumienia każdej z nas ale wiem też, że niektóre z nas boją się oddawać swoje zarodki do adopscji.Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie. mieszkam na śląsku więc dużo wiem o klinikach w Czechach.

Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie

Proszę piszccie jak macie jakieś wiadomości

tuska_89

Post autor: tuska_89 »

Hej! Ja tez rozważam procedure w Czechach, podobno tam faktycznie komorki są lepszej jakości. Na jakim etapie obecnie jesteś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”