niewydolność cieśniowo-szyjkowa

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
dupabiskupa1
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2020 11:55

niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Post autor: dupabiskupa1 »

Dzień dobry,
Panie doktorze jestem po 3 poronieniach ( 7,5,6 tc). Czwarty raz udało mi się utrzymać ciąże dzięki zastrzykom z heparyny, niestety do czasu. W 18tc zaczęła mi się skracać szyjka macicy. Pomimo pessara i szwu ratunkowego wpuklił się pęcherz płodowy, wdarła sie infekcja wewnątrzmaciczna i ciązy nie udało się uratować (24tc). Wiele czytałam o szwie tac i stad moje pytanie- czy ta metoda dałaby mi szansę na urodzenie dziecka?
Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam
Agnieszka
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Rzeczywiście, w takiej sytuacji profilaktyczny szew szyjkowy zakładany laparoskopowo może być dobrą opcją. Wymaga to co prawda dodatkowego zabiegu oraz właściwego nadzoru w ciąży, jednak szanse na utrzymanie ciąży w takiej sytuacji są znacznie większe.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”