Dwie ciąże biochemiczne

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Novocaine
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2020 09:54

Dwie ciąże biochemiczne

Post autor: Novocaine »

Witam serdecznie. Jestem 27- letnią kobietą, miesiączkuję regularnie, owulacja wykrywana testem następuje w każdym cyklu. Badanie ginekologiczne prawidłowe, brak chorób przewlekłych zarówno u mnie jak i u męża oraz w rodzinach. W odstępie roku zaszłam w dwie ciąże, które skończyły się bardzo wczesną utratą (około 4 tygodnia). Przebieg bardzo podobny, plamienie około tygodnia po owulacji, utrzymujące się i ból podbrzusza. Beta hcg bardzo niskie- w pierwszej ciąży szczyt 40, w drugiej 60. Dodam, że w drugim przypadku po tygodniu włączono progesteron, który jednak nie pomógł. Czy przyczyną mógł być stres, czy też powinnam wykonać szczegółowe badania pod kątem immunologii/genetyki? Jestem załamana, bardzo proszę o wskazówki. Pozdrawiam.
Novocaine
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2020 09:54

Dwie ciąże biochemiczne

Post autor: Novocaine »

Wykonałam następujące badania: białko C, białko S, ANA1, antykoagulant toczniowy, przeciwciała przeciw. kardiolipinie oraz badania w kierunku trombofilli. Wszystko wyszło dobrze poza faktem, że istnieje u mnie heterozygotyczna postać MTHFR dla wariantu c.1298A>C. Badanie ginekologiczne również w porządku. Nie wiem co powinnam dalej zrobić, proszę o radę.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”