3 poronienia i ostatni transfer

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
ana86
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2015 18:48

3 poronienia i ostatni transfer

Post autor: ana86 »

Panie Doktorze,
Za Pana rada wykonałam badania po 3 poronieniach, które mnie spotkały.
W ramach przypomnienia-mam synka z in vitro, efekt drugiej procedury ale pierwszego transferu. Następnie kriotransfer i poronienie w 6 tyg (był pęcherzyk zoltkowy). Zaraz potem pierwsza ciaza naturalna, poronilam w 7 tyg (nie uwidoczniono serduszka). Po 3 miesiącach przerwy znowu przypadkowa ciaza naturalna-cud? I poronienie w 9 tyg (serduszko przestało bic). Zrobiłam fenotyp komórek NK, homocysteine, wit B12, przeciwciala kardiolipinowe i przeciw glikoproteinie, antykoagulant tocznia, bialko C i S, mutacje Leiden, PAI, mthfr. Wszystkie okazały się prawidłowe. Nawet chciałam żeby coś wyszlo a tu nic.... Ostatnią ciążę miałam na luteinie, duphastonie i fraxiparine. Nie pomogło.
Mam przed sobą ostatni kriotransfer. Co więcej mogę zrobić? Coś jeszcze zbadać? Coś podać więcej? Nie miałam jeszcze Encortonu choć immunologia ta część którą robiłam niby jest ok. Ale dużo jeszcze pewnie mogłabym zbadać. Bardzo proszę o jakaś podpowiedź, pierwsza ciaza byla bezproblemowa choc po in vitro a teraz ciagle poraniam. Moze jakas wskazowka? Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

3 poronienia i ostatni transfer

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Poronienia po transferach zarodków są trudną do zaakceptowania sytuacją i wymagają modyfikowania podejścia. Wystąpienie ciąży i jej utrzymanie po transferze zależy od szeregu czynników, w tym części, na które nie mamy dużego wpływu (jakość zarodka).

Od strony przygotowania do transferu można myśleć o innym przygotowaniu macicy do transferu (synchronizacja na sztucznym cyklu czy synchronizacja do stymulowanej owulacji), wykonaniu testów receptywności endometrium, czy bardziej szczegółowemu podejściu do II fazy cyklu (podawanych preparatów progesteronu). Proszę te opcje omówić ze swoim lekarzem prowadzącym.

Pozdrowienia

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”