Obrzęk zarodka/płodu

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
dodication
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2020 15:35

Obrzęk zarodka/płodu

Post autor: dodication »

Panie doktorze,

Jestem w 9 tygodniu swojej pierwszej ciąży. Lekarz podczas pierwszego USG potwierdzającego ciążę stwierdził spory obrzęk zarodka w okolicach pleckow, brzuszka i głowy. Dodatkowo zauważył skrzepy krwi w obrębie pęcherzyka ciążowego. Gdy powiedziałam, że nie mam żadnych krwawień i innych niepokojących objawów, był bardzo zdziwiony. Ostatecznie potwierdził pracę serca dziecka i skierował na kolejne badanie USG za dwa tygodnie. Powiedział, że może obrzęk się wchłonie jeżeli jest na tle immunologicznym.
Nie bardzo wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Dwa tygodnie czekania to bardzo długo. Nie wiem czy w tym czasie nie udać się na badania USG do innego specjalisty.

Czy może mi Pan coś doradzic?

Pozdrawiam
Dorota
DT
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Obrzęk zarodka/płodu

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Obrzęk tego typu to poważny objaw, jednak na takim etapie ciąży nie ma możliwości jakiejkolwiek interwencji, jedyne co można zrobić to poczekać te 2 tygodnie.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”