Stymulacja CLO

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
Magia88
Posty: 16
Rejestracja: 04 lis 2018 09:04

Stymulacja CLO

Post autor: Magia88 »

Dzień dobry Panie Doktorze.
W jakich dniach powinnam brać Clostibergeryt?
Cykle ma 28-29 dniowe. Mam dość szybkie owulacje 10-11dc. Raz spotkałam się z zaleceniami że od od 3dc przez 5 dni, a ostanio że od 5dc przez 5 dni.

Pozdrawiam
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Stymulacja CLO

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani,

Generalną zasadą jest używanie tego leku przez 5 dni, to od którego dnia cyklu zależy od szeregu czynników które należy ustalić ze swoim lekarzem prowadzącym. W związku z epidemią COVID-19 proponowałbym jednak się wstrzymać ze staraniami o ciążę na okres około 2 miesięcy.

Pozdrowienia

Piotr Pierzyński
Magia88
Posty: 16
Rejestracja: 04 lis 2018 09:04

Re: Stymulacja CLO

Post autor: Magia88 »

Dzień dobry,
Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze pytanie odnośnie hemocysteiny. Mój wynik to 14.5. Czy tak wysoki wynik może mieć wpływ? Zaczęłam brać zmetylowane wersje witamin B i folian. Czy przy takim wyniku powinnam wykonać jeszcze jakieś badania diagnostyczne?

Pozdrawiam
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Stymulacja CLO

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Homocysteina jest podwyższona, może tak być w przypadku mutacji genu MTHFR. Proszę dla pewności powtórzyć badanie na homocysteinę.

Pozdrowienia

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”